Skocz do zawartości

Budżetowe Xonary (DG(X), DS(X), D1(X)), ich przeznaczenie oraz technologia GX


Recommended Posts

Siema. Mam kilka(naście) pytań, zastanawiałem się czy się nie podpiąć pod jakiś innych temat, których jest multum, ale że mam kilka bardzo konkretnych pytań to zdecydowałem się założyć własny temat.

Ogólnie mój młodszy brat ma zakusy od dłuższego czasu na zakup karty dźwiękowej. Kiedyś mieliśmy X-Fi XtremeMusic, ale z jakiś powodów przestała działać i tak przez dość długi czas na kompie stacjonarnym (z którego obecnie korzysta już tylko mój brat, bo ja znajduję się 150km od niego) korzysta się z zintegrowanej karty dźwiękowej, do której jest podłączony zestaw 7.1 Creative Inspire T7900 (wiem, że tyłka nie urywa, a rozmieszczony jest dość średnio), a przez pilot od tych głośników podpięte są słuchawki Philips SHP8900 (co nie znaczy, że to zestaw do usranej śmierci - być może, raczej w dalszej, przyszłości coś będzie wymienione).

Mój brat muzyki (mp3 albo YouTube) słucha tylko na głośnikach. W gry gra albo z słuchawkami albo głośnikami, chyba że FPSy to wtedy tylko słuchawki. Filmy (głównie zalukaj.tv, YouTube, czasami coś ściągnie, raczej filmów w jakości DVD albo Blu-ray nie ogląda) też różnie - słuchawki albo głośniki. Ale ogólnie głośniki są dużo częściej wykorzystywane. No i mój brat korzysta z mikrofonu, ale muzyki nie nagrywa, tylko jakiś Skype + gry komputerowe.

Czyli jak widać nie potrzeba nie wiadomo czego, byleby radziło sobie w grach, żeby ze grając w FPSy ze słuchawkami pomagało, a nie przeszkadzało, no i żeby te głośniki i słuchawki mogły pokazać trochę więc niż pokazują na tej integrze. Żadnych audiofilskich skrzywień (bez urazy dla audiofilii, których sobie cenię). icon_smile3.gif Jakby można by było pod kartę osobno podłączyć głośniki i osobno słuchawki to byłoby fajne, ale takie coś oferuje chyba dopiero Phoebus.

Ogólnie różnica między X-Fi XtremeMusic a integrą była porażająca, ale po 2-3 latach siedzenia z powrotem na integrze już średnio pamiętamy jak X-Fi brzmiało, poza tym że na pewno lepiej.

Problemem jest zasób finansowy, bo jakby mój brat mógł kupić sobie Xonara Phoebusa to nie byłoby żadnych pytań. Obecnie budżet ma na Xonara DG, ale w sumie jakoś strasznie mu się nie pali, więc może jeszcze trochę odłożyć. Ja zaś mam kilka pytań na które nie znalazłem jawnej odpowiedzi i nie udało mi się wprost powiedzieć mojemu bratu co powinien kupić i dlaczego.

