Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam może z pozoru głupie pytanie, ale męczy mnie to jakiś czas.

Czy jak mam podłączoną kartę dźwiękową Audiotrak Maya U5 to nie zaszkodzi jej, że zostanie w gniaździe usb mimo że pc jest wyłączony? Dioda w karcie świeci się nawet gdy wyłączę pc, dlatego martwię się jak to wpływa na żywotność tego urządzenia.

Link to post
Share on other sites

Pewnie że nie, raczej została zaprojektowana z myślą o nieodłączaniu jej. Jak Ci to przeszkadza to kup sobie listwę która będzie można wyłączać. Mam tez kartę na USB, cały czas siedzi w porcie i nic się nie dzieje, tyle ze moja wyłącza się jak wyłącza się komputer.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sennhaiser HD 558 :)

Dźwięk jest czysty, klarowny, brak jakichkolwiek szumów. Wyrazisty bas etc etc. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.

 

Niestety nie znalazłem opcji wyłączenia zasilania usb :(

Zastanawia mnie również czemu po wybudzeniu kompa dioda na kacie nie mryga tak jak powinna podczas słuchania muzyki, a jedynie świeci.

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewien że powinna migotać? W moim HUDzie, również dioda nie "mryga"  podczas odsłuchu. Świeci się jedynie na zielono, a podczas gdy żaden dźwięk nie jest odtwarzany, na stałe kolor pomarańczowy. Chyba że w Maya musi świecić z przerwami podczas odsłuchu. A powiedz jeszcze jedną rzecz. Czy dioda zmienia kolor podczas odsłuchu na inny, niż ten, który ma podczas spoczynku, gdy komputer jest wyłączony?  Czy jest tylko jeden kolor diody?



Z tym pytaniem Twoim w temacie - nie jestem pewien. Ale przecież monitor też masz podłączony i on ciągle czuwa. I jakoś wciąż działa prawda? Ja HUDa mam podpiętego dodatkowo zasilaczem do listwy i nic się nie dzieje od roku. Także spokojnie. Możesz także po zejściu z komputera wyłączać zasilacz, jeśli bardzo to Cię gryzie. 

Link to post
Share on other sites

Tak, dioda migocze podczas odtwarzania po pierwszym włączeniu pc. Gdy go uśpię, świeci ciągłym światłem. Wybudzę ponownie i dalej świeci, zamiast migotać podczas odtwarzania. Dioda nie zmienia koloru, jest cały czas czerwona i świeci ciągłym światłem również po wyłączeniu pc.

Monitor nie zależy od portu usb, mogę go wyłączyć przyciskiem, no ale fakt, że działa bez zastrzeżeń :)

Listwy nie wyłączam póki nie ma burzy, a pomysł z wyłączaniem zasilacza wydaje się niezły.

Link to post
Share on other sites

Wiem że monitor nie ma nic wspólnego z USB, Shaco  no co Ty. :->  Chodziło mi o to że wciąż jest podpięty do źródła zasilania (listwa), i źródła sygnału (port DVI, HDMI). A zasilacz możesz wyłączyć zawsze. Powinieneś jeszcze sprawdzić gdzieś, czy ta dioda zawsze ma być czerwona, czy podczas odtwarzania dźwięku ma zmieniać kolor,  bo często tak jest w urządzeniach różnorakich, ale tutaj akurat się nie orientuję. Ale ja myślę że jest ok. Na zasilaczu od mojego MX1 cały czas świeci się dioda, czyli urządzenie niby pod prądem, a odłączać za każdym razem go nie będę.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Maya tak ma, że podczas odtwarzania miga a w ciszy świeci (zauważyłem, że w foobarze i po spauzowaniu na yt miga jakieś 15s po zaprzestaniu odtwarzania). Wg. mnie, taka jest uroda tej karty i w ogóle na to nie zwracam uwagi. Dioda świeci tylko na czerwono, bo taka jest zamontowana i innej tam w środku nie ma ;) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...