Skocz do zawartości

Błędy i problemy z Forum Benchmark.pl


Recommended Posts

Temat służy do zgłaszania błędów i problemów z Forum Benchmark.pl. Jeśli masz problem z portalem (tam, gdzie są newsy i artykuły), napisz w tym temacie: http://forum.benchmark.pl/topic/2006-błędy-i-problemy-z-benchmarkpl/ :)
 
Dodatkowo wyeliminowanie błędu na pewno przyśpieszy szczegółowy opis, informacje o systemie i przeglądarce, a także zrzut ekranowy (jeśli jest taka możliwość).

Link to post
Share on other sites

Jest problem z wklejaniem zdjęć z ipadów. Jest tam uproszczony edytor posta w którym nie ma przycisku grafika (gdzie można wkleić direct link). Przed ostatnimi pracami na forum działało jednak najzwyklejsze użycie znaczników . Teraz klops. 

 

Błąd głosi, że nie można wstawiać obrazków o takim rozszerzeniu. Mimo że to zwykły .jpg... Ten sam plik i link działa z desktopów przez przycisk "grafika".

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites
W tematach z Ankietą, nie odznacza mi tej "gwiazdki" jako przeczytany - czyli innymi słowy, tam gdzie ankieta tam cały czas widnieje jako "nieodczytany".

W dziale Na Luzie, dwie ankiety, dwa błędy.

 

Cytując sam siebie z poprzedniego tematu.

Okazuje się, że nie tylko u mnie to występuje.

Link to post
Share on other sites

Ja mam inny problem- sygnatura. Dopuszczalne jest 5 linii. Mam 1 linia: spoiler, i 2 linie tekstu. Podczas próby edycji 2 linijek teksu (brak dodatkowym enterów zwykła zmiana treści) wyskakuje mi komunikat, że maksymalna dozwolona liczba to 5 linii. I tak w kółko...

Link to post
Share on other sites

Ja mam inny problem- sygnatura. Dopuszczalne jest 5 linii. Mam 1 linia: spoiler, i 2 linie tekstu. Podczas próby edycji 2 linijek teksu (brak dodatkowym enterów zwykła zmiana treści) wyskakuje mi komunikat, że maksymalna dozwolona liczba to 5 linii. I tak w kółko...

 

Miałem ten sam problem - po wymianie karty dźwiękowej chciałem edytować sygnaturę i wyskakiwał błąd. Rozwiązaniem okazało się przepisanie jej na nowo, ale gdy chciałem użyć kolorowych separatorów problem pojawił się znowu i znak " | " trzeba było powielać na zasadzie kopiuj/wklej :/

Link to post
Share on other sites

Hm, na to nie wpadłem. 
Sprawdzę czy faktycznie jest jak mówisz.

E:
Po kolejnym odczytaniu tematu, na bieżąco nadal nie odznacza tej gwiazdki więc chyba jednak nie o to chodzi... 
Ale poczekam na jakieś dodatkowe odpowiedzi w ankiecie, może coś się ruszy, zmieni, magicznie naprawi O_o

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Teraz oznaczyłem wszystkie jako przeczytanie z automatu, wcześniej odczytane były tylko te w które zaglądałem.
Zobaczymy czy teraz, po nowych odpowiedziach będzie odznaczać poprawnie czy nadal będzie się zatykać.

//Edit
No więc, znikąd pojawiła się "gwiazdka" sugerująca zmiany w temacie - nowych postów brak.
Liczba głosów w ankiecie identyczna, natomiast pozostaje kwestia ewentualnego usunięcia głosu i oddania go ponownie która mogła spowodować ponowne pojawienie się znaczka, a tego już nie mam jak sprawdzić.

 

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Tapatalk HD.

 

Każda akcja po dodaniu forum benchmarka wywala błąd:

"Wygląda na to, że serwer ma problem z Tapatalk HD lub twoja sesja wygasła. Jeśli problem będzie się powtarzał, prosimy dodać forum jeszcze raz w zakładce Konta".

 

Oczywiście proponowane w komunikacie rozwiązanie nie pomaga. 

Link to post
Share on other sites
No więc, znikąd pojawiła się "gwiazdka" sugerująca zmiany w temacie - nowych postów brak. Liczba głosów w ankiecie identyczna, natomiast pozostaje kwestia ewentualnego usunięcia głosu i oddania go ponownie która mogła spowodować ponowne pojawienie się znaczka, a tego już nie mam jak sprawdzić.
Faktycznie, u mnie dzieje się to samo.

Jednak po odczytaniu po raz kolejny wszystkich tematów z działu gwiazdka znika. TS musi się temu bliżej przyjrzeć.

 

Problem się potwierdza, solucja także.

Trzeba odczytać wszystkie tematy z danego działu by temat z ankietą odznaczył się jako przeczytany.

Link to post
Share on other sites

W tematach z Ankietą, nie odznacza mi tej "gwiazdki" jako przeczytany - czyli innymi słowy, tam gdzie ankieta tam cały czas widnieje jako "nieodczytany". W dziale Na Luzie, dwie ankiety, dwa błędy.

