Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Recommended Posts

Po prostu problem jest taki, że masz range ekspert, a forumowicz za ch**a nie wie, czy masz ją za wiedzę nt. GPU, czy audio.

 

A na pewno nie wypowiadasz się tylko dziale za który masz przyznaną rangę, więc dochodzi do sytuacji, kiedy autor tematu słucha Twojej wypowiedzi bo masz niebieski kolorek, mimo że nie w tym dziale. I w ten sposób własnie jest nadużycie ten rangi, która bez osobnych grup dla ekspertów z danych działów (z rangą z napisem np. "ekspert GPU") czy pieczątek będzie istniała, choćby nie wiem jakie były wasze potajemne ustalenia :P

 

Rozumiem, że jesteście dojrzali i nikt z was nie będzie wypisywał głupot... ale w sytuacji, kiedy macie średnie pojęcie na dany temat i się wypowiadacie w dziale nie-eksperckim (IYKWIM), a jest tam koleś który ogarnia temat tylko nie jest niebieski, to autor tematu waszej wypowiedzi nie rozważa na równo z wypowiedzią tego kolesia, tylko z automatu traktuje wypowiedź eksperta jako znacznie ważniejszą, jeżeli nie wyrocznie ;)

 

http://www.lekarz-e.eu/wp-content/uploads/2012/06/Ziemniak.jpeg

 

tl;dr

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy istnieje możliwość zrobienia czegoś takiego, ale zapytam:

Czy można zrobić, że podczas rejestracji zostanie pobrany automatycznie pewien plik na dysk ( jeżeli się rejestrujemy pierwszy raz będzie to plik z wprowadzonymi  danymi podczas rejestracji, jeżeli mamy już konto i zalogujemy się na stronę zostanie automatycznie pobrany plik z danymi od logowania ) Jeżeli jakaś osoba użyje innych danych ( zaloguje się na inne konto ) informacja ta zostanie wysłana  do tego pliku co będzie skutkowało zbanowaniem konta + uniemożliwienie założenia drugiego. Jedyne rozwiązanie to format w celu usunięcia tego pliku :)

 

Czyli działa to tak. Admin wprowadza takie rozwiązanie, po wprowadzeniu tego patentu loguję się na benchmarka. Pobrany zostaje plik z moimi danymi ( login i hasło i gdzieś tam jest schowany na dysku ). Mam multikonto na stronie - loguję się na nie co skutkuje zablokowaniem dwóch kont + uniemożliwienie założenia drugiego. Jedyne wyjście to format w celu usunięcia pliku ( chyba, że nie będzie na partycji systemowej, tylko innej i nadal będzie blokował możliwość rejestracji )

 

To takie moje gdybanie. Nie wiem czy to jest realne.

Gdyby faktycznie udało się coś takiego wprowadzić skutecznie by to wyeliminowało trolle zakładające multikonta i podniecające się zmiennym IP...

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

A na poważnie, to też da się obejść - sandboxy, wirtualne systemy, czy nawet edycja danych takiego pliku.
Do tego, co zrobić z ludźmi wchodzącymi tutaj ze srabletów, telefonów, laptoków czy zwyczajnie maszyny w pracy, u kolegi, na mieście?

O ile idea chwalebna, tak na trolli z multi-kontami (do czasu aż TS wprowadzi zapowiadaną wtyczkę, która ma ułatwić sprawę) najlepszym narzędziem jest manualny ban, więc pozostaje tylko zacytować Igorussa - "Im się znudzi, mi nie".



A w formie ciasteczek? 

http://goinglikesixty.com/wp-content/uploads/2009/08/cookiemonsterdeletecookies.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Nie podoba się? Wyjazd z forum


I co? Zbanujesz go jak złamie ten podpunkt? :D

Na jednym forum jest 20 postowy okres próbny w dziale dla nowych userów. Nowy wypowiada się tylko tam na każdy temat.  


