Skocz do zawartości

jaką płyte wybrac pod socket 775 ?


Recommended Posts

Witam.

Poszukuje płyty głównej pod intelowski socket 775 z dość dobrymi możliwościami OC, obsługą PCI-e x16 2.0 i obsługą ramu ddr2 a dokładnie "kingston kvr800d2n5k2/2GB" bo posiadam 4GB tego ramu w dual chanel a zamierzam dokupić jeszcze 4GB również w dual chanel. Obecnie posiadam płytę Asus P5KPL-SE z procesorem intel core 2 duo E4400. W szufladzie leży E8400, którego będę lada dzień wkładał do kompa. A płytę chce wymienić ze w względu na braku możliwości obsługi dobrej karty graficznej słabe możliwości OC i rozwoju P5KPL-SE, a zamierzam w przyszłości zakupić procek z serii Core 2 Quad Q9xxx a niedługo chce kupić grafikę radeona z serii HD 5xxx lub HD 6xxx, bo posiadam HD 3650, wiec poszukuje dobrej płyty. Myślałem nad:

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/RAMPAGE_FORMULA/#specifications
i
http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5Q_PRO/

ale jednak nie jestem do konca przekonany co do tych płyt, bo moze są jakieś lepsze i są problemy z ramem, a mianowicie te 2 karty nie mają w spisie obsługiwanych pamięci "kvr800d2n5k2" a kvr800d2n5" juz mają, tak mam z obecną płytą główną, ze w spisie nie ma "kvr800d2n5k2/2GB" ale płyta bez problemu obsługuje ten ram w dual chanel, wiec nie wiem czy ram który mam bedzie działał na płytach z linków.

Link to post
Share on other sites

na allegro.pl niby dostane taki sprzet tylko uzywany, ale lepsze płyty pod 775 mają dużą zywotność, a mi szkoda kasy na zakup plyty pod sockety 1155 i nowsze, dlatego skladam powoli kompa za nie duze pieniądze ale pogram na nim w sporą ilość dobrych tytułów :)

Edytowane przez peerszing
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...