Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Tego bym nie powiedział, według mnie jest po prostu bardzo zaangażowany w to co się dzieje na forum i takich ludzi nam potrzeba.

Zastanawia mnie jednak jakie są tego powody. Sid wszystko chce zmienić, wszystko wie jak zmienić, jakby był jakąś szychą i miał możliwości.

 

Rozumiem, że admin czy właściciel, którzy mają za to płacone etc. więc ulepszają forum.. ale jakiś ekspercik, który dostał kolorek i myśli że teraz jest bogiem (uświadom to sobie sobie)?

 

Na BMK jestem znacznie, znacznie dłużej od Was, nie jednego moderatora przeżyłem, nie jednego ekspercika który się wypalił po kilku miesiącach.

 

Zastanawia mnie też jedno - gdzie pracujesz, że oprócz czytania forum, pomagania, itd. masz czas przeglądać SB... tam jest taki rozpiździel, że ja będąc w gimbazie dałem sobie siana kilka tygodni po jego wprowadzeniu, jak wszyscy odkryli że on jest (pewnie nie pamiętasz nawet czasów phpBB). Weź się może za coś konkretnego, a nie cyrki na forum, bo na razie to chyba jedynie podbudowujesz swoje ego i nic poza tym.. a to się przeważnie źle kończy...

 

Summa summarum - daj se siana i schowaj tą ekierkę, bo już tylu było co chciało forum ustawiać po swojemu, że szkoda gadać. Im więcej reguł, zasad, klauzuli, tym mniej stałych użytkowników co pomagają. Skończy się tak, że tylko Ty będziesz wiedział jak pisać, żeby nie złamać regulaminu, a reszta będzie pobanowana za jego łamanie.

 

Podstawowe zasady są spisane i starczy, lepiej się zabrać za troli którzy starsznie psują forum, i to też nie jakimiś wymyślnymi tonami zasad, tylko ban i po sprawie - wystarczy zapisek w regulaminie ;)

 

http://www.lekarz-e.eu/wp-content/uploads/2012/06/Ziemniak.jpeg

Edytowane przez mICh@eL
  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

mICh@eL zgadzam się z Tobą tez jestem na benchmarku dłużej niż większość osób ;) i też przeżyłem wielu (pamiętam twoje pierwsze mini recenzje :P), że tak to określę dla mnie lepszych ,,ekspertów,, i pamiętam benchmarka gdy był stroną na której istniały tylko odnośniki do tekstów i recenzji torture chyba lub innych ,,starszaków,, suma summarum mnie cieszy zaangażowanie sida ale zaczyna lekko przesadzać i wiem, że jesteś (sidzie) pewien swoich kompetencji i tego że proponowane przez ciebie zmiany są logiczne i przydatne bo sam tak uważam jak czytam twoje posty ale kurcze :P trochę ogłady i pokory ;) bo zbytnia pewność siebie w ,,ZESPOLE,, ludzi którzy mają wspólnie skleić to forum będzie prowadziła do kłótni i wewnątrz towarzystwa ,,milicji,, i wkoło będą się burzyć inni użytkownicy. A swoją drogą to też sid ma racje, że niektórzy użytkownicy dostali sraczki na jego punkcie  :o  może dodać do regulaminu zakaz sidomanii  :P wtedy twoje zaangażowanie nie byłoby odbierane z taką złością itp. itd. bo nie dość, że numero uno to sid to jeszcze pech chciał, że też najbardziej aktywny się zrobił :P AAAAle :> pamiętam, że była podobna osoba na forum i teraz jest redaktorem ;) to regist88 i wyrobił się chłopak bardzo ładnie bez żadnych kontrowersji w sumie(ale napisał już 2339 newsów wariat jeden :wariat: i nawalał posty jak rezerwuar w składaniu zestawów :P). Można? Można  ;) 
 

Edytowane przez michalinio22
Link to post
Share on other sites

Ale ja mam to forum w zupie, bo nie jestem gimbusem co ma 10h wolnego czasu po szkole i z braku kasy na szlugi i browca siedzi na necie i szuka sposobu na zabicie nudy/wydłużenie swojego e-penisa bo koledzy się śmieją że jest rudy i pryszczaty :P

 

Wchodzę do wybranych tematów głównie w "Na luzie", czasem jak mnie jakiś inny zaciekawi (głównie fony i programowanie). A czy w sygnaturze będzie można mieć 5 linii, czy 4,958671252 to mnie zupełnie nie obchodzi. Dopóki nie dostaję warnów za pierdoły i nie ma modów z wścieklizną macicy czy zalewu troli to niech zostanie tak jak jest ;)

 

Apeluję jeszcze raz - to tylko forum, jesteśmy tylko użytkownikami, a nie właścicielem czy adminem któremu zależy na forum nie tylko ze względów finansowych, ale że to ich dzieło i oni mają władze.

