Skocz do zawartości

MSI HD6850 - szyna pamięci 128bit...


Recommended Posts

W archiwum w morelach mam tylko link do karty o oznaczeniu PM2D1GD5, bo taką zamawiałem, ale jak dostałem droższą  PMD1GD5 to się nie upominałem. Teraz jak się okazuje Bozia mnie za to pokarała :D

Tak więc może w piątek uda mi się wsadzić ją do innego kompa i jak tam będzie to samo to we wtorek zawożę do punktu moreli na reklamację/zwrot (?)

 

Tak na nawiasie, napisałem też wczoraj o tym przypadku do MSI Polska, ale póki o odpowiedzi nie otrzymałem :->

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Tutaj na forum jest dział w ktorym sie mozesz zapytac kogos z MSI Polska. Ale ja bym uderzał do MSI global,albo na ich anglojęzyczne forum. Myslę, że tam ci ktoś prędzej odpowie w sprawie tak nietypowej karty.

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Wysyłałem maila do MSI w tej sprawie dwa dni temu, ale nie otrzymałem jeszcze żadnej odpowiedzi.

Na chwilę obecną karta kwalifikuje się do reklamacji, jeśli nie jako uszkodzona, to jako produkt niezgodny z opisem.



Jeszcze takie pytanie, gdyby zaoferowano mi wymianę na np hd7770 to warto?

Generalnie 7770 na chwilę obecną jest lekko wolniejsza, ale właśnie pojawiły się sterowniki 13.1, które narobiły trochę szumu.

Link to post
Share on other sites

Dałem 469. Dokładać już nie chcę bo mnie żona razem z komputerem z domu pogoni.

Nie wiem jak ewentualna nieudana zmiana biosu się może potem na gwarancji odbić. Wolę już nie komplikować tylko się zastanawiam czy nie warto może na 7770 zerknąć, ale z drugiej strony mam już jakiś uraz do szyn 128bit ;)

Link to post
Share on other sites
Jeszcze takie pytanie, gdyby zaoferowano mi wymianę na np hd7770 to warto?

Generalnie 7770 na chwilę obecną jest lekko wolniejsza, ale właśnie pojawiły się sterowniki 13.1, które narobiły trochę szumu.

podaj mi testy "na chwilę obecną" gdzie ona jest wolniejsza :) Miałem hd6850 w konfiguracji z tym samym procesorem (PII 4,0GHz) i śmiało mogę ci napisać, że w starszych grach może kilka klatek (niezauważalna różnica i tak, bo i tu i tu ppłynnnie) w nowszych natomiast zrównuje się albo wyprzedza hd6850

 

BTW. Nowe sterowniki 13.1

 

3dmark vantage

12.10 - GPU Score 15474

13.1 - GPU Score - 15728

 

tak samo w bf3 poprawa, w FC3 po włączeniu MSAA x2 już nie ma takich spadków jak na 12.10

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Zdaję sobie z tego sprawę i dlatego jak po pierwszy teście zobaczyłem, że ma 3000 to od razu zaczęła się grzebanina i śledztwo.

 

W podpisie masz obecnie 7770 a linka dałeś z 6850. Miałeś obydwie karty? Która według Ciebie lepsza? Mamy podobne procki więc Twoja opinia będzie dla mnie bardzo istotna.

Link to post
Share on other sites

w starszych grach może kilka fps więcej było na hd6850, ale było na tyle dużo, że i na 7770 jest super płynnie, w nowszych zauważyłem, że tam gdzie występuje dx11, jest lepiej na hd7770 , ale nawet dx10 (3dmark vantage) mam wynik na gpu score o ponad 500 pkt wyższy na tej karcie (7770)

 

Generalnie dla mnie te karty są równe wydajnościowo i piszę to jako osoba posiadająca obydwie. A dlazeo teraz zdecydowałem się na HD7770? Mniejszy pobór, będzie cały czas wspierana pod dx11 a ten rok, jak wiemy, zacznie obfitować w gry pod to API, no i nówka za czterysta parę złotych z 3 letnią gwarancją :)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

przecież to logiczne, myslisz , że kupując hd7770 nie myślałem o hd6850? miałem 6850 przez prawie rok czasu, ale przed kupnem jak poczytałem o poprawionych teselatorach w serii 7xxx , to przeważyło - w końcu teraz praktycznie wychodzą gry pod dx11, tym bardziej w przyszłości, a że w starszych grach hd6850 jest kilka klatek wydajniejsza ? kogo to obchodzi jak na obydwu kartach jest i tak płynnie :)

Link to post
Share on other sites

O i takich uargumentowanych opinii mi trzeba ;)

W oko wpadł mi taki model od szafirka

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-ati-radeon-hd7770-oc-edition-1g-11201-02-20g-462007/

Będzie git?

Zapytam w morelach czy w ramach reklamacji będzie można dostać inny produkt.

 

Jeszcze pytanie - ile wyciągnąłeś w smarku 11 na 7770?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...