Skocz do zawartości

i3 2100 + 660 (bez ti)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gość rezerwuar,

Recommended Posts

Witam, najprawdopodobniej w najbliższym czasie będę modernizował swoje centrum dowodzenia :D Jak na razie jest w nim i3 2100 oraz 430 gt od palita. Płyta główna: Foxconn H61MXV/H67MXV (Tylko pcie 2.0). Zamierzam teraz wrzucić zasilacz ocz czy coś 600W oraz 660 oc bez ti, wersję 2gb na przyszłość. Czy ta karta będzie bardzo ograniczona przez pcie 2.0 oraz i3 2100? W przyszłości wymienię procesor na i7 jednakże na razie o tym nie myślę, Czy karta będzie funkcjonowała poprawnie czy jednak na pcie 2.0 nie ruszy w ogóle?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Do tego zestawu wybrałbym jednak Radeona 7850 2gb(Sapphire), który lepiej będzie współpracował z Twoim dwurdzeniowcem.W praktyce nie ma różnicy w wydajności pomiędzy PCIE2.0 a 3.0 i nie bój sie-RUSZY.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Głównie kupuje tą kartę na przyszłość, więc kiedyś i tak będę miał tam 4ro rdzeniowca. A jakieś mam zaufanie do nvidii, Wyraźna różnica fps jest pomiędzy 660 a 7850? Nie lepiej od razu 7870? Różnica w cenie to jakieś 100zł a różnica w wydajności podobno duża :) No i jak te karty będą współpracowały w 4ro rdzeniowcami?

Link to post
Share on other sites

Z dwujajowcami lepiej współpracują Radki, jeśli chodzi o wydajność, to przejrzyj testy - w necie jest tego sporo. Pewnie, że lepiej 7870, o ile dysponujesz funduszami, to bierz śmiało, zwłaszcza, że planujesz wymianę procka, PCIE- 3.0 to na dzień dzisiejszy korzyści ocierające się o błąd pomiarowy, poza tym korzysta z tego i tak jedynie IB.

Link to post
Share on other sites

Ok, możecie mi polecić którą wersję 7870 oraz jaki zasilacz? Myślę że 600W starczy, modularny nie musi być, coś żeby dobrze i długo działało ^^ No i jak z fps dajmy na to w bf3. Czy na tej i3 wyciągnę full hd na low/medium? :D

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Gość rezerwuar
Link to post
Share on other sites

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/msi-ati-radeon-hd7870-2gb-ddr5256bit-dvihdmidp-pci-express-ver-oc,34448.html

 

60 zł tańsza od Gigusia a w niczym nie odstaję... będziesz mógł dołożyć tę kasę do lepszej płytki bądź zasilacza...

 

Jak nie kupujesz teraz to poczekaj z pół roku na podstawkę 1150, a jeśli teraz chcesz kupić i mieć w miarę oszczędną płytę z dużym potencjałem do oc to asrock p67 pro 3 albo też bardzo dobrą, ale OC tylko do 4.5ghz Msi g-43.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, nad kartą się zastanowię, najprawdopodobniej wezmę Gigawpyte i ten zasilacz który był podany wyżej. Co do płyty to pewnie będzie  wymiana koło świąt więc sobie poczekam ;) Dziękuję wszystkim za pomoc, temat do zamknięcia chyba że ktoś ma coś jeszcze do dodania ;)

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar
asrock p67 pro 3 na ile da rade podkręcić i5 2500k?

Jeśli masz dobre chłodzenie to płyta nie powinna być ograniczeniem, bardziej kwestia sztuki procesora-u mnie na 1.38V śmiga na 4500MHz ale moja sztuka nie jest rewelacyjna i dość mocno sie grzeje pomimo mocarnego chłodzenia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...