Skocz do zawartości

HD7770 spadek wydajności / awaria??


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez ady1990,

Recommended Posts

Witam,

zmieniłem kartę graficzną z 8800gt-512 na hd7770 Club3D, procesor to Quad Q9450 2,66, płyta główna g33m-s2, 4x1GB ram  w dualu DDR2, zasilacz trochę słaby bo Enlight gps-400ab, ale sprzęt chodził z 8800gt bez problemu i miałem nadzieję że da radę z mniej prądożernym hd7770.

 

I teraz problem:

kartę podmieniłem przedwczoraj i wszystko ładnie śmigało, grałem w World of Tanks z 4godziny i wszystko ładnie pięknie, dziś włączam komputer pojawiły się jakieś dziwne obrazy ale w końcu windows 8 się uruchomił. Kiedy chciałem zagrać WOT-a gra się włącza ale spadły FPS-y z ok 60 do 15, strasznie tnie, po sprawdzeniu GPU-z stwierdzam że temp karty się nie podnosi ani wentylator nie przyspiesza jak to miało miejsce wczoraj.
Co może być przyczyną tego problemu? Sterowniki najnowsze, aktualny bios...
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

 

p.s. zdaje mi się że  w międzyczasie jakaś aktualizacja windowsa się zainstalowała.

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem, pierwszego dnia grałem w WOT-a i wszystko ładnie działało , następnego dnia miałem 15-17 klatek na moim hd 7770 od sapphire wersja vapor-x , wina leżała po stronie sterowników 12,4  po zmianie na 12,8 problem znikł i już nie powrócił.

Możesz również sterownikach catalyst zmniejszyć taktowanie procesora graficznego i ram-u o 50 mhz tez pomoże.

Link to post
Share on other sites

będę próbował ;// mam nadzieje że znajdę przyczynę i nie będzie ona kosztowna ;/

jednego dnia średnio 60FPS następnego już ledwo 10-12 ;// czy ktoś mi jest w stanie powiedzieć czy takie rzeczy może powodować zasilacz?? Bo to dla mnie dość dziwne. No chyba że się karta przez to jakoś uszkodziła?

Edytowane przez ady1990
Link to post
Share on other sites

jakbys miał 3dmark06 albo lepiej vantage, to byśmy porównali wyniki - druga sprawa jak ten twój procesor chodzi tylko na 2,66 to ta karta dużo wiecej nie wyciąga od twojej starej 8800gt, w tych grach gdzie liczy sie też procesor

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

właśnie zrobiłem format i wgrałem świeżo sterowniki może to pomogło, coś mi się kojarzy że jak go rano włączałem to jakieś aktualizacje się wgrywały, czy to możliwe że taki cyrk był przez aktualizacje? Dla pewności zainstaluję jeszcze WoT-a i zobaczę jak to chodzi.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

a więc rozwiązaniem okazał się format i wgranie najnowszych sterów na czysto, windows 8 jeszcze nie dokonał aktualizacji więc wszystko działa, obawiam się że problemem była jakaś najnowsza aktualizacja. i tutaj mały off topic czy wyłączyć te aktualizacje czy niech sobie będą bo poprawiają bezpieczeństwo, stabilność i ..... itd itp.??
 

p.s. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i pomoc. Zasilacz na pewno sprawdzę i być może wymienię jeżeli okaże się że ma takie skoki napięcia. Pozdrawiam ;-)

Edytowane przez ady1990
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...