Skocz do zawartości

Temat dotyczący długiej instalacji na mobo ASRock


Recommended Posts

Witam. Pisałem kilka razy do supportu ASRock, lecz ten rozkładał ręce na nasz problem... Lecz chyba udało się znaleźć rozwiązanie problemu.

@bull_byk napisał o XFast USB oraz o XFast LAN. XFast LAN usunąłem od razu po instalacji systemu, a XFast USB usunąłem przed chwilą. Mam włączoną ochronę systemu. 

Po restarcie komputera, problem ustąpił. Wszystko się instaluje/odinstalowywuje normalnie. Przykładowe Hamachi instaluje mi się teraz 15 sekund a nie 45 minut :)
 

Gdy miałem zainstalowane XFast USB w zakładce Ochrona Systemu nie pojawiały mi się dyski, cały czas system je wyszukiwał. Teraz pojawiają się praktycznie od razu.

 

Wygląda na to, że dodatkowe programy od ASRocka powodują konflikt z systemem i dlatego dzieją się takie rzeczy.

Osoby, u których występował ten problem proszę o napisanie w tym temacie czy któryś ze sposobów rozwiązał problem.

Edytowane przez mi96
Link to post
Share on other sites

 

 

 

dobra, już znalazlem powód  :)

 

musimy wyłączyć przywracanie systemu . 

 

"Aby wyłączyć Przywracanie systemu w Windows 7 należy:

  1. Kliknąć Prawym Przyciskiem Myszy w ikonę "Komputer".
  2. Z menu kontekstowego wybrać opcję "Właściwości".
  3. Następnie z podmenu po prawej stronie wybrać pozycję "Ochrona systemu".
  4. W otworzonej właśnie zakładce klikamy na partycję/dysk, na którym chcemy wyłączyć przywracanie.
  5. Następnie przechodzimy do pozycji "Skonfiguruj ustawienia, zarządzaj obszarem dysku i usuwaj punkty przywracania" i klikamy w przycisk "Konfiguruj".
  6. W nowootworzonej karcie zaznaczamy opcję "Wyłącz ochronę systemu".
  7. Zatwierdzamy nasz wybór klikając w przycisk "Zastosuj", a następnie "OK".
  8. Czynność w razie potrzeby powtarzamy dla kolejnej partycji/dysku."

 

podepnijcie to pod temat, żeby każdy widział

 

 

Mogę potwierdzić, że działa ten sposób. Męczyłem się z tymi instalacjami dość długo i ten sposób właśnie pomógł. Oby tylko na stałe.

 

Mój sprzęcik:

 

| i5 2500k L149B237 @4,5 + Ninja 3 Rev.B 

| Asrock P67 Pro3 (B3) 

| Asus HD6950 2GB DCII 

| Samsung SSD 830 128 GB 

| 2x4GB Corsair Vengeance LP 1600MHz CML8GX3M2A1600C9 

| WD 1TB WD10EARX 

| Regnum L50 

| XFX-NLB9 CE Pro 650W 

| LG DVD-RAM GH-24LS70

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

 

 

 

Mogę potwierdzić, że działa ten sposób. Męczyłem się z tymi instalacjami dość długo i ten sposób właśnie pomógł. Oby tylko na stałe.

 

Mój sprzęcik:

 

| i5 2500k L149B237 @4,5 + Ninja 3 Rev.B 

| Asrock P67 Pro3 (B3) 

| Asus HD6950 2GB DCII 

| Samsung SSD 830 128 GB 

| 2x4GB Corsair Vengeance LP 1600MHz CML8GX3M2A1600C9 

| WD 1TB WD10EARX 

| Regnum L50 

| XFX-NLB9 CE Pro 650W 

| LG DVD-RAM GH-24LS70

 

 

 

 

 

Wydaje mi się mimo wszystko, że lepszym rozwiązaniem jest odinstalowac ten soft Asrocka niz wylaczyc ochrone systemu. Na innym forum jeden z uzytkwonikow wylaczyl ochrone i mu to dziala. Wiec rozwiazania sa 2. Swoja droga ten XFast USB to przebrandowany program jakiegos producenta. Może oryginal nie robi takich cudów, ale trzeba wtedy kupić licencje ;/

 

Ze swojej strony dodam ze minal juz prawie miesiac od deinstalacji i NIC się nie dzieje :)

