Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, 

Poszukuję laptopa do użytku codziennego: przeglądanie internetu, filmy, office i gry (bf3 aby szedł na średnich). Zależy mi na trwałości laptopa.  Koniecznie musi być z Windows (najlepiej 7 (64bit) w ostateczności 8 (64bit).

Zależy mi na niskich temperaturach (aby się nie nagrzewał, jak to było w moim poprzednim, że po 1h pracy był gorący). 

Najlepiej jakby miał matrycę 15,6 cala. 

 

Budżet od 2000 zł do max 2800 zł (ale wiadomo im mniej tym lepiej).

Chcę trzymać się zdala od Acerów, HP, MSI.

 

 

Znalazłem 2 takie o laptopy: Bardziej był bym skłonny do tego Lenovo. Co o nich sądzicie ?
 
Jaka będzie różnica pomiędzy GeForce GT635M a GT640 ? Różnica w grach będzie bardzo widoczna?
Czy różnica między core i3 3gen a i5 3gen jest odczuwalna ?
 
Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 
 
Link to post
Share on other sites

Nie to nie, Windows musi być.

Tak pytam o tego Lenovo Z580 bo spotkałem się z opinią że ten laptop w konfiguracji z i5 się dość mocno grzeje.

 

Nawet bym się skusił na tego Lenovo Z500 z GT645 tylko widzę na zdjęciach, że on ma tylko jedno wejście mikrofonowe/słuchawkowe (czyli mogę mieć wpięty albo mikrofon albo słuchawki - a nie oba na raz jak to jest w innych laptopach, co jest dla mnie dość dużym minusem, ponieważ gdy będę używał go w domu to pod jednym wejściem będzie wpięta wieża i jakbym chciał lepszy mikrofon podlączyć to już nie mam gdzie).

 

Na GT 635M pójdą nowsze gry ? np. Need For Speed Most Wanted 2012 albo bf3 

 

Może jeszcze jakieś propozycje ?

Link to post
Share on other sites

No panowie tyle, Tak mało laptopów jest na rynku ?

No jak zależy ci na grze w BF3 i inne nowe gierki. To twój wybór ogranicza się tylko do Z580 i Z500.

 

Jest w sumie jeszcze:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/174426/Komputery/Laptopy_i_netbooki/DELL_Inspiron_15R_7520_-_i5_3210M_-_HD7730M_-_4GB_-_500GB_-_W8.html

Tutaj masz jego test: ( Jest akurat podobny wydajnościowo do Z580 z GT640m.)

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-15R-SE-7520.78294.0.html

Link to post
Share on other sites

Nie znam się za bardzo na komputerach, ale wyczytałem że Z580 cierpi na Throttling. Jak to dokładnie wygląda ? 

Procesor nagrzeje się do 80 st. i wyłącza się turbo ? Wgl temperatura 80 st na procesorze w laptopie to aby nie za dużo ?

Czy posiadanie Throttling'u w laptopie jest groźne ?

 

A Z500 to wszystko fajnie tylko ma dwie wady: ma tylko jedno wejście/wyjście słuchawkowe i ponoć trudno dostać się do środka np. do ramu.

 

A ten DELL to niby fajny tylko największy jego minus jak dla mnie to jego design.

Edytowane przez Blackj
Link to post
Share on other sites

Już ci odpisałem tutaj:

http://forum.benchmark.pl/topic/71838-hd-7730m-czy-hd-7670m-czy-gt-635m/

Wgl temperatura 80 st na procesorze w laptopie to aby nie za dużo ?

Nie. Pod pełnym obciążeniem często dochodzi do takich wartości, a nawet większych.

Czy posiadanie Throttling'u w laptopie jest groźne ?

Nie. No wiadomo, że jak ci Throttuje to nie jest nic fajnego, bo tracisz na wydajności. Ale jest to w ogólnej mierze zabezpieczenie przed przegrzewaniem się notebooka.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...