1. Czy jest jakakolwiek różnica między kartami z X a ich odpowiednikami bez X w nazwie, tzn DG vs DGX, DS vs DSX, D1 vs DX, poza tym że karty z X w nazwie są pod PCI-E, a bez X są pod PCI.
2. Czy jest w ogóle sens kupowania kart pod złącza PCI, jeżeli ma się w płycie wejścia PCI-E? Bo ja mam wrażenie że za 2-3 lata PCI może już zniknąć z nowych płyt głównych i jakbyśmy chcieli przełożyć kartę dźwiękową to już nie bardzo.
3. Doskonale zdaję sobie sprawę, że karty dźwiękowe starzeją się wolno i jakby moje X-Fi działało to by nie było nawet mowy o wymianie (no chyba, że byłby kupiony nowy komp z płytą bez wejść PCI), ale czy niespełna 5-letni Xonar DX nie jest już kartą ciut starą? Tzn nieobsługującą efektów dźwiękowych w najnowszych grach?
4. Co sądzicie o technologii Xonar GX emulującej rozwiązania EAX? Jak sobie z tym radzi?
5. Jakie są różnice między technologią Xonar GX 2.0 a GX 2.5 a GX 3.0?
6. Dotychczas wydawało mi się, że najlepszym rozwiązaniem dla mojego brata byłby Xonar DSX, bo jest stosunkowo nową kartą dźwiękową z technologią Xonar GX 2.5. Ale na stronie Xonara http://event.asus.co.../xonar/find.htm karty DS(X) jest oznaczona jako karta do muzyki i filmów, karty D1(X) jako karty do gier i muzyki, a karty DG(X) jako tylko do gier. Trochę mnie to zmieszało, zwłaszcza że mój brat chce kupić kartę przede wszystkim do gier.
7. Co więcej na stronie http://event.asus.co.../xonar/find.htm (która jest oficjalną stroną marki Xonar) jest napisane, że Xonary D1(X) mają technologię GX 2.5, a na stronie Asusa (do której linkuje strona Xonara) jest napisane, że tylko GX 2.0 ( http://www.asus.com/...rters/Xonar_DX/ & http://www.asus.com/...rters/Xonar_D1/ ). Więc jak jest naprawdę?
8. Ta emulacja EAX odbywa się na poziomie sterowników czy karty dźwiękowej. Bo Phoebus jest wyposażony w technologię GX 3.0 i czy to jest możliwe, żeby karty DG(X), DS(X), D1(X) uzyskały możliwości tej technologii po aktualizacji sterowników?
9. Jak ze sterownikami i oprogramowaniem do Xonarów DG(X), DS(X), D1(X)) pod Windows 8 64-bit?
10. Czy oprogramowanie dołączane do karty dźwiękowej jest ostateczne czy mogę sobie ściągać legalnie aktualne z neta? Tzn czy jeżeli kupię Xonara DX to jestem skazany na stare oprogramowanie, a jak kupię Xonara DGX to będę miał je w nowszej wersji?
11. I jeszcze mnie tak ciekawi jak karty Xonar DG(X), DS(X), D1(X)) wypadają na tle Creative X-Fi XtremeMusic, bo z tego co wydziałem to to moje X-Fi miało lepszą specyfikację niż Xonary DG(X), DS(X), a gorszą niż D1(X). Teoria teorią, ale w praktyce jak te karty mają się przy słuchaniu muzyki i graniu w gry komputerowe do mojego X-Fi, z którego bylibyśmy mega zadowolony, gdyby nagle nie przestało współpracować.
12. Po psikusie jaki mi zrobił X-Fi nie mam zaufania do kart Creative i przy poszukiwaniach ograniczyłem się tylko do kart Asusa. Czy może to uprzedzenie i są jakieś inne karty w rozsądnej cenie, które można by rozważyć?


Ogólnie te powyższe pytania można streścić w
I. Czy warto dopłacać do wersji pod PCI-E?
II. Wybrać DS(X) czy D1(X), a może kupić najtańsze DG(X)?

ale na te dwa jestem sobie w stanie sam odpowiedzieć, o ile uzyskam odpowiedzi na pytania oznaczone cyframi arabskimi.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie warto inwestować w najniższe modele xonarów, ich "brzmienie" nie różni się wiele od obecnych integr.

A różnią się przede wszystkim rodzajem użytych wzmacniaczy, dsx ma wymienny op amp, czyli można wymienić wzmak bez konieczności lutowania

 

Rozsądne minimum to audiotrak maya u5

http://www.ceneo.pl/15992986

 

Zapewnia dobre brzmienie, ma lepszy wzmacniacz od przytoczonych xonarów i największa zaleta - jest mała i zewnętrzna. Można ją bez problemów przenosić pomiędzy komputerami.

Link to post
Share on other sites

jak nie ma kasy na wywalanie to jak dla mnie odpowiedz jest krotka dx ani jego biedniejsze wiecej czy mniej odmiany nie sa warte tych pieniedzy

audigy4 i sb live24bit graja tak samo - nie powodujac zadnego uszcuplania portfela

dx jest jakos gigantycznie przeklamowany a na ludzi chyba dziala autosugestia

 

tak jak prodigy hd wnosi zauwazalna roznice w jakosci i nie pisne slowem ze nie warto dac nawet i 4 stow to dx -to jakies marketingowe dziwadło jak dla mnie

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Co do karty to chcielibyśmy wewnętrzną, to nie jest potrzebne do żadnego urządzenia przenośnego, a zakup jakiekolwiek nie jest w planach. Ta karta jest stricte przeznaczona do komputera stacjonarnego (który raczej nie będzie zmieniany przez najbliższe x lat) i raczej nie widzę sensu zapytać port USB i zabierać miejsce na biurku...

