Skocz do zawartości

Temat dotyczący długiej instalacji na mobo ASRock


Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jakiś czas temu założyłem na forum temat Bardzo długa instalacja programów, .msi się nie instaluje (klik) dotyczący długiej, a czasami nawet braku sfinalizowania instalacji na płycie głównej ASRock P67 Extreme4 Gen3.

Od tego czasu dostałem kilka prywatnych wiadomości, oraz pisano do mnie na GG w związku z opisanym problemem. Jest to około 10 osób, z niektórymi dalej mam kontakt. 

Do dzisiaj nie udało rozwiązać się problemu (ani mi, ani użytkownikom piszącym do mnie), więc z tego powodu zakładam ten temat.

Prosił bym, wszystkich użytkowników mających ten sam problem na płytach głównych ASRock (nie tylko na modelu posiadanym przeze mnie) o podanie pełnej konfiguracji sprzętowej, posiadanego systemu, trybu kontrolera (IDE czy AHCI), oraz portów do których podłączone są dyski (kontroler Marvell czy Intel).

Chciał bym rozwiązać nie tylko swój problem, ale też problem innych użytkowników produktów ASRocka. W tym celu zamierzam napisać do supportu ASRock w imieniu wszystkich, dotkniętych tym problemem.

Jestem otwarty na wszelkie pomysły oraz sugestie, a moderatorów proszę o podpięcie tego tematu w celu jego lepszej widoczności.

Stary temat: http://forum.benchmark.pl/topic/51398-bardzo-dluga-instalacja-programow-msi-sie-nie-instaluje/

Pozdrawiam  :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko o problemie jest do przeczytania w starym temacie, który jest podlinkowany w pierwszym poście 2 razy :)

Wycinek:


2 tygodnie temu zaobserwowałem, że programy o rozszerzeniu innym niż .msi instalują mi się bardzo powoli. Pasek postępu przesuwa się jak by chciał a nie mógł... Natomiast programy o rozszerzeniu .msi w ogóle mi się nie instalują. Pasek stoi w miejscu nawet przez godzinę. Co może być przyczyną takiego zjawiska? Proszę o pomoc.Konfiguracja sprzętowa podana w sygnaturce.

 
Link to post
Share on other sites

Dołączam się do tematu, problem występuje również u mnie.

 

Konfiguracja komputera:

CPU: Intel Core i5 2500K 3.3 GHz BOX
Układ chłodzenia: Chłodzenie na CPU Zalman CNPS10X Performa
RAM: DDR3 Kingston 8GB PC1600 2x4GB CL9 HyperX
MOBO: Asrock Z68 Extreme4 Gen3
GPU: Asus ATI Radeon HD 6950 2GB
HDD: Samsung 1TB HD103SJ 7200
PSU: Corsair CMPSU-750TXV2 750W
Napęd: Samsung nagrywarka DVD SH-222AB
CASE: NZXT Lexa S czar. z oknem

 

Dysk podłączony pod kontroler Intel tryb AHCI.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Czy instalując na tej płycie byle jaki program (np. Daemon Tools) może tak być, że będzie ona trwała i trwała?

 

Oczywiście, że tak może być, ale nie musi. Mój znajomy ma identyczny zestaw co ja (pomijając 1 dysk) i u niego problem nie występuje. U mnie natomiast, na obecną chwilę, instalacja przykładowego Hamachi zajmuje jakieś 30 minut...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i nie wiem teraz czy zaryzykować i kupić tego ASRock'a czy może dołożyć do czegoś innego (np. Msi z77a g43 tylko, że z tą płytą to jak już i5 3570k i wychodzę poza budżet :(

 

Czy ten problem wystąpi także przy instalacji gier?

Edytowane przez Don Zgon
Link to post
Share on other sites

Nie można powiedzieć, że problem pojawia się na wszystkich płytach ASRock.

 

Na obecnie posiadanym sprzęcie (P67 Pro3) wszystko działa doskonale. Jednak wcześniej byłem posiadaczem ASRock K7VT4A Pro z procesorem AMD Athlon 2000+ i wtedy pojawiały się problemy z instalacją niektórych gier oraz programów. Im więcej danych do zainstalowania, tym dłużej musiałem czekać. A mowa o czasie oczekiwania przekraczającym 20 minut... Dodatkowo, podczas instalacji, procesor wbijał 100 % obciążenia.

 

Czy podobna sytuacja może występować zarówno na dość zabytkowej płycie (K7VT4A Pro), jak również na nowszych modelach ?

