Skocz do zawartości

Recommended Posts

@erazm2

 

Znajdź mi proszę istotną różnicę między Live 24bit a Audigy SE:

 

Jako podpowiedz, Audigy jest na górze a Live w środku. Dla porównania jeszcze Xtreme Audio, który jest też w wersji na PCI-e.

 

http://www.anpo.republika.pl/sb0410/live-inne2k.jpg

 

Myślę, że warto. Posiadam takie głośniki, wcześniej działał właśnie na audigy se, po przesiadce na xonara dx słychać różnicę. Dźwoięk jest czystszy i wyraźniejszy, nie taki płaski jak na audigy.

 

To się nazywa auto-sugestia. Uwierz mi, że jakbym zaprosił Cię na odsłuch to w ślepym teście nie usłyszałbyś różnicy.

 

Powtarzam, kupno karty muzycznej do tych głośników jest nie opłacalne. Satelity mają jeden szerokopasmowy głośnik = żaden efekt. Poza tym proponowałbym je zmienić póki jeszcze działają.

Link to post
Share on other sites

jako podpowiedz pokaz przetworniki D/A a nie obrazki ogolne

 

w muzyce live24 jest "taki sam" jak music bez opcji bit match - a co robia w grach programowio czy sprzetowo to pomijam bo nie ma to znaczenia

 

ps

nie musisz mnie zapraszac bo mam je wszystkie na miejscu a nawet jeskli dzis nie ma to bede mial je jutro (poza syfem se :) ) bo wczorajsze sie sprzedaly

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

CS-y pochodzące jeszcze z czasów Cirrus Logic to najgorsze ścierwo jakie może być, jeżeli przetworniki to tylko AKM albo BB, lub CS ale już jako Crystal. Te jako produkowane jeszcze jako Cirrus to są przestarzałe bitstreamy pierwszej lub drugiej generacji - totalne muzeum techniki.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

@ erazm2

Te produkowane jeszcze jako Cirrus to są przestarzałe bitstreamy pierwszej lub drugiej generacji - totalne muzeum techniki, to niestety słychać po dźwięku - przypominają pierwsze CD-ki na bitstreamach, owszem BB albo AKM też mogą być słabe ale generalnie ciężko spotkać słaby produkt z tymi przetwornikami.

Link to post
Share on other sites

Nie popadajmy aż w taką ekstremę jak seria 2xxx - mówię o normalnych, dobrych przetwornikach które można spotkać nawet w bardzo tanich kartach, np. X-Fi Extreme Audio na PCIE jest zrobiony na bardzo dobrych AKM-ach które można spotkać w urządzeniach za 10 czy 20 tys PLN, brzmieniowo bardzo przyzwoita karta a kosztuje jakieś śmieszne grosze.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Okazyjna cena dla 2 ZS to 50-70zł z przesyłką. Za Golda można tyle dać.

 

Powtarzam po raz kolejny, że kupno drogiej karty nie ma sensu do tych głośników bo różnicy w jakości się nie usłyszy. Najlepiej wziąć taką kartę od kogoś i sprawdzić w ślepym teście czy słychać różnicę.

Link to post
Share on other sites

Jakbym pracował w Logitech też pewnie bym mówił, że na głośnikach Creative nie słychać różnicy. Mam obie karty i różnice słyszę a Ty mi nic innego nie wmówisz. Głośniki świetne, owszem maja wadę fabryczną (przegrzewają się i wyłączają), ja mam już po na prawie i problemu nie ma. Na Z906 będzie słychać różnicę pomiędzy kartami dźwiękowymi? Pewnie tak bo to Logitech tylko szkoda, że ta firma nie ma nic w podobnej cenie jak G500. 8)

Edytowane przez mihau99
Link to post
Share on other sites

Nie pracuję w Logitech tylko naprawiam ich sprzęt po gwarancji.

Różnicy nie słychać to placebo albo ulepszacze oprogramowania sterownika.

Wyłączają nie od przegrzewania tylko wady konstrukcyjnej.

Na Z906 i żadnym innym nie słychać różnicy a ten kto słyszy ma jakiś uber słuch.

No niestety nie mają... wróć jest. Z-5450 bo ludzie tego nie chcą kupować bo nie znają.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...