A to z kolei, ma bardzo dużo sensu i jest łatwe do wprowadzenia.
Widzi wszystkie tematy - pisze w próbnych, a wystarczyło by i pewnie 10 postów - w sam raz żeby uchwycić multi konto a nie nakładać zbyt dużego ograniczenia na nowych przybyszy.

Nawet nie wadzi tym, którzy przyjdą tu tylko po zestaw czy poradę odnośnie GPU -  będą mieli czas aby najpierw przejrzeć istniejące tematy, dociułać 10 postów a potem zamieścić swoje rozterki.
To by mogło nawet ukrócić plagę jednakowych tematów. Zdecydowanie jestem za!



 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

I co? Zbanujesz go jak złamie ten podpunkt? :D

 

 

 

 

 

 

Jak złamie to automatycznie go zbanuje :D

 

 

I zepsułeś wszystko. Wykasujmy posty i wprowadźmy ciasteczka cichaczem. Teraz nie ma nikogo na forum i się nie dowiedzą ;)

 

Nie ma co się z tym ukrywać, niech wiedzą, że trolling i era zmiennego IP dobiegła końca.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

Drodzy forumowicze, wypowiedzcie się szerzej w sprawie która mnie osobiście męczy.

Mianowicie robienie bazaru z shoutboxa, oraz (a zwłaszcza!) statusów - niby nie ma jasno określone, że takie treści nie powinny się tam znajdować jednak już mnie szlag trafia jak wchodzę na forum a co chwila jeden z drugim uparcie a wręcz nachalnie, reklamuje pchli targ.

Jest od tego dział Giełda - kto ma zbędne pieniądze, bądź chce coś kupić -  będzie tam zaglądać.
Shoutbox i statusy byłyby bardziej przejrzyste bez wystawianych tam ciągle ofert klamotów.
To zwyczajnie przeszkadza i dekoncentruje, bo jak mówiłem, kto chce kupić ten i tak ich odnajdzie, a wszystkim innym to zaśmieca stronę.

Więc jak? Warto to przytemperować, czy jest wam to obojętne?

Link to post
Share on other sites

No jakieś krótkie pytanie czy problem banalnie prosty do rozwiązania jeszcze mi nie przeszkadza - w ostateczności łatwiej i szybciej się takiemu pomoże przez shoutboxa, ale... często bywa tak, że przychodzi sobie dwóch takich i deliberuje o wyborze karty przez dwie godziny z góry na dół, to zdecydowanie wyganiałbym do adekwatnego tematu, bo blokuje to swobodny przepływ info na sb.

Link to post
Share on other sites

 

Dodałbym zakaz zadawania pytań odnośnie problemów sprzętowo/programowych czy dotyczących wyboru sprzętu.

 

W pełni zgadzam się jeśli chodzi o sprawy "giełdowe", ale nie popadajmy w skrajności. Jeśli ktoś zadaje dość jasno sprecyzowane pytanie, na które można krótko i konkretnie odpowiedzieć, to szybciej dotrze do większej ilości osób poprzez status, niż zakładanie tematu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie doprecyzowałem, jeżeli np. ktoś pyta czy XP ma DX10 czy DX11 to odsyłanie go do forum jest bezsensowne. To jest jasne jak słońce. Chodziło mi o rozwiązywanie złożonych problemów czy jak pisał sid wyboru sprzętu. To kłóci się z ideą forum.

Link to post
Share on other sites

Zbawiciele! Nareszcie!
Czyli podsumowując, "bazar" oraz złożone problemy znikają, a precyzyjnie opisane, drobne zagwozdki są akceptowalne.

A takich miglanców, co już założą temat na forum i w tej samej minucie reklamują na sb (powtarzając się co chwila) "pomożecie? <link do tematu sprzed chwili>", "nikt nie odpisał! pomóżcie! <link>" okrzyczeć czy zostawić? Bo to właściwie wisi pomiędzy powyższą definicją a też cholernie irytuje jak ktoś nie może wyczekać choćby godziny na odpowiedź, jakby nie wiedział na jakiej zasadzie funkcjonuje forum.
 