 

Z góry mówię, że nie chce produktów używanych. Chce coś nowego, na gwarancji z realnym wsparciem producenta.

I nie chce X-Fi, raczej jako jakieś inne opcje mogę rozważyć nowe serie Creative'a albo produkty innych producentów, jeżeli w ogóle warto z nich coś brać pod uwagę.

 

EDIT:

 

tak z ciekawości. Jeżeli chodzi o tego Audiotrak PRODIGY 7.1e X-Fi Audio, to kosztuje on 400zł, cholernie dużo (4x więcej niż Xonar DG, 2 razy więcej niż Xonar DSX i 1,5 razy więcej niż Xonar DX), ma osobno wyjścia na słuchawki i 7.1 co jest bardzo fajne, ale absolutnie nic o nim nie słyszałem. Czy on jest warty AŻ takiej ceny? Czy to różnica jest rzeczywiście słyszalna? I jak on wypada jeżeli porównać go do do Xonara DX, D2X, Phoebus oraz Creative X-Fi? I czy to to jest lepsze od tego Maya U5?

 

jak wygląda sprawa ze wsparciem producenta i sterownikami do Audiotrak PRODIGY 7.1e X-Fi Audio?

Edytowane przez Hadar
Link to post
Share on other sites

nie jest lepszy  hi-fi pci/7.1expres= dx

to ten sam poziom i  ciezko wyrokowac o "lepszosci" jednego nad drugim

 

dg mozna pominac bo to sie nie liczy jako karta dzwiekowa chyba ewentualnie jako zamiennik uszkodzonej integry klasy realteka 8xxx

maya u5 to tak samo "realtek8" w wersji usb nie liczac psucia realteka po zbytnim podglosnieniu

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Ale ja mówiłem o Audiotrak PRODIGY 7.1e X-Fi Audio - http://www.audiotrack.net/products/PD71eXFiA/


jak nie ma kasy na wywalanie to jak dla mnie odpowiedz jest krotka dx ani jego biedniejsze wiecej czy mniej odmiany nie sa warte tych pieniedzy

 

 

dx jest jakos gigantycznie przeklamowany a na ludzi chyba dziala autosugestia

 

tak jak prodigy hd wnosi zauwazalna roznice w jakosci i nie pisne slowem ze nie warto dac nawet i 4 stow to dx -to jakies marketingowe dziwadło jak dla mnie

 

 

nie jest lepszy  hi-fi pci/7.1expres= dx to ten sam poziom i  ciezko wyrokowac o "lepszosci" jednego nad drugim

 

erazm2 ja Cię chyba nie rozumiem. Może to wynika z tego, że nie stosujesz żadnej interpunkcji. Najpierw piszesz, że DX to przereklamowane dziwadło, później, że Audiotrak Prodigy jest super i warto dać za niego 4 stówy, a na koniec, że Prodigy i DX to ten sam poziom i nie można wyrokować o lepszości jednego nad drugim. Przy czym ja muszę wspomnieć, że DX jest prawie dwa razy tańszy...

Link to post
Share on other sites
4. Co sądzicie o technologii Xonar GX emulującej rozwiązania EAX? Jak sobie z tym radzi?

 

w tych czasach nie potrzeba emulacji EAXA, bo to już upadło dawno temu. Efekty są zaimplementowane w grach.

Po psikusie jaki mi zrobił X-Fi nie mam zaufania do kart Creative i przy poszukiwaniach ograniczyłem się tylko do kart Asusa. Czy może to uprzedzenie i są jakieś inne karty w rozsądnej cenie, które można by rozważyć?

 

Asus też nie święty.

