Skocz do zawartości

MSI HD6850 - szyna pamięci 128bit...


Recommended Posts

Witam, niedawno zakupiłem kartę jak w tytule i od początku miałem wrażenie, że jest delikatnie wolniejsza niż powinna (np w 3d marku 11 osiąga tylko 3000 pkt). Po wielu bojach sprawdziłem ją w GPU-Z, AIDA64 oraz HW info i w każdym z tych programów widnieje info, że karta ma szynę pamięci 128bit... co jest dość dziwne bo nie słyszałem o tym aby jakikolwiek 6850 miał taką szynę.

Poradźcie co z tym moża zrobić.

Mój komp:

-phenom x4 be 955 @3,8

-gigabyte ga-970a-ud3

-4x2 GB ram DDR3 1333MHz CL9

-Fortron Hexa 500W

 

Obecnie sterowniki 12.11, ale na starszych jest to samo...

Link to post
Share on other sites

Karta jest nóweczka, tydzień temu wyjęta z pachnącego fabryką pudełka.

Nie wiem jak określić jej datę produkcji aczkolwiek ja jestem jej pierwszym użytkownikiem.

 

Zanim wyślę kartę na gwarancję (której ma 3 lata) to chcę wykluczuć ewentualną winę reszty podzespołów mojego komputera.

Edytowane przez czaro9
Link to post
Share on other sites

ja piernicze, pierwszy raz coś takiego widzę :) nawet wujek google nie znalażł mi takiego ewenementu jak tutaj :) musi być uszkodzony kontroler pamięci w tej karcie, dlatego ze 128bitową szyną pracuje, innego wytłumaczenia nie znajduje

 

edit

odinstaluj np driver cleanerem 3 wszystko od ati, przeczyść dobrze rejestr, zresetuj kompa i zainstaluj jakieś najnowsze do niej np 12.10, może gdzięś jakies pozostałości się zawieruszyły

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

@k0chan

 

gdy sprawdzałęm po kolei wszystkie sterowniki to tak właśnie je czyściłem, włącznie z rejestrem

 

@dam111111

 

ani jedna ani druga, moja ma oznaczenie PM1GD1 i była droższa od tych co podałeś linki o jakieś 50 zł, różni się tym, że ma openGL 4.1 a nie 4.0

 

wiatróweczka moja, własnoręcznie wystrugana, schnie drugi miesiąc po olejowaniu i wyschnąć nie chce :)

Link to post
Share on other sites

ani jedna ani druga, moja ma oznaczenie PM1GD1 i była droższa od tych co podałeś linki o jakieś 50 zł, różni się tym, że ma openGL 4.1 a nie 4.0

To daj link jak wygląda wizualnie bo dziwna sprawa :D  i odbierz pw a wiatrówka zacna .Szkielet z czego?


Różni się open 4,1 ... to jakaś wersja nie dla graczy czy co :)?

Link to post
Share on other sites

To jest fizycznie nie możliwe jak leci szyna lecą ropsy, jak lecą ropsy szyna może zostac nigdy na odwrót.

Zrób sobie format dysku jak będzie tak dalej na gwarancje niech dają działającą bo przez to że jest 128 bit ropsów też działa tylko 16.

Ale mi sie wydaje że format najnowsze stery i nie będzie problemu.

Edytowane przez Lordonos
Link to post
Share on other sites

Na stronie wyglądała identycznie jak ta z pierwszego linku, ale ta co ją otrzymałem jest dodatkowo po całości plastikiem zabudowana. Kupywałem z moreli, ale już nie ma tej oferty. Nie wiem co w praktyce daje openGL4.1, poprostu tylko taką różnicę zauważyłem między tymi kartami.

 

Baza dmuchawki to Hatsan85 z nowymi bebechami, po ucince lufy i takie tam.

 

@Lordonos

sęk w tym, że kartę wsadziłem od razu na nowy system i nowiuśki dysk i obadałem stery od 12.9 do 12.11 od amd i od msi

Edytowane przez czaro9
Link to post
Share on other sites

To jest fizycznie nie możliwe jak leci szyba lecą ropsy, jak lecą ropsy szyna może zosta nigdy na odwrót. Zrób sobie format dysku jak będzie tak dalej na gwarancje niech dają działającą bo przez to że jest 128 bit ropsów też działa tylko 16.

http://pclab.pl/art41145.html

Z tego artykułu wnioskuje że nie masz racji.


Znajdz link do tej karty jak wygląda.


Hatsan turecka jakość :D

Link to post
Share on other sites

Mam wycieli 16 ropsów 256 bit zostało jakby wycięli 128bit poleciały by z automatu ropsy.

W starych geforcach działało to w obie strony.



Ja bym do odesłał i powiedział że chce 6850 32 ropsy 256 bit a nie 16 ropsów 128 bit i tyle.

No jak bym chciał 16 rops 128bit to bym wybrał 7770 a jak nie maja 6850 niech dadzą 7770 i jakiegoś gratisa.

Link to post
Share on other sites

@dam111111

karta w ofercie wyglądała tak samo jak ta z Twojego pierwszego linku, natomiast wersji wizualnej, którą otrzymałem nie znalazłem nigdzie w internecie. Wygląda tak samo tylko, że ma dodatkowo plastikową atrapę z niebieskimi elementami po całości i napisem HD6850. Nawet na stronie MSI nie znalazłem takiego dizajnu.

Link to post
Share on other sites

No jak bym chciał 16 rops 128bit to bym wybrał 7770 a jak nie maja 6850 niech dadzą 7770 i jakiegoś gratisa.

tylko że hd7770 zrównuje się wydajnościowo z nieobciętym hd6850 - jak widać obcięty hd6850 możę co najwyżej z hd6770 konkurować (podobna architektura)

Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Jeśli  masz pudełko to masz dokładny model np 

MSI R6850-PM2D1GD5/OC
 
podaj go tutaj
 
A ja uważam, że koles edytował sobie bios za pomocą RBE od jakiegoś 6770 i robi was w h...
co za problem zmienic nazwe modelu i zegary w biosie karty i sflashowac,
dziekuje dobranoc
 
Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites
Gość vtruck754

Wiec niech poda pelny model z naklejki skoro posiada, albo z pudelka

pelne oznaczenie, jesli takowa karta istnieje to to gdzies ta karta w google bedzie

 

przyklad MSI R6850-PM2D1GD5/OC

 

@dam111111

Za pomocą najnowszego rbe można edytować biosy od 6850. Nie wiem jak z zegarami i napięciem ale zmiana nazwy karty to nie problem. Przed chwilą sprawdzałem. Ja nadal utrzymuje, ze to fake.. napięcia też można zmieniać w referentach od wersji 1.27

Edytowane przez vtruck754
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...