Skocz do zawartości

Co myślicie o podkręcaniu 2 quad'a q8200 na box-owym chłodzeniu, jednak ze sporą ilością wentylatorów w obudowie, jest sens???


Recommended Posts

Witam,

nie jestem człowiekiem który udziela się na forach-bardziej googluje ;D

Jednak mam pytanie kwestią OC procka q8200

Mam jedynie box-owe chłodzenie, jednak w obudowie wentylator

4x120mm:

-front

-tył

-dół

-góra

i jeden 240mm umiejscowiony na bocznej ścianie.

 

Chciałbym tylko wiedzieć czy jest sens pakować sie w OC tego proca jedynie z tym chłodzniem.

 

Mój komp:

-Intel core 2 quad q8200 2,3 GHz

-Gigabyte GTX 550Ti

-5GB GoodRam 1066 MHz (2x2GB w dual'u oraz 1GB)

-Gigabyte EP43-S3L 

-Modecom 500W

 

Prosze nie piszcie mi tylko "Kto kupuje wentylatory, za cene dobrego chłodzenia"

 

 

Dziękuje i Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Nie pisz do tego gościa na PW bo to troll forumowy.

 

Podaj serię zasilacza, bo ten "ekspert" nawet nie zapytał o to.

Jeżeli to seria Feel nie polecam podkręcać.

Wentylatory wentylatorami, nie spowodują jakiegoś znacznego spadku na boxowym coolerze. Powinno być lepsze chłodzenie.

Edytowane przez okar19
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od twojej sztuki, ja na boxie podkręcałem e8400 spokojnie do 3.6GHz, a temperatura nie przekraczała 56 stopni, powodem było niskie napięcie, cepowi wystarczyło 1,1275 w biosie 8) 

Staraj się go kręcić bez podnoszenia napięcia, ustaw na sztywno standardowe napięcie i zacznij zabawę.

Modecom powinien wytrzymać.

Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

ja e 5200 podkrecilem do 4750 mhz bo na tych dwoch core to zaden wyczyn

 

 

quady to inna bajka grzalki jak ch uj wiec wydaj 50 zl na jakis coller miedziany na allegro i zrob 3.5 nie bojac sie ze w lata w upalny dzien kiedy w pokoju zrobi sie 20*c procek ci nie syknie.

 

btw obecnie te 2.3 ghz blokuje ci karte.

Link to post
Share on other sites

3 ghz na boxowym chłodzeniu i co jeszcze chłopie ... szybciej go spali w ten sposób, boxowy wentylator intela to bida z nędzą, już na stocku proc ma gdzieś z 60 C a co dopiero po takim OC i to jeszcze ze zmianą napięć



Up nie słuchaj go to forumowy lizodupa.

Kompa podkręcisz bez problemu bo praktycznie bez zmiany napięcia ;)

może i racja co do okara, ale do spraw CPU nawet się nie odzywaj, miałem Q6600, który standardowo miał 2.4 ghz już na boxie miał te 60 C a po OC do 2.7 ghz i lekkim podniesieniu napięcia dla uzyskania stabilności, temperatura wynosiła 76 C i są to dane dość nowe bo zaledwie sprzed miesiąca

Link to post
Share on other sites

Em...

Powiem tak zasilacz to 500w Modecom z MC, temp mojego procka w stresie to tez faktycznie ok. 60 w stresie, jednak zastanawiam sie czy jednak ta cyrkulacja i stały dopływ chłodnego powietrza nie spowoduje ze może stanie na 70 po OC do 2,7

 

Za te odpowiedzi które się pojawiły oczywiście dziękuje ;)

Link to post
Share on other sites

próbować możesz, nic się nie stanie w najgorszym razie się wyłączy i zrestartuje do domyślnych ustawień, ale to zależy od Mobo,

 

PS. jeżeli chcesz fachowej porady to tak na prawdę jej nie dostaniesz, na tym forum jest tyle krypto ekspertów że czasem można się pogubić, jeżeli chcesz tak na prawdę być specem we własnym OC, ucz się na błędach swoich własnych, to najlepsza nauka

 

co do jakości pomocy, to zwłaszcza na forach takich jak ten, warto najpierw sprawdzić wiarygodność danego mówcy zanim się przystąpi do jakiegokolwiek działania

 

@update

i jak z Overclockingiem ? udało ci się coś podbić ?

Edytowane przez Anthony DiNozzo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...