 

I jeszcze mnie tak ciekawi jak karty Xonar DG(X), DS(X), D1(X)) wypadają na tle Creative X-Fi XtremeMusic

 

ogólnie to jest tak: DG<Music=DS<D1=DX z tym, że do DS trza koniecznie wzmacniacz wymienić, bo dla wielu gra zbyt mdławo. Pomijam już preferencje brzmieniowe wynikajcie z barwy dźwięku, a większość komputerowców myli charakterystykę z jakością. 

 

Wybrać DS(X) czy D1(X), a może kupić najtańsze DG(X)?

 

D1/DX jak Grzechu napisał.

 

jak wygląda sprawa ze wsparciem producenta i sterownikami do Audiotrak PRODIGY 7.1e X-Fi Audio?

 

Fatalnie.Tutaj AudioTrak się nie popisał. Skromne wsparcie driverów. Aczkolwiek coś się ostatnio ruszyli do roboty z niektórymi modelami.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

myslac o prodigy hd ze jest warte

 

reszta to przekonywanie o wyzszosci  sera zóltego nad bialym - jak kto ma kase na zbyciu i nie ma co z nia robic to niech mu ..... i sie dobrze bawi

 

az mnie skreca jak kto przekonuje ze warto wydac kiedy ktos mowi ze nie bardzo ma

jak do tej pory to nie znam zawodnika ktory bezbłednie odroznilby live24b od tych "super"kart -nie wiedzac co gra

(pomijam sluchawki o diametralnie roznej oporowosci )

 

marketing i ostra autosugestia -  tez na nia kiedys chorowalem ale sie uleczylem ;) jesli ktos uwaza ze "ziołem" to niech i tak mu bedzie:)

 

zamiast karty za 150 lepiej kupic lepsza plyte z dobra integrą - zysk znaczy , ma sie i dobra baze i dobry dzwiek nie rozniacy sie

majac przykladowo dziada jakiegos pod socket 775 sprzedalbym plyte dolozyl te 130zl i kupil np asusa p5q deluxe - mialbym i "xonara dx " i naprawde funkcjonalną swietna plyte

a juz calkiem super gdyby udalo sie zmienic w cenie zakupu i socket czyli wejsc z nowym prockiem

 

wydanie 150 na dg uwazam za bzdure i rozrzutnosc niczym nie usprawiedliwioną ;)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Poluj na używanego DX lub D1. Jak znajdziesz do 150 zł z gwarancją to będzie udany zakup.

A za ile byłoby warto używanego bez gwarancji? I powyżej jakiej kwoty to już jest zły zakup?

w tych czasach nie potrzeba emulacji EAXA, bo to już upadło dawno temu. Efekty są zaimplementowane w grach.

 

Czyli co - nie ma się już absolutnie przejmować EAX i Xonar GX? Bo ogólnie wiem, że jest rozwijany OpenAL (otwarta konkurencja do DirectSound) na którym działają te wszystkie sprzętowo wspomagane EAX'y etc..

 

Asus też nie święty.

tzn?

 

 ogólnie to jest tak: DG<Music=DS<D1=DX z tym, że do DS trza koniecznie wzmacniacz wymienić, bo dla wielu gra zbyt mdławo.

Co rozumiesz przez granie zbyt mdławo. Jakie są koszty wymiany takiego wzmacniacza?

 

Pomijam już preferencje brzmieniowe wynikajcie z barwy dźwięku, a większość komputerowców myli charakterystykę z jakością. 

Mógłbyś rozwinąć myśl?

 

D1/DX jak Grzechu napisał.

Ale czy warto płacić 250 zł czy lepiej polować na używkę i modlić się, że będzie działać jeszcze bardzo długo.

 

Fatalnie.Tutaj AudioTrak się nie popisał. Skromne wsparcie driverów. Aczkolwiek coś się ostatnio ruszyli do roboty z niektórymi modelami.

Z niektórymi modelami? Czy zapowiada się, że będzie jakaś aktualizacja sterowników dla Prodigy 7.1e? W dodatku napisana pod Windows 8 64-bit?

 

myslac o prodigy hd ze jest warte

 

Ze mną jest chyba coś nie tak, ale czytałem to zdanie ze 20 razy w kontekście tego co napisałeś w tym poście, co wcześniej pisałeś, co ja pisałem i nadal nie wiem co miałeś na myśli.