 

^^

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zróbcie tak:

  1. Odpalamy narzędzie Konfiguracja systemu (msconfig).
  2. Wyłączamy wszystkie programy na zakładce Uruchamianie.
  3. Wyłączamy wszystkie usługi na zakładce Usługi, po uprzednim ukryciu tych pochodzących od Microsostu.
  4. Zatwierdzamy zmiany i restartujemy komputer.

Powiedzcie, czy to coś dało.

Link to post
Share on other sites

Ja również mam Asrocka P67 PRO3 2 raz! i nigdy nie miałem problemu z instalacją czegokolwiek... Ludzie opamiętajcie się, piszecie, że coś się długo instaluje i potencjalni nabywcy płyt Asrocka rozmyślą się.

A te płyty są bardzo dobre, o ile powiedziałbym, że jedne z lepszych.

To na pewno nie wina płyt, tylko czegoś innego. 

 

 

Nie siejcie bzdur, nie umiecie czegoś zainstalować, albo macie coś z systemem...

Myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy, ale widzę, że wszystko jest możliwe :rotfl:

Edytowane przez adamtb
Link to post
Share on other sites

Masz ludzi za noob'ów czy jak? Widocznie płyta, którą posiadasz/posiadałeś nie miała z tym problemów. Piszemy tak jak jest, jeśli jesteś takim specjalistą to rozwiąż ten problem. "Nie umiecie czegoś zainstalować"?! to proszę bardzo powiedz mi co jest ciężkiego w instalacji jakiegokolwiek programu?! Od siebie powiem Ci tyle:

- mam najnowsze sterowniki, pobierane ze strony producenta jak i innych stron, bez skutku,

- dysk komputera sprawdzany pod względem bad sectorów, czysty.

-system instalowany w IDE, póżniej zerowany(formatowany permanentnie), instalowany w AHCI, poza lekką zmianą szybkości dalej to samo,

-system naprawiany przez narzędzia Microsoftu, bez zmian, później pliki instalatora głównego Windows kopiowane przez konsole odzyskiwania bezpośrednio z płyty, dalej nic

- skanowanie dysku, ramu, rejestru pod względem wirusów, robienie logów, próby szukania problemów z rejestrem i plikami, dalej nic.

- wyłączanie wszystkich zbędnych procesów i usług z sekcji startowej systemu Windows, bez zmian.

Czasami pod trybem awaryjnym instalacja przebiega bezproblemowo, ale czasami nie, tak samo jak w trybie zwykłym.

Więc proszę bardzo powiedz mi co ma związek z blokowaniem instalacji, jeśli system pracuje dobrze, po jakimś zaczynają się problemy. Domyślam się, że są spowodowane aktualizacjami Windows, ale nie mam pewności, poza tym to nie powinno mieć miejsca.

Nikt nie mówi, że winna jest płyta główna, tylko jej oprogramowanie sterujące. Punktem zaczepienia jest płyta, bo to właśnie u niektórych użytkowników owej płyty występują problemy. Sam nie mam jej nic do zarzucenia, ale jeśli nie ona to co? Klawiatura?!  :rotfl:  Pozdrawiam.

Edytowane przez MirtaX
Link to post
Share on other sites

miałem ten sam problem ... to samo MOBO , system 


i co ? .. 


znalazłem winowajce !


nikt by się nie spowiedziewał ale był to TuneUp Utilities !!!!


 


po odinstalowaniu trwającym około pół godziny i restarcie wszystko śmiga jak należy !

Link to post
Share on other sites

 

Nie siejcie bzdur, nie umiecie czegoś zainstalować, albo macie coś z systemem... Myślałem, że nic już mnie nie zaskoczy, ale widzę, że wszystko jest możliwe

 

Jeśli uważasz nas, za tych, którzy próbują zniechęcić innych do zakupu produktów ASRocka to jesteś w wielkim błędzie. Może po prostu u ciebie ten problem nie występuje, a u innych tak? Jak już wcześniej pisałem:

Mój znajomy ma identyczny zestaw co ja (pomijając 1 dysk) i u niego problem nie występuje.


Jeśli jesteś taki wszechwiedzący to zapraszam do mnie i oczekuje rozwiązania problemu :)
 

 

 

był to TuneUp Utilities !!!!

 

 

Nie słyszałem o tym programie nigdy, a tym bardziej nie miałem/nie mam go zainstalowanego.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

dobra, już znalazlem powód :)

 

musimy wyłączyć przywracanie systemu . 