A czy ktoś ma niebieski kolorek, czy pogrubiony nick, czy 5 postów, to właśnie powinien wrzucić sobie na luz i znaleźć jakieś poważne zajęcie, a nie naprawianie czyjegoś forum/robienie zmian na siłę ;)

Edytowane przez mICh@eL
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Panowie,

Jam tu zykły user szary,

nie mnie rangi i fanfary.

Lecz podajcie sobie dłonie,

bo czytając co na stronie,

napisali zacni znani i lubiani,

wrażenie mam jakoby byli na "bani".

Wszak to władzy nie przystoi,

gdy się każy user boi.

Gdy tak piszesz słowa proste,

może czasem i radosne.

Zważ ty jednak na zasady,

mowy naszej i ogłady.

I pamiętaj bracie w krzemie,

w Nas moc tutaj drzemie.

Gdybyś jednak był w rozum ubogi,

regulamin brał za rogi,

zważ na skutek takiej hecy.

Oj, poczujesz ty już plecy.

Gdy dopadnie Cię Sid srogi,

Moderator nasz złowrogi,

koniec będzie tej przygody,

pozostanie iść o ban w zawody !.

 

 

A tak na poważnie ( no niecałkiem ) to jak wiadomo "hamstwu należy się przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom" - podkreślić wężykiem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wężykiem, a jak!
Oj jakbym chciał, aby wypowiadało się tutaj [na forum] więcej tak błyskotliwych osób zamiast tej niepojętnej i zawistnej dzieciarni.

W króciutkim komentarzu powiem, że wypowiedzi michalinio22 i baq44 z pewnością wezmę sobie do serca, bo w odróżnieniu od reszty tej błazenady niosą one jakiś przekaz, podparty racjonalnym wyjaśnieniem.
Sprawa mojego wielkiego, oburzającego nietaktu, związanego z wyjściem z powyższą propozycją już rozwiązana - administrator dostosował regulamin wedle prośby - zbędnym jest więc abym mówił cokolwiek więcej w tym temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Czy jest szansa na wprowadzenie innych pkt reputacji w dziale na luzie?

Od dawna plusowaliśmy się za różne zdjęcia, filmy, komentarze, riposty itd. Wyróżniało to jedną wypowiedź spośród innych. Tak po prostu było, przyjęło się i dobrze gdyby tak zostało.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A ja od siebie proponuje zlikwidowac hipokryzję na forum odgórnie regulaminem...

 

Pisze o tym po raz trzeci ale nie trafia do nikogo, bo przyzwolenie na łamanie prawa w Polsce jest bardzo silne. W zasadzie czemu nie... Tylko, że jak ktos poruszy temat piractwa na forum (wyrazi się o tym zbyt pozytywnie, albo napisze coś o witaminkach albo, że ściagnął) to zaraz jeżdżę po nim ile się da albo wgl wpis jest kasowany przez madoeratora i moza przeczytać na kolorowo że propagowanie piractwa na forum jest niedozlowolone (czy jakoś tak).

 

Sokoro forum ma byc takie prawe i poprawne politycznie to moze niech całokształtowo będzie a nie wybiórczo, bo wytarczy wejśc do "Na luzie" do doweolnego temtu o autach... a tam jeden wstawia fotki ze swojego wypadku i sie chwali jak w zabudowanym jechał ok. 110 i  zakrętu wypadł, inny ze ma 500PLN mandatu i czemu to, skoro tylko 120 jechał w zabudowanym, przecie to nie tak szybko, inny ze wszyscy tak jadą to on tez jedzie za szybko (bezmyślny konformizm), inny że psychicznie nie wyrabia jak jedzie przepisowo (do psyhologa a nie do auta). Moze by z tym zrobic jakis porządek, bo w przeciwiestwie do piractwa komputerowego piractwo drogowe może koszować czyjeś mienie, zdrowie czy życie. Czemu tego sięnei kasuje, nie moderuje, nie daje ostrzeżeń. Powinna być jakas kara aby wychowawczo działo i było bezpiecznie.