 

az mnie skreca jak kto przekonuje ze warto wydac kiedy ktos mowi ze nie bardzo ma

Budżet jest raczej dość płynny, więc jeżeli coś miałoby być hiper-super-mega-duper to jesteśmy w stanie poczekać jeszcze trochę i odłożyć. W sumie kasa by była, gdyby wcześniej grafika nie padła. I tak już 3 lata na stacjonarnym jest marna integra od kiedy X-Fi padło...

 

jesli ktos uwaza ze "ziołem" to niech i tak mu bedzie:)

znów nie rozumiem

 

zamiast karty za 150 lepiej kupic lepsza plyte z dobra integrą - zysk znaczy , ma sie i dobra baze i dobry dzwiek nie rozniacy sie majac przykladowo dziada jakiegos pod socket 775 sprzedalbym plyte dolozyl te 130zl i kupil np asusa p5q deluxe - mialbym i "xonara dx " i naprawde funkcjonalną swietna plyte a juz calkiem super gdyby udalo sie zmienic w cenie zakupu i socket czyli wejsc z nowym prockiem

 

a to moim zdaniem jest bez sensu, bo jak kupię dobrą kartę dźwiękową, która będzie długo pracować, to mogę z niej być zadowolony nawet za 10 lat. Jakby do dziś X-Fi działało to po 8 latach po zakupie nikt by nie myślał o tym, żeby ją zmieniać. A wybieranie płyty głównej pod integrę to jakaś paranoja. A zwłaszcza kupowanie nowej płyty głównej, żeby mieć lepszą integrę, gdzie zainstalowany jest procek E8400... Wolę mieć dobrą kartę dźwiękową, którą będę mógł przełożyć do nowego kompa jeżeli taki byłby kupowany za x lat...

 

wydanie 150 na dg uwazam za bzdure i rozrzutnosc niczym nie usprawiedliwioną

 

To jaki wydatek jest Twoim zdaniem usprawiedliwiony na

DG(X)

DS(X)

D1(X)

D2(X)

Audiotrak PRODIGY 7.1e X-Fi Audio

?

Link to post
Share on other sites

to wszystko jest nie warte ceny

jedyne co jest warte swoich cen to

 

prodigy hd

xonar st i odmiany

 

wszystko inne to drogie zabawki bazujace na tak drobiazgowych roznicach ze mieszczace sie w granicy bledu pomiarowego czyli autosugesti po przeczytaniu wynikow testow rmaa

 

bez sprzetu odsluchowego w cenie od 3 tys nowy / 1tys uzywany nie podchodzic do szukania roznic bo to bzdura ktora moge udowodnic na miejscu ;)

 

ps

Ty piszesz o prodigy hi-fi alias 7.1e a ja wciaz o prodigy hd - jedyne co je laczy to marka prodigy

 

kupuj ale mowienie sobie ze ooo jak to gra.... wstrzymaj sie z mowieniem dopuki nie podlaczysz spowrotem integry wwczas nastepuje -ooo gra tak samo a przeciez tak mi sie wydawalo ze niby super :)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

A czy Audiotrak PRODIGY HD2 Advance DE to nie jest to samo co Audiotrak PRODIGY 7.1e X-Fi Audio tylko z innym zestawem wejść i wyjść? Są w identycznej cenie

 

---

EDIT:

 

powiem tak, interesują mnie tylko karty, które mają wyjścia na mini-jacki, ew. może być duży jack na słuchawki (jeżeli jest osobno wyjście na słuchawki a osobno na 5.1 lub 7.1)

 

EDIT2:

Różnica między integrą a X-Fi nawet na kiepskim sprzęcie odsłuchowym była powalająca. Będę zadowolony z czegoś co będzie miało równie dobrą jakość jak X-Fi XtremeMusic i będzie mi wstanie posłużyć przez co najmniej 5 kolejnych lat, a gdyby się trafił zakup nowych słuchawek lub głośników (w cenach w granicach rozsądku, tysiąca złotych za słuchawki nie damy), żeby karta nadal dawała radę... Karta jest pod gry, a nie jakieś doznania audiofilskie...

