Skocz do zawartości

jaki smartfon polecacie


Recommended Posts

witam.

po dłuższym przeglądaniu różnych forum doszedłem do wniosku że na każdym jest coś innego.

Dlatego zakładam ten wątek i proszę o ocenę wasza smartfonów i pokazanie jakie są wady i zalety bo szczerze na każdym forum jest podobnie jeden chwali drugi chwali inny i tak w kółko  nie ma jasno powiedziane ten ma to ten nie ma, ten ma czytelny ale w świetle nie itp. na takiej ocenie mi zależy na ocenie realnej a nie ocenie fanatyka marki.

dodam że telefon wykorzystywany będzie do internet poczta dzwonienie zdjęcia gry ogólnie to nawet prezentacje multimedialne jeśli będzie trzeba po prostu ma być moim przenośnym centrum rozrywki i miejscem pracy.

Lumii 920 
Note 2
Nokia 808 

apple 5
htc one x+

oraz jeśli są równie dobre wymieńcie jakie

cena nie gra roli wyznacznikiem jest mocna, długo trzymająca bateria, najlepszy ekran i prostota systemu < posiadam lumie 900>  

z góry dziękuję za wypowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Galaxy S III nie podoba Ci się skoro nie ma go na Twojej liście ?

 

 

Jeżeli nie to z tej piątki to najlepszy będzie chyba One X+ ale dziwi mnie fakt że nie ma SGS'a III. Mógłbym też polecić Nexus 4. Naprawdę fajny telefonik za dużo niższą cenę od tych co wypisałeś. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Od razu odrzuciłbym 808 (martwy i nie za specjalny system), Lumię (we względu na dość małe możliwości systemu) oraz Ishita (droga zabawka, średnio sprawdzi sie z twoimi wymaganiami) 

Moim zdaniem najlepiej pasował by tu Note 2 - ma ogromny ekran dzięki czemu praca na nim to czysta przyjemność, dodatkowo istnieje możliwość pracy na dwóch aplikacjach na raz (podzielony ekran) czego nie znajdziesz u konkurencji. Pojemna bateria zapewnia wyjątkowo długi czas pracy (17h rozmów, 8h przeglądania internetu).

Jedyną wadą może być rozmiar - tu musisz sam zdecydować czy odpowiada ci taka "patelnia".

 

Nexus 4. Naprawdę fajny telefonik za dużo niższą cenę

Niestety nie w Polsce... U nas kosztuje tyle co S3 czy HOX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

sgIII nie tylko dlatego że note 2 ma większy ekran a tu mi najbardziej na tym, zależy dlatego stawiam na note 2 i lumia 920 a lumia dlatego że mam już 900 i jestem wyjątkowo zadowolony, a note własnie dlatego ze podwójna praca jednocześnie co w mojej pracy jest potrzebne prezentacje word i inne pliki non stop poczta itp ;) 

mam jeszcze na myśli tego htc za ekran i proc tegra 3 wydaje się dość wydajnym sprzętem i ekran 4.7 " 

aple myślę odpada bo to dla szpanerów nie do pracy ;) a 808 nie wiem system stary, ekran 4 " tylko i tez odpada 

dodam że cena nie gra roli bo w koszty będzie wpisany jako narzędzie do pracy wiec cena no problem tylko funkcjonalność 

Link to post
Share on other sites

ekran w HTC to już kwestia gustów. Dla mnie lepiej wypada AMOLED ( szkoda tylko, że ma PenTile) . Co do Tegry to się mylisz bo Exynos zastosowany w SGS III miażdży Tegrę 3 w każdym benchmarku jak i w samym działaniu telefonu. One X dopiero po otrzymaniu 4.1 chodzi w miarę płynnie. Note 2 to po prostu większy SGS III z dodatkowym 1 GB RAM'u. Reszta jest identyczna ( ekran jest w technologi Super AMOLED o dziwo nie posiadającej matrycy PenTile).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kolejny ktory pisze ze SGS3 lepszy w benchmarkach, a gdzie sie nie zajrzy to One X oczko wyzej w tabelkach (no dobra, moze HTC ma odrobine wolniejsza przegladarke). Dodatkowo jak bym Ci pokazal jak HOX dziala na ICS, to bys sie mocno zdziwil. Proponuje najpierw obejrzec jakies filmiki jak to dziala (byle nie polskich recenzentow) i dopiero potem pisac takie bzdury.