Link to post
Share on other sites

Zbawiciele! Nareszcie!

Zrobisz parę przelewów to i my coś zrobimy :)

 

A tak zupełnie serio:

 

"bazar" oraz złożone problemy znikają, a precyzyjnie opisane, drobne zagwozdki są akceptowalne

3x TAK (w moim odczuciu)

 

 

 

takich miglanców, co już założą temat na forum i w tej samej minucie reklamują na sb (powtarzając się co chwila) "pomożecie?

", "nikt nie odpisał! pomóżcie!

" okrzyczeć czy zostawić?

Może delikatnie upomnieć a jak nie poskutkuje to warn.

 

Tak czy siak podlegamy pod czerwonego, zatem TS działaj.

Link to post
Share on other sites

Drodzy forumowicze, wypowiedzcie się szerzej w sprawie która mnie osobiście męczy.

 

Mianowicie robienie bazaru z shoutboxa, oraz (a zwłaszcza!) statusów - niby nie ma jasno określone, że takie treści nie powinny się tam znajdować jednak już mnie szlag trafia jak wchodzę na forum a co chwila jeden z drugim uparcie a wręcz nachalnie, reklamuje pchli targ.

 

Jest od tego dział Giełda - kto ma zbędne pieniądze, bądź chce coś kupić -  będzie tam zaglądać.

Shoutbox i statusy byłyby bardziej przejrzyste bez wystawianych tam ciągle ofert klamotów.

To zwyczajnie przeszkadza i dekoncentruje, bo jak mówiłem, kto chce kupić ten i tak ich odnajdzie, a wszystkim innym to zaśmieca stronę.

 

Więc jak? Warto to przytemperować, czy jest wam to obojętne?

Odnoszę wrażenie że za mało w Tobie zaufania do tego co już działa. Wszystko byś chciał uregulować etc.

To jest chore. Pokaż mi jedno forum które ma statsy podobne do tego i rządzi się takimi pruskimi prawami.

Moim zdaniem po daniu paru osobom niebieskich kolorków pomyliło się coś z dawną milicją.

Większość zmian to bzdury które w rzeczywistości nie działają na żadnym poczytnym forum. To ma być forum a nie zamknięty klub moderatorów i ich przyjaciół. 

Więcej dobrego zrobi się kierując cierpliwie nowych na dobrą drogę, pokazując cierpliwość i tłumacząc.

Takie machanie szabelkami, regulaminami jest śmieszne i nigdzie się nie sprawdza.

Poza tym wrócę jeszcze raz do niebieskich kolorków, nie jesteście moderatorami i nie pełnicie ich roli. 

Bardzo wyraźnie jednak widać że niektórzy nie chwycili chyba do czego to służy i chcą na siłę przejąć rolę jakiś porządkowych.

Mały apel o wstrzymanie swoich zapędów nim rozpie..... atmosferę na forum.

Edytowane przez gshepherd
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Widzę, że niektórym bardzo czegoś brakuje, skoro tak nieustannie wyciągają na wierzch "niebieskie kolory" i "nie jesteś moderatorem".

Gdybyś raczył nie zauważyć, nawet te "niebieskie kolory" wzięły się od mojego "machania szabelkami, regulaminami", a moderatorzy których teraz widzisz, poza czterema, również pojawili się od czasu kiedy wraz z kilkoma osobami zauważyliśmy, że trzeba tu więcej regulacji - i jak widać, wszystko jakoś działa a to tylko dwie najważniejsze ze zmian, które wymieniłem dla przykładu.
I nie bądź proszę arogancki, aby mówić mi do czego służy coś, co ja sam zaproponowałem wprowadzić wyraźnie mówiąc jak ma działać i po co ma tutaj być.