Jeśli już to na 100% błąd w skrypcie, więc można zgłosić w Bug trackerze. Tylko, że ja nie ogarniam o co chodzi. Zdjęcie poglądowe:

http://img715.imageshack.us/img715/9334/ankieta.png

Jakiś user wchodzi do działu, widzi nowe posty (1), pisze posta w temacie, odznacza nowe posty, zostaje gwiazdka, która oznacza Wypowiadałeś się w tym temacie (2). Potem ktoś inny pisze w topicu, więc jest niebieska gwiazdka - nowe posty i pisałeś tam (3). User wchodzi, może pisać, w tym przypadku nic nie pisał, tylko zajrzał, więc brak postów i pisałeś (4). Więc albo nie ogarniam, albo wszystko śmiga. Dajcie screeny czy coś :P

 

Jest problem z wklejaniem zdjęć z ipadów.

Jest dodatkowa aplikacja w IPB dla iPadów, ale widzę kilka pozgłaszanych błędów, być może poprawi się to w nowszym wydaniu (zapewne na dniach).

 

Ja mam inny problem- sygnatura. Dopuszczalne jest 5 linii. Mam 1 linia: spoiler, i 2 linie tekstu.

Zmieniliśmy system sygnatur. A dokładniej go załataliśmy. Więc teraz jeśli ma się 3 linijki i spoiler, a w tym spoilerze 5 linijek, to skrypt policzy to jako 8 linii, czyli 3 za dużo. Trzeba ułożyć treść obok siebie już bez przymusu używania spoilera. Brak ograniczeń za to jest w polu O mnie w profilu :)

 

Za każdym razem jak wchodzę na forum jestem zalogowany, nawet kiedy przed odejściem robię logout.

Postaram się sprawdzić o co chodzi.

 

Każda akcja po dodaniu forum benchmarka wywala błąd:

Tapatalk nie działa jeszcze poprawnie. Postaram się wyeliminować resztę błędów w tygodniu. Będzie info jak wszystko będzie ok.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

nowe posty i pisałeś tam (3). User wchodzi, może pisać, w tym przypadku nic nie pisał, tylko zajrzał, więc brak postów i pisałeś (4).

 
Sęk w tym, że pomimo braku nowych postów wyskakuje gwiazdka (3). 
Można "ręcznie" odznaczyć wszystkie działy jako przeczytane i wtedy wraca do (4) ale z niewiadomych przyczyn, po jakimś czasie, samo pomimo braku nowych postów znów wraca do gwiazdki (3) jakoby temat był nieprzeczytany bądź z nową zawartością.
Link to post
Share on other sites

Sprawa czysto kosmetyczna, ale podejrzewam jakieś nieczyste eksperymenty na mojej osobie, czyli... jest warn ale go nie ma.
Zauważyłem dziś rano, posty pisane bez problemu - nie było dotychczasowej wstawki o zapoznaniu się z warnem, tylko zwyczajnie spostrzegłem to co zakreśliłem na czerwono.

http://i49.tinypic.com/jsbtr4.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość nasciturus
przykładowy cytat

 

To już może trochę czepialstwo, ale przetłumaczenie tego zajmie ~5 minut. Przyjemniej by to wyglądało, gdyby w cytacie zamiast "Jan" był "Sty", "Feb" - "Lut" itd.

 

Z góry dziękuję,

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Brak grafiki http://forum.benchmark.pl/public/style_images/Benchmark_Classic/shoutbox/shout.png, widocznej (a właściwie niewidocznej) w okienku "pu_____hover___member_popup" (tym po wskazaniu nicku kursosem), a jednocześnie będącej odnośnikiem do shoutów w profilu.

Edytowane przez walker15130
Link to post
Share on other sites

Niedawno zauważyłem, że kiedy dodajesz link do posta w tej samej linijce z innym tekstem, post zostaje zdeformowany względem tekstu (ucina linijki, słowa). Link jest pusty, miast tego przenosi się na sygnaturę. W taki sposób, w swoją sygnaturę klikasz jak w link, który podałeś. Później trzeba edytować sygnaturę i post.  Zgłaszałem to już jednemu z moderatorów, ale może problem został rozwiązany bo ostatnio nie miałem tak ani razu. Dobrze byłoby to sprawdzić. Niestety nie posiadam żadnych screen'ów.

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

Jest problem z wklejaniem zdjęć z ipadów. Jest tam uproszczony edytor posta w którym nie ma przycisku grafika (gdzie można wkleić direct link). Przed ostatnimi pracami na forum działało jednak najzwyklejsze użycie znaczników . Teraz klops. 

 

Błąd głosi, że nie można wstawiać obrazków o takim rozszerzeniu. Mimo że to zwykły .jpg... Ten sam plik i link działa z desktopów przez przycisk "grafika".

Problem cały czas występuje...

Link to post
Share on other sites

Witam, mam problem z forum: Klikając w "Nowe posty" na górze ekranu i wybierając z lewego menu "Tematy, w których uczestniczyłem" lub "Tematy, które rozpocząłem" otrzymuje błąd jak na zrzucie poniżej:

 

Edytowane przez pulkownik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...