 

"Aby wyłączyć Przywracanie systemu w Windows 7 należy:

  1. Kliknąć Prawym Przyciskiem Myszy w ikonę "Komputer".
  2. Z menu kontekstowego wybrać opcję "Właściwości".
  3. Następnie z podmenu po prawej stronie wybrać pozycję "Ochrona systemu".
  4. W otworzonej właśnie zakładce klikamy na partycję/dysk, na którym chcemy wyłączyć przywracanie.
  5. Następnie przechodzimy do pozycji "Skonfiguruj ustawienia, zarządzaj obszarem dysku i usuwaj punkty przywracania" i klikamy w przycisk "Konfiguruj".
  6. W nowootworzonej karcie zaznaczamy opcję "Wyłącz ochronę systemu".
  7. Zatwierdzamy nasz wybór klikając w przycisk "Zastosuj", a następnie "OK".
  8. Czynność w razie potrzeby powtarzamy dla kolejnej partycji/dysku."


podepnijcie to pod temat, żeby każdy widział

Edytowane przez Vitalr
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

co do tuneupa jak pobieracie z stronek typu dobre programy czy softonic to tam świństwa pakują do instalatora i trzeba przeanalizować co sie dokładnie instaluje...

ktoś wyżej pisał że w trybie awaryjnym nie ma problemu a więc problem leży prawdopodobnie po stronie sterowników (w trybie awaryjnym windowsy ładują tylko podstawowe sterowniki) więc można spróbowac reinstalacji systemu i nie instalowania sterowników

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

dobra, już znalazlem powód :)

 

musimy wyłączyć przywracanie systemu . 

 

"Aby wyłączyć Przywracanie systemu w Windows 7 należy:

  1. Kliknąć Prawym Przyciskiem Myszy w ikonę "Komputer".
  2. Z menu kontekstowego wybrać opcję "Właściwości".
  3. Następnie z podmenu po prawej stronie wybrać pozycję "Ochrona systemu".
  4. W otworzonej właśnie zakładce klikamy na partycję/dysk, na którym chcemy wyłączyć przywracanie.
  5. Następnie przechodzimy do pozycji "Skonfiguruj ustawienia, zarządzaj obszarem dysku i usuwaj punkty przywracania" i klikamy w przycisk "Konfiguruj".
  6. W nowootworzonej karcie zaznaczamy opcję "Wyłącz ochronę systemu".
  7. Zatwierdzamy nasz wybór klikając w przycisk "Zastosuj", a następnie "OK".
  8. Czynność w razie potrzeby powtarzamy dla kolejnej partycji/dysku."

 

podepnijcie to pod temat, żeby każdy widział

 

Powiem tak mam komputer z płytą główną ASRock P67 PRO3 (B3) do tego mam dysk OCZ Vertex 4 128 GB i Seagate Barracuda ST1000DM003. Zainstalowany system Win7 x64 ultimate. Problem wystepuje przy instalacji tylko programow *.msi niezaleznie czy na dysku ssd czy hdd. Swiezo po postawieniu systemu nie bylo problemu potem wiadomo instaluje sie sterowniki aplikacje i w tle pobiera aktualizacje systemu. Zauwazylem ze jak pobierze sie aktualizacja systemu i zainstaluje to sie to zaczyna psuc. Jak zrobie przywracanie do ostatniego punktu przywracania (ktore musze zrobic w trybie awaryjnym bo w normalnym sie nie da) to raz ze moge pobrac ponownie te same aktualizacje i jes zainstalowac, dwa ze program *.msi instaluje sie wtedy poprawnie. Ale przez pewien czas jest ok i problem powraca. Jako ze problem mi znow wrocil bo chcialem zainstalowac prosty program zajrzalem na to forum bo moze ktos akurat znalazl sposob. Sposob Vitalr jest dobry po wylaczeniu program zainstalowal sie w 0,5 sekundy. Zatem wnioskowac trzeba ze to tu bedzie problem. Prawdopodobnie przy instalacji system chce stworzyc punkt przywracania i na tym sie wiesza, stoi tak 30 minut po czym stwierdza ze sie nie da i instalacja toczy sie dalej. Wylaczanie ochrony systemu jest polsrodkiem, bo jaki istotnie sie cos wysypie w systemie to juz nie cofniemy tak latwo wstecz. Swoja droga po wlaczeniu tej opcji ponownie przywracanie systemu wywala blad: 0x80042302

