Skocz do zawartości

Ciche chłodzenie


Recommended Posts

Witam

 

Pozwolicie ze podepnę się pod temat :)

 

Mam podobny dylemat co autor tematu ... szukam   dobrego wydajnego  i zarazem cichego  chłodzenia (max 150zl)do  mojego i5 3470(obecnie BOX) ... procek nie krecony ,ale max da się go podkrecić do 3.6GHZ .

 

Posiadam obudowę  Brutus 310   pierwotny  plan to był zakup radiatora  Thermalright  TS 120mm  ale  jak doczytałem   radiator   jest za duży o kilka mm   co uniemożliwa  swobodne zamknięcie boku obudowy .

 

W oko wpadły mi 3  chłodzenia

 

Zalman  cnps 10x optima  -  moge  go mieć za 100zl(nówkę ) z recenzji wynika ze  wydajnością  jest bardzo zbliżony  do 2 pozostały  kwestia 1-2C  . Zastanawiałem się  także  czy aby nie zakupić od razu jakiegoś  dobrego  cichego i wydajnego wentylatora PWM do 40-50zl i podmienić  go  tym samym mieszczę się w budżecie i  wydajność nieco by się poprawiła .

 

Zalman cnps 10X performa  -   to chłodzenie  ogólnie cholernie ciężko dostać   a jak już znalazłem   to w 2 sklepach w zaporowych cenach (149zl  i  169zll) dla tego w oko w padła mi optima  .

 

 

Fortis 1225 -  niby wszytsko ok ,ale jakoś nie przekonuje mnie  jego  wykonanie  ,wydajność ma  taką samą  lub niewiele większa (1-2) niż ww chłodzenia ,a w dodatku większe gabaryty i masę.

Mam już od SPC  budę i zasilacz  .... :P.

 

Co byście doradzili ,zaproponowali ? ,chyba ze jest  jeszcze jakies inne chłodzenie  godne uwagi ?

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

A ja bym się zastanowił nad Fera Pro (test, test).

Oj nie ułatwiasz sprawy :)

 Przyznam ze nawet Ferą PRO się nie interesowałem  bo wszędzie  only Fortis  polecany/proponowany ...ale jak widze po testach i reckach  to wypada całkiem przyzwoicie  niemal identycznie jak optima  ..cena taka sam .

 

Jaką pastę  dają do tej Fery PRO  ? jakiś glut czy  kupić coś lepszego ( inwestować w stg2 ?)

 

Edit: własnie   przeglądałem  stare graty  i znalazłem   pastę termo STG1  i Artic Silver 5   obie  przeleżały ok 3 lat w  temp pokojowej .

Nadają się  do użytku  czy jednak mają jakiś tam termin ważności ?

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...