Edytowane przez Hadar
Link to post
Share on other sites

audigy4 jest identycznie dobre a nawet lepsze pod gry jak x-fi

 

 

kosztuje UWAGA - 30 zl? - i po co mowic "musze miec gwarancje" przeciez to bzdura,  zamiast tej "gwarancji" mam kilka uzywanych "za darmo"

 

rob jak uwazasz :)

 

adivxv5 podal cos takiego

ogólnie to jest tak: DG<Music=DS<D1=DX

 

zaloz ze tak jest i kup na co stac - wszystko zagra tak samo

w moim rownaniu jest tak

 dg=realtek888 < music=d1/dx to ze mniej to nawet niekonieczne do intensywnego uslyszenia

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Gadałem z moim bratem i ustaliłem kilka rzeczy:

1) Mój brat test odsłuchowy na płycie Kręcioł Piotrush - Lepiej Niż Było (dostał jako prezent do zamówienie w sklepie internetowym: http://www.urbancity.pl/sklep/produkty/marka/2002-urbancity/20071-kreciol-piotrush-lepiej-niz-bylo.html) raz ze słuchawkami podpięty bezpośrednio pod integre, a drugi raz ze słuchawkami wpiętymi w pilot od głośników. Przed testami wyłączył wszystkie EQ czy też SRS Audio Sandbox, którego używa.

Powiedział, że jakość jest dużo lepsza, gdy wepnie się słuchawki bezpośrednio pod integrę. To czy w opcjach głośniki były ustawione na 2.0 czy 5.1 nie robiło różnicy. Po wpięciu słuchawek w pilot od głośników stwierdził, że dźwięk się robi "tak jakby płaski".

2) Nie ma opcji, żeby mój brat za każdym razem przełączał głośniki i słuchawki z tyłu kompa. Także bardzo miłe by było, jakby karta dźwiękowa miała osobne wyjście na słuchawki, osobne na zestaw 7.1 (ewentualnie może być 5.1).  Ale to nie jest coś bezwzględnie koniecznego.

3) 4 stówy na kartę dźwiękową to za dużo jak dla mojego brata.

4) Mój brat nie ma nic przeciwko rozwiązaniu zewnętrznemu.

5) Poszukuje rozwiązania za ok. 200 zł. Ale to bardzo płynne i jeżeli coś będzie kosztowało 2xx zł, ale to będzie sprzęt naprawdę warty polecenia to mój brat się zastanowi.

Przy takich założeniach - co polecacie? No i prosiłbym o dwie kategorie spełniające te założenia - używka za 2xx zł oraz nowe na gwarancji za 2xx zł...

 

A i jak ma się jakość dźwięku w odniesieniu do kart wewnętrznych? Dajmy na to do DX, żeby mieć jakiś punkt odniesienia?

Edytowane przez Hadar
Link to post
Share on other sites

nie zaproponuje nic w zalozeniach cenowych mi osobiscie sprwila spora satysfakcje odmiana fatal1ty serii titanium - zagralo lepiej ciekawiej zwal jak zwal niz zwykle titanium swoja droga nie poronywalem ich bezposrednio wiec tez mozna zlozyc na karb sugestii tyle ze wkladajac ja do kompa absolutnie nie liczylem na cos ciekawszego

 

dynamika i przestrzen byla na zaskakujaco wysokim poziomie

 

moze o ile sie trafi to probowac z SounBlasterem Z  "uzywanym"

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Maya U5 - masz wszystko w jednym, wyjście na słuchawki i wyjścia na głośniki 5.1. Podejrzewam, że zagra gorzej od Xonara DX, ale z drugiej strony na obecnych głośnikach różnica nie będzie jakaś wielka.

 

Nowy Sound Blaster Z też ma komplet wyjść, ale cena 350 zł. Używek próżno szukać - karta dopiero weszła do sprzedaży.

 

Edycja: Da się kupić za 285 zł.

Edytowane przez Grzechuboss
Link to post
Share on other sites
Czyli co - nie ma się już absolutnie przejmować EAX i Xonar GX? Bo ogólnie wiem, że jest rozwijany OpenAL (otwarta konkurencja do DirectSound) na którym działają te wszystkie sprzętowo wspomagane EAX'y etc..

 

tak, bo to przeszłość. 