 

Powiem tak mam komputer z płytą główną ASRock P67 PRO3 (B3) do tego mam dysk OCZ Vertex 4 128 GB i Seagate Barracuda ST1000DM003. Zainstalowany system Win7 x64 ultimate. Problem wystepuje przy instalacji tylko programow *.msi niezaleznie czy na dysku ssd czy hdd. Swiezo po postawieniu systemu nie bylo problemu potem wiadomo instaluje sie sterowniki aplikacje i w tle pobiera aktualizacje systemu. Zauwazylem ze jak pobierze sie aktualizacja systemu i zainstaluje to sie to zaczyna psuc. Jak zrobie przywracanie do ostatniego punktu przywracania (ktore musze zrobic w trybie awaryjnym bo w normalnym sie nie da) to raz ze moge pobrac ponownie te same aktualizacje i jes zainstalowac, dwa ze program *.msi instaluje sie wtedy poprawnie. Ale przez pewien czas jest ok i problem powraca. Jako ze problem mi znow wrocil bo chcialem zainstalowac prosty program zajrzalem na to forum bo moze ktos akurat znalazl sposob. Sposob Vitalr jest dobry po wylaczeniu program zainstalowal sie w 0,5 sekundy. Zatem wnioskowac trzeba ze to tu bedzie problem. Prawdopodobnie przy instalacji system chce stworzyc punkt przywracania i na tym sie wiesza, stoi tak 30 minut po czym stwierdza ze sie nie da i instalacja toczy sie dalej. Wylaczanie ochrony systemu jest polsrodkiem, bo jaki istotnie sie cos wysypie w systemie to juz nie cofniemy tak latwo wstecz. Swoja droga po wlaczeniu tej opcji ponownie przywracanie systemu wywala blad: 0x80042302

 

Edit:

 

Zaczalem to analizowac. Jako ze juz od dawna z tym walcze i na innym forum znalazlem podobny temat, ale nikt nie byl w stanie rozwiazac problemu. Na pewno jest jeden wspolny element: płyta główna Asrocka.

 

Na logike: skoro problem wystepuje na ASrocku i tylko na niej widze problem wystepuje patrzac po forach to moze to byc problem z plyta glowna, zdazaja sie lepsze lub gorsze modele. Ale problem dotyczy roznych modeli. To jest dosc dziwne z uwagi chociazby na to, że niektore plyty rozne serwisy zajmujace sie testami, opiniami jak chociazby benchmark testuja. Na pewno jesli bylby to problem z ASrockami juz dawno byloby to na tapecie. Kwestie systemu mozna raczej wyeliminowac na pewno roblem by sie juz dawno pojawil. Sterowniki rowniez, rozne plyty roznych producentow maja te same chipsety wiec i sterowniki sa pewnie te same lub podobne. Zreszta ciezko uwierzyc ze ta sama usterka wystepuje na plytach asrocka o roznej konfiguracji na rozne sockety na roznych chipsetach. Zostal zatem jeden element wspolny dla plyt Asrocka: soft producenta dla danej plyty!

 

Jako ze niefortunnie wylaczylem sobie Ochrone systemu w zaden sposob nie moglem jej juz wlaczyc, a dokladnie wlaczyc sie dalo ale nie dalo sie ani utworzyc punktu przywracania ani odtworzyc starego. Kombinowalem jak tylko sie da. No i teraz pomyslalem nad jednym: jaki soft mam od Asrocka?! Wchodze na strone glowna producenta wchodze na swoj model plyty glownej i zaczalem porownywac z logami uzytkownika z pewnego forum. I widze ze ma zainstalowane:

 

XFast LAN v6.61 cFos Software GmbH, Bonn 2012-10-26 6.61

XFastUSB ASRock Inc. 2013-02-01 3.02.31

 

Ja XFast LAN nie instalowalem, ale XFast USB mialem. Wylaczylem Ochrone systemu, przy pomocy Revo Uninstaller odinstalowalem XFast USB uruchomilem ponownie komputer i co? Po wlaczeniu ochrony systemu dla testu utworzylem punkt przyrwacania i UTWORZYŁ SIĘ!! bez zadnego bledu. Wiec jestem raczej pewien ze problem dotyczy tego progamu. Warto zatem usunac XFast USB jak i XFast LAN. Spróbojcie!!!

 

Podzielcie sie tez opiniami moze to byc pomocne dla innych uzytkownikow z tym problemem

 

Edytowane przez bull_byk
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...