Edytowane przez bull_byk
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się mimo wszystko, że lepszym rozwiązaniem jest odinstalowac ten soft Asrocka niz wylaczyc ochrone systemu. Na innym forum jeden z uzytkwonikow wylaczyl ochrone i mu to dziala. Wiec rozwiazania sa 2. Swoja droga ten XFast USB to przebrandowany program jakiegos producenta. Może oryginal nie robi takich cudów, ale trzeba wtedy kupić licencje ;/

 

Ze swojej strony dodam ze minal juz prawie miesiac od deinstalacji i NIC się nie dzieje :)

 

Widzisz, ja wykonywałem czysty rozruch systemu i to mi nic nie pomagało. Sama deinstalacja tego programu też nie pomogła. Na innym forum walczyłem z tym problemem z rok, wykonałem z setkę różnych zmian softowych itd. Nie jestem laikiem, a jednak nie mogłem sobie w żaden inny sposób poradzić. 

 

Zmieniałem płytę główną na inną, problem nie występował. Po ponownej zmianie na mojego Asrocka, problem wrócił. Teraz, jak mam wyłączone punkty przywracania systemu wszystko działa (tylko na jak długo?).

Edytowane przez chx4b
Link to post
Share on other sites

Widzisz, ja wykonywałem czysty rozruch systemu i to mi nic nie pomagało. Sama deinstalacja tego programu też nie pomogła. Na innym forum walczyłem z tym problemem z rok, wykonałem z setkę różnych zmian softowych itd. Nie jestem laikiem, a jednak nie mogłem sobie w żaden inny sposób poradzić. 

 

Zmieniałem płytę główną na inną, problem nie występował. Po ponownej zmianie na mojego Asrocka, problem wrócił. Teraz, jak mam wyłączone punkty przywracania systemu wszystko działa (tylko na jak długo?).

 

No moja historia wlasnie sie zakonczyla gdyż moj vertex 4 po prostu z dnia na dzień padł ;/ i co smutniejsze musze go wysłać do Holandii :/

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Nareszcie trafiłem na porządne forum z porządnie założonym tematem.

 

Nie będe się rozpisywał, bo także mam płytę Asrocka Z77, chciałem Asusa, ale Asrock jako jedyny oferował mi więcej portów SATA3 (2x Intel, 2x Marvel) i SATA2.

- procesor zwykły Intel 580 DualCore (wogóle nie odczuwam braku mocy procesora)

- grafika z procka (odczuwam znaczny miesięczny spadek kWh)

- 2x8GB RAM Patriot

- Dysk systemowy SSD OCZ Vertex 120GB

- Macierz RAID0 2x2TB

- Macierz Matrix RAID (częściowo RAID0, częściowo RAID1)

- zasilacz Tagan 530W

 

Wszystko fajnie działa, do momentu instalacji programów msi lub instalshield.

 

Kiedyś coś zrobiłem z ochroną systemu i chyba ją wyłączyłem (to już było jakiś czas temu i nie pamiętam dokładnie). Po tej operacji instalacje przebiegały prawidłowo. Ale od jakiegoś czasu znowu zaczęło "przymulać".

Sprawdziłem, ochrona dysku C została włączona.

Ale wpierw zrobiłem to co napisali powyżej, czyli odinstalowałem ten badziew XFAST USB, i jak narazie WSZYSTKO DZIAŁA IDEALNIE.

Jak sytuacja się powtórzy to wyłącze ochronę dysku C.

 

A jak znajdą się jakieś pieniążki i pojawią się płyty główne, które spełnią moje oczekiwania to zmienie na Asusa :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Chciałbym odpukać w niemalowane forum i poinformować, że jak narazie instalacje programów, które kiedyś trwały wieczność (nawet małe programiki), to teraz po deinstalacji tego czegoś o nazwie XFAST USB, trwa mniej więcej..... jakby to określić, jak mrugnę okiem, to boję się że przegapię etap instalacji :)

Dodam, że mam dysk SSD :D

 

Pozdrawiam

Wojtek

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam,

 

Nowiutki Asroczek z87 extreme4, i7, do tego dysk SSD. Wszystkie fora polecają kupować i tu taka wtopa- programy instalują się godzinami...Załamka :(

Wróciliście mi wiarę w życie- po odinstalowaniu XFast'a komputer ożył...

Dzięki! Swoją drogą jak można coś takiego wrzucić na płytkę ze sterami? I dlaczego portale uważają, że jest to fajne, pożyteczne narzędzie??!!

 

Wesołych

Bobas

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...