A odnośnie sprawy powyżej, patrząc na ilość moderatorów która się ze mną zgodziła - na prawdę jest taki problem w tym, że JA nie mam zielonego koloru? Od tego z resztą powstał ten temat, aby każdy mógł wnieść swoje propozycje zmian.

Więc mały apel ode mnie, o wstrzymanie swoich zapędów zanim zaczniecie być śmieszni wypowiadając się na tematy o których jednak nie macie pojęcia, bo tym rozpie... atmosferę i standardy tego forum.
Niemniej, dziękuję za opinię.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że niektórym bardzo czegoś brakuje, skoro tak nieustannie wyciągają na wierzch "niebieskie kolory" i "nie jesteś moderatorem".

 

Gdybyś raczył nie zauważyć, nawet te "niebieskie kolory" wzięły się od mojego "machania szabelkami, regulaminami", a moderatorzy których teraz widzisz, poza czterema, również pojawili się od czasu kiedy wraz z kilkoma osobami zauważyliśmy, że trzeba tu więcej regulacji - i jak widać, wszystko jakoś działa a to tylko dwie najważniejsze ze zmian, które wymieniłem dla przykładu.

I nie bądź proszę arogancki, aby mówić mi do czego służy coś, co ja sam zaproponowałem wprowadzić wyraźnie mówiąc jak ma działać i po co ma tutaj być.

 

A odnośnie sprawy powyżej, patrząc na ilość moderatorów która się ze mną zgodziła - na prawdę jest taki problem w tym, że JA nie mam zielonego koloru? Od tego z resztą powstał ten temat, aby każdy mógł wnieść swoje propozycje zmian.

 

Więc mały apel ode mnie, o wstrzymanie swoich zapędów zanim zaczniecie być śmieszni wypowiadając się na tematy o których jednak nie macie pojęcia, bo tym rozpie... atmosferę i standardy tego forum.

Niemniej, dziękuję za opinię.

 

Oj sid pomimo wielkiej wiedzy i inteligencji zaczynasz przesadzać w swoich wypowiedziach. Trzeba przyznać i to fakt, że jesteś bardzo inteligentnym reprezentantem naszego gatunku ale twoje wypowiedzi ubrane w ładne słowa i spójne zdania bardziej prowokują i wywołują skrajne emocje. Ja proponuje żeby wszystkie możliwe kolorki które istnieją na tym forum dyskutowały po cichu poza szarą masą bo jak widzicie  Polacy nie lubią gdy przy nich pokazuje się władzę. Więc myślę że wasze wewnętrzne subforum potrzebne jest na wczoraj żebyście TAM dyskutowali o zmianach i proponowali różne ulepszenia. Jednocześnie pamiętajcie że to jest internet i to jest ta luźna sfera rzeczywistości i im więcej będzie zasad tym mniej userów będzie chciało pisać na forum. Widzę, że po dodaniu rang wchodzą głębokie zmiany na benchmarku lecz ja jestem związany z nim bardzo długo już(konto założyłem i tak o wiele później) i mogę powiedzieć, znaczy wyrazić swoje zdanie, że mi zaczyna się nie podobać powoli sidomania i colegium ciemno-niebieskich nie że mi to przeszkadza bo przecież nie dotykacie mnie bezpośrednio ale zaczynacie KŁUĆ w oczy. A jak dobrze pamiętam wy macie być widoczni w tematach o problemach w danych działach a nie że tak powiem w ,,polityce,, tego portalu. Przynajmniej dla zwykłych użytkowników. Ja jako zwykły użytkownik źle odbieram wasze ,,publiczne,, rozmówki o tym co byście zmienili i jak powinien każdy się zachowywać na forum bo wy macie rangę(na którą zasłużyliście to prawda) ale to przeciętnego internautę denerwuje. A pamiętajcie, że was jest mniej niż NAS ;) i co tu dużo mówić to MY tworzymy forum a wy że tak powiem jesteście jego elitą. Więc podsumowując wysyłać gołębia pocztowego do TS i niech szybko ogarnie waszą wew. komunikacje. A poza tym już kiedyś ktoś tu zarzucił plan żeby zamulić serwery benchmarka i była zmowa userów na jednoczesne logowanie danego dnia o danej godzinie  :wariat:  więc strzeżcie się  :P .

