Skocz do zawartości

Kobieta próbuje złożyć komputer do gier [do 1600 zł]


Recommended Posts

Witam serdecznie!

 

Jak z tematu założonego wątku wynika, jestem średnio zorientowaną kobietą, która wymyśliła sobie, że zrobi prezent bratu i złoży mu fajny komputer do gier, ale nie tylko. Mam nadzieję, że pomożecie mi wybrać coś optymalnego z morza możliwości, w którym średnio umiem pływać. ;)

 

  • Zastosowanie komputera : gry, użytek domowy.
  • Maksymalna kwota : 1600 zł.
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : to zależy co zechcecie mi doradzić, ale raczej nie.
  • Których części potrzebuję : buda z flakami, wyłączając kartę graficzną póki co, jeśli to możliwe.
  • Rozdzielczość mojego monitora : 1280x1024.
  • Części z poprzedniego komputera : raczej do niczego się nie nadają, ew. karta graficzna: ASUS GeForce 8600 GT.
  • Specjalne wymagania : jak zestaw będzie cichy, to nie będę narzekać, a jak udźwignie BF3 to już w ogóle będzie meksyk. ;) Poza tym brat korzysta w szkole z AutoCADa, ale nie wiem czy w tym przypadku ma to jakieś znaczenie.
  • Własna propozycja zestawu :

Procesor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition s.AM3 BOX.

Płyta główna: Gigabyte GA-970A-UD3 s.AM3+.

Pamięć RAM: Corsair Vengeance 4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, CL9, XMP,Non-ECC,with Heatsink.

Dysk twardy: WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB.

Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 600W.

Napęd/nagrywarka: Samsung SH-224BB SATA Black OEM.

Obudowa: Silentium PC Gladius M40 Pure Black.

 

  • Inne : Wiele polecanych przez Was sklepów oferuje opcję złożenia zakupionego zestawu, z której chętnie skorzystam, chciałabym tylko zapytać jak w takim przypadku wygląda gwarancja? Czy jest możliwa opcja skręcenia gotowego zestawu z części zakupionych w jednym sklepie i objęcie gwarancją całego składaka?

 

Będę wdzięczna za wszelką pomoc, bo to buszowanie po forach powoli nie przeraża, gdyż moja wiedza na temat komputera sprowadza się do codziennego użytkowania, umiejętności sformatowania dysku i czasem partyjki w SC czy Diablo - a więc jest mizerna.

 

Pozdrawiam!

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Procesor: AMD Phenom II X4 965 Black Edition s.AM3 BOX. Płyta główna: Gigabyte GA-970A-UD3 s.AM3+. Pamięć RAM: Corsair Vengeance 4GB, DIMM,1600MHz, DDR3, CL9, XMP,Non-ECC,with Heatsink. Dysk twardy: WD Blue WD10EZEX 1TB sATA III 64MB. Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 600W. Napęd/nagrywarka: Samsung SH-224BB SATA Black OEM. Obudowa: Silentium PC Gladius M40 Pure Black.



8600GT to bardzo słaba karta, jak na dzisiejsze czasy. Ogólnie zestaw byłby fajny, tyle że brak karty graficznej.
Link to post
Share on other sites

w proponowanym przez Ciebie komputerze nie ma karty graficznej. A na tym 8600GT daleko nie zajedziesz.

 

 

Proponuję wybrać procesor AMD Athlon x4 630.

 

Płytę mogę polecić ASRock 970 Pro3, bo ten GB to bardziej pod energochłonne FXy.

 

Zasilacz jest za mocny do tego kompa, lepiej wziąć Aerocool VP 450w.

 

Uwzględniając zaproponowane przezemnie zmiany powinno wystarczyć na Radeona 7770, lub 7750 GDDR5 (NIE MYLIĆ Z DDR3).

 

A tak BTW. koleżanka będzie