 

Przecież równie dobrze mogę wrzucię fotkę świezo ściagnietej gry nagranej na DVD albo screena z tejże gry z podpisem "Od Skidrow", albo pisać, że jak wszyscy to ja tez ściagam, albo ze bez sensu jest kupowac skoro można miec taniej.

 

Proponował bym wziąc się za"piratów drogowych" na forum albo... pozwolić pisac piratom komputerwym bez przeszkód :) Tak wiem, forum jest o tematyce komputerowej ale chyba prawo i kodeks drogowy obiowiązuje w kraju wszystkich, także użwytkowników komputerów :)

 

Ale to pewnie nie przejdzie skoro moderator tego dorum też nie wyrabia psychicznie jadąc przepisowo... Widać przyzwlenie na łamanie prawa na drodze jest wyższe w kraju od przyzwolenia na łamanie prawa autorskiego :) Taka hipokryzja... nie wolno ściągnąc jakiejś głupiej gierki tak samo zrobić błędu ortograficznego też nie ale zapierd**ć 120 w zabudowanym to normalka.

 

 

PS: temat samochodwy mi sie rzucił w oczy ostanio jak czytałem wątek o mandacie za 500 PLN i dlatego taki poruszyłem. Może jak by pogrzebał to by sie czegoś innego pryczepił a moze i nie było by do czego. Do aut vs piractwo się czepiam.

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Dobrze mówi - choć niewyraźnie.
Do listy dorzuciłbym jeszcze cwaniaków od zakupów w internecie - co to kombinują jak mogą byleby gwarancje wyłudzić albo kupić coś za grosze bo się sklep pomylił z ceną. Jak sprzątać margines społeczny - to na całej linii.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

tam jeden wstawia fotki ze swojego wypadku i sie chwali jak w zabudowanym jechał ok. 110 i  zakrętu wypadł

 

 

Wyczuwam tutaj słuszną aluzję do mnie ale:

1. Nie byłeś na miejscu to nie oceniaj czy teren zabudowany czy nie.

2. Przy 50km/h jakby zablokowało Ci przednią tarczę to byś się ....... a samochodu nie opanował. Wtedy rów albo czołówka.

3. Cieszę się z tego, że rozbiłem ten samochód i miałem wypadek. Dlaczego? Bo to mnie pękła tarcza w niedzielę przy małym ruchu i rzadko uczęszczanej drodze a nie mojej matce czy ojcu, którzy też tym samochodem jeździli ale po drogach o większym natężeniu ruchu.

 

Regulamin regulaminem ale nie przesadzajcie. Wystarczy już, że ten cały chory kraj jest państwem policyjnym. Mało wam?

Edytowane przez Lukson
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kubbak jak ci żonę /mame przejadą to zmienisz zdanie

 

Jak sama wejdzie pod koła (czego nie życzę) to raczej zdania nie zmieni.

 

Tak jak napisał. Piractwo drogo i komputerowe to dwie różne rzeczy. 

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Wyczuwam tutaj słuszną aluzję do mnie ale:

Hm... szczerze to nie pamietam, bo tą fotkę dawno widziałem ale jak jest wąska droga i domek za tym przewróconym autem to na bank nie było to autostrada ani eskpresowa trasa, na których to mozna jechac z taką prędkoscią w Polsce.

 

Chodziło mi o to żeby takie wpisy czy fotki czy komentzarze, gdzie ktoś się chwali że wykrocza świadomie kasować/banować/cenzurować itp. aby ktoś kto to pisze zobaczył, że takie działania sa niekaceptowalne i wtedy to ma jakąs wartośc wychowawczą. Nawet dla innych, bo jak ktoś by zobaczył kolorowy napis, ze zawartośc postu edytowana, bo nakłania czy propaguje wykroczenia na drodze to by widział, ze takie rzeczy sa nieporządane i nie akceptowalne. A tak jak napiszę że jade 120 tam gdzie tak nie wolno to spoko a jak że trzymam 50 tam gdzie wolno 50 to wysmieją ze jade 50, bo kto przetrzega przepisów?

 

 

Piractwo komputerowe jest przestępstwem, piractwo drogowe jedynie wykroczeniem. Nie można tego jednoznacznie porównywać.