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dział wewnętrzny już jest - tam się zajmujemy sprawami które do nas należą, jako do przedstawicieli rangi ekspertów.
Tutaj wypowiedziałem się jak do tej pory, jako zwykły użytkownik uwikłany w "politykę portalu" co jest w żadnym stopniu niezwiązane z kolorkiem belki obok mojego nicka - tak się zachowywałem od dawna i zmieniać tego nie mam zamiaru.
Dlatego też, nie będę tolerować nawet najmniejszych pretensji pod tym adresem - tj. mojego zaangażowania, wysnuwanych propozycji, stylu wypowiedzi, tematyki wypowiedzi czy rangi jaką objąłem. I również z tego powodu, wspomniałem o dotychczasowym dorobku, żeby się jednemu z drugim nie zapomniało z kim i o czym rozmawia, a nie po to, żeby szukać poklasku (tego jak słusznie zauważyłeś, mam aż nadto).
Boli mnie jednak fakt, że taka osoba potrafi przyjść i zarzucać rzeczy bez poparcia w faktach, myląc jedno z drugim, a o trzecim nie mając nawet pojęcia - więc dla mnie, sprowadza się to nie do "sidomanii", a zwykłej ludzkiej zawiści której akceptować nie będę, jako ekspert, użytkownik a przede wszystkim człowiek.

Zazdrościć można, ale na miłość boską, róbcie to chociaż z klasą.

A sidomania to nie mój wymysł, tylko WAS użytkowników - więc musicie rozwiązać swoje wewnętrzne konflikty na tle mojej popularności ;) to jest żart!!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dział wewnętrzny już jest - tam się zajmujemy sprawami które do nas należą, jako do przedstawicieli rangi ekspertów.

 

Sek w tym ze nawet w wewnętrznym dziale próbujesz nas rozstawać i piszesz jaki to najmadrzejszy jesteś i w ogóle uważasz się za boga.

Zejdz na ziemię, po mojej propozycji żeby każdego oznaczyć od czego jest napisałeś, że nawet do pięt Ci nie dorastam. Nie wyciągam tutaj budów z tamtego działu ale chodzi o podejście i jak to kiedyś nazwales hipisowski szacunek do innych.

Bardzo mi się nie podoba, że ktoś chce dominować i rozstawać innych (propozycja zmiany) . Wiem iż zaraz zostane zjechany, bo mam odmienne zdanie i nie używam trudnych słów, ale cierpliwość w stosunku do innych popłaca, mimo że wymaga dużo pracy i czasu.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Sęk w tym, że pojawiasz się wszędzie tam gdzie ktoś się ze mną nie zgadza i podsycasz kłótnie.

W dziale którego nikt poza nami nie widzi (ależ to dla ciebie wygodne, nie?) odpisałem ci bardzo grzecznie i rzeczowo, stanowisko wyrazili także inni (potwierdzające moje zdanie) i sprawa została rozwiązana - więc nie rozumiem do czego tutaj nawiązujesz.

Inną kwestią jest fakt, że odpowiedziałem ci też na twój drugi problem ale ty wyraźnie nie chciałeś mnie słuchać i wprost żądałeś wypowiedzi moderatora, pomimo moich zapewnień że ów temat z nimi poruszałem więc usłyszysz identyczną odpowiedź - odzewu nie było, więc teraz to już chyba kipisz ze złości, że uciekasz się do zwykłego kłamstwa, bo ciężko to już nazwać dotychczasowym odwracaniem kota ogonem z którego dałeś się poznać nie raz.
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...