 

Co rozumiesz przez granie zbyt mdławo. Jakie są koszty wymiany takiego wzmacniacza?  

 

dla niektórych słabe wysokie tony, bass taki sobie, itp. Koszt to około 10-20zł .Opis niedawnej wymiany wzmacniacza w DS.

 

Mógłbyś rozwinąć myśl?

 

ludzie mylą charakterystykę brzmienia z jakością dźwięku, czyli np. basso yebni będą narzekać na zrównoważone brzmienie. 

 

Z niektórymi modelami? Czy zapowiada się, że będzie jakaś aktualizacja sterowników dla Prodigy 7.1e? W dodatku napisana pod Windows 8 64-bit?

 

Wszystko na stronie jest, ale chyba do tych kart nie widziałem sterowników dla 8.A po za tym ta wersja Audiotraka jest mało ciekawa ,ze względu na cenę. Co innego model Audiotrak 7.1 HIFI, ale już go nie ma.

 

Punktem odniesienia może byc, np. Maya U5 poniektórymi względami lepsza, a pod niektórymi gorsza do Xonara DX.Dużo też zależny do czego ja podłączymy. Ogólnie jest to podobny poziom.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Mój brat gra przede wszystkim w FPS i RPG (szeroko pojęte), ja głównie RPG. Jeżeli chodzi o muzykę to ja lubię gdy wokal jest wyraźny, nie wiem jak brat. Ale ogólnie głównie nasze zainteresowania muzyczne kręcą się wokół rapu, ja jeszcze lubię muzykę fantasy (soundtracki, ambient etc - Radio Rivendell <3 ) i kobiece, płaczliwe wokale. Ale o żadnych techno, transów etc etc to nie ma nawet mowy. Więc przeciążenie bassów nie jest wskazane, ma być przede wszystkim WYRAŹNIE. Poza tym na głośnikach można regulować ilość basu, więc jeżeli brat by sobie podbić niskie tony to nie ma problemu.

 

 

Ale porównując Mayę U5 i DXa to co jest lepsze w Mai a co w DXie?

Link to post
Share on other sites

Xonar ma bardziej rozbudowany panel i w tym wiecej funikcji, ale nie jest to jakas wielka zaleta. Różnia nieco brzmieniem DX ma lepszą dynamikę, ale za to Maya gra szerszą scenę, itp.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

kolego adivx dajesz ze to wlasna glowe ? - bo mi sie absolutnie "nie wydaje" aby w tym bylo ziarno prawdy

 

co to takiego szersza scena?

scene to robia glownie kolumny raczej i albo ja robia albo nie a na znacznie lepszych kartach od maya5 jest slaba scena

jak maya u5 moze oddac scene to mi kakus na reku wyrosnie ;)

 

masz za dobry sprzet i chyba juz zapomniales co robi maya :)

 ja uwazam ze nic nie robi skoro nawet dynamiki nie ma - gra i to wszystko tak samo jak radio w kuchni - tez gra

 

 od razu mowie ze nie slyszalem ale jest tro malo wiarygodne po parametrach ktore i tak sa zawyzone

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

braki ludzka rzecz :)

 

chodzi oczywiscie o scene instrumentalną czyli jak i z jakiej pozycji wchodzi do ucha a raczej glowy bo tego nie da sie ustalic "kierunkowo" jaki instrument czyli np. zagranie kontrabasu czy brzek trojkata dojdzie nas nagle jak w kierunkowanej sali koncertowej nie bezposrednio od strony glosnika a pojawi sie w glowie jakby od tyłu lub innego ustalonego miejsca mozna scene przyrownac do czegos jak wirtualizacja 3d dla wyobrazenia sobie czym jest

 

 

ale skoro mowisz ze podstawowa karta do odsluchu robi to dobrze to wierze Ci na slowo- szkoda tylko ze scena jest jednym z najtrudniejszych elemetow do przekazania nawet dla bardzo zaawansowanych ukladow ;) -z powodu Twojej duzej fachowosci w temacie

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

Nie "studiowałem" całego wątku tutaj, ale wiem tyle, że budżetowy Xonar będzie napewno lepszy niż zintegrowany Realtek, który przepuszcza przez siebie cały syf elektroniczny z płyty głównej...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...