Nalezy wziac pod uwage, ze amoled przeklamuje kolory. Zazwyczaj zarowiasta zielen i np po zrobieniu fotki okazuje sie ze wyglada inaczej na pc.

 

Wracajac do konkretow, moim zdaniem albo HOX+ albo Note 2. HTC na pewno Cie zadowoli, mnie jeszcze nigdy nie zawiodl. Samsungow nie lubie za jakosc wykonania, ale ten Note 2 wyglada calkiem, calkiem, chociaz jest ogromny i w kieszeni troche ciasno siedzi.

Edytowane przez Shaco
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja ze swojej strony mogę całkiem śmiało polecić Lumie 920. Telefon świetnie zbudowany. Wyświetlacz wg mnie bije na głowę te instalowane w innych smartfonach. Niby WP8 nie oferuje aż tylu aplikacji co iOS i Android ale dosłownie z dnia na dzień w marketplace pojawiają się nowe apki, więc za jakiś czas WP8 dogoni konkurencję.

 

Jeśli nie potrzebujesz już super wymagających gier typu GTA to możesz całkiem śmiało brać Lumie 920. Ja sam nie tak dawno stałem przed wyborem smartfona z androidem lub WP8. Wybrałem platformę Microsoftu i jak do tej pory jestem bardzo zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Dlatego zakładam ten wątek i proszę o ocenę wasza smartfonów i pokazanie jakie są wady i zalety bo szczerze na każdym forum jest podobnie jeden chwali drugi chwali inny i tak w kółko  nie ma jasno powiedziane ten ma to ten nie ma, ten ma czytelny ale w świetle nie itp. na takiej ocenie mi zależy na ocenie realnej a nie ocenie fanatyka marki.

Do takich zastosowań stworzony został Note 2 i nie ma konkurencji praktycznie,ze względu na wielkość wyświetlacza,aparat,dźwięk i baterię.

 

 

 

Niby WP8 nie oferuje aż tylu aplikacji co iOS i Android ale dosłownie z dnia na dzień w marketplace pojawiają się nowe apki, więc za jakiś czas WP8 dogoni konkurencję

Jakością prawdopodobnie nigdy nie dorównają tym na iOS.

Edytowane przez DeNeB
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ejjj nie kłócić się ja chce tu poznać opinie najlepiej właścicieli telefonów wymienionych a nie kłótnie czy wypowiedzi typu w benchmarkach ten jest zajefajny..... 

ten wątek założyłem z myślą o poznaniu prawdziwej opinii z życia wziętej ;) 



moto odpada miałem milestone czy jakoś tak i jedna wielka porażka pod względem wykonania..... 

bardzo prosił bym o opinie właścicieli telefonów i jak sprawują się w rekach przy codziennym użytkowaniu a nie bo tu pisza tak 

 powiem szczerze lumia 900 bateria trzyma 2.5 dnia sms poczta telefony do pracy dobry edytor worda i exela czy prezentacji poczta bardzo szybka i łątwa w użytkowaniu wielozadaniowość... co to takiego ?? ekran bardzo czytelny bardzo czuły piękne kolory, aparat dobry w dzień jak ciemno gorzej ale nie jest zle lepiej wg mnie niż niegdyś popularne nokie N ale i tak n8 ma lepszy  ;) jeśli chodzi i wydajność nie zamuliła się mi nigdy obudowa świetnie wykonana zero rys od września noszona normalnie w kieszenie. jedyna wada strasznie do d ładowarka ten grzybek biały już 3 musiałem kupić ;l
lumia 610 trzyma 5 dni telefony i sms ale strasznie słaba pod względem aplikacji a tak to telefon leży

i takich opinii chciałbym na temat tych telefonów w/w prosta krótka opinia jak sie korzysta z telefonu czy denerwuje czy sięgamy po niego z uśmiechem na twarzy  ;) 



co do matryc pen tille powiem tak moja dziewczyna ma lumie 800 i powiem szczerze masakryczny obraz na niej jest jakby miał przebarwienia na bieli takie jakby no żółtawe czy coś nie wiem od nowości ma bo kupowałem jej razem z moja 900 i jestem  w szoku ze moja ma tak wspaniałe kolory a 800 ma w zasadzie inne zupełnie kolory ;/ wiec jestem dość sceptycznie nastawiony do pen tile 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...