Hm... ciekawa gradacja wartości. Obydwa sa NIEDOZWOLONE. Wykraczać jednak wolno w takim razie i to jest akceptowalne. Wgl czemu to jest wykroczenie skoro to jest akceptowalne? Jak się kogoś zabije to tylko dlatego, bo wykroczenie było :) Spoko :)

 

Oczywiście mozna przejechac kogoś jadąc 50km/h ale jak ktoś pisze że jeździ świadomie WYKRACZAJĄC poza prawo to jest to działanie z premedytacją i jest akceptowane na forum :) Miło :)

 

Wiem, że nic sie nie zmieni ale napisałem co o to tym myślę. Jestem za przestrzegaiem przepisów drogowych i tyle. Napisłem co o tym myślę. Natomist co do piractwa komputerowego... jestam ZA i nie jest mi z tym źle ani nie jest mi wstyd :) Tutaj nie jestem za przestrzeganiem przepisów :) jest to niej szkodliwe działanie od wykroczeń na drodze a wię moralnie zdecydowanie mniej złe. Chyba mogę byc za czyms co jest zgodne z prawem czy zostanie ten fragment tekstu ocenzurowany? :)

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@,

Nie wrzucaj mi w usta słów, których nie napisałem. Oba te czyny są haniebne ale w dostępie przez forum do nich jest znacząca różnica.

 

Na forum nie poprosisz o pomoc w popełnieniu owego wykroczenia (przez internet nie wciśniesz pedału gazu) a o pomoc w piractwie komputerowym już tak (podanie linka do nielegalnych treści/ pomoc w błędnym działaniu/ itp.). Teraz rozumiesz różnicę?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

kombinują jak mogą byleby gwarancje wyłudzić

 

Za tych już się firmy wzięły same z siebie i poprzez ich serwisy zmieniając procedury związane z reklamacją danego towaru / sprzętu. 

Link to post
Share on other sites

Wyłączyć licznik reputacji i usunąć ją raz na zawsze.

Czemu? Ano dlatego, że większość jest pazerna na te punkciki i gó**o one odzwierciedlają. Przykładem jest tu rezerwuar, który ma bodajże 900ileś pkt. reputacji, a jego poziom wiedzy jest zaskakująco niski. W dodatku rzygam już wzajemnym się plusowaniem i nabijaniem sobie postów byleby zdobyć kilka ++++.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

@up Podaj mi przykład, który wskazywałby na to, że poziom mojej wiedzy jest ,,zaskakująco niski''.

A poza tym mam już 1000 repa zazdrośniku jeden. :]

Odsyłam Cię też do postu #87 :majty:

Link to post
Share on other sites

 

Wyłączyć licznik reputacji i usunąć ją raz na zawsze.

To jest bardzo ale to bardzo dobry pomysł.

 

W dodatku rzygam już wzajemnym się plusowaniem i nabijaniem sobie postów byleby zdobyć kilka ++++

To najbardziej rzuca się w oczy na tym forum. Dlatego chociaż częściowo bo w dziale ''Na luzie'' skasowali te 'Plusy'.

Nie punkciki ani ilość postów świadczy o kogoś wiedzy na temat sprzętu/oprogramowania :)

Link to post
Share on other sites

 

Nie punkciki ani ilość postów świadczy o kogoś wiedzy na temat sprzętu/oprogramowania


I podając dokładnie ten sam argument, można obstawać za pozostawieniem reputacji w spokoju. Skoro wszyscy wszem i wobec wiedzą, że ona się nie liczy to w czym problem
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra Nowaj - popełniłem błąd pisowni ale sami przyznajcie że te dawanie '+' tutaj działa na takiej samej zasadzie jak na Facebook'u ''Lubię to!'' ?

A jeśli na tym forum tylko temu służą owe '+' to sorry, ale nie było tematu...

Edytowane przez wlodarq
Link to post
Share on other sites

I co w związku z tym?
Ten system ma też sporo zalet - zamiast pisać, że czyjaś wypowiedź była słuszna, wartościowa i sami ją potwierdzamy - stawiamy "plusa" dając tym do zrozumienia aby autor sugerował się właśnie tą odpowiedzią. I zamiast ciągu pięciu pochwalnych postów masz jeden numerek.
Nie zawsze miarodajny, ale często pomocny.

Do tego dochodzi jakaś tam drobna forma gratyfikacji za pomoc innym, nie na pokaz, dla siebie. Postarałeś się, pomogłeś, dostałeś coś w zamian - cieszysz się. Chociaż to rzadkość, to jednak czasem się zdarza podziękowanie otrzymać (w tej czy innej formie).

Zastanawia mnie tylko jeden szczegół, Ci którzy mają sporą ilość punktów reputacji, kolokwialnie mówiąc, na to leją. Natomiast negatywnie wypowiadają się tylko Ci którzy jeszcze nawet "setki" nie otrzymali. Mylę się, czy jednak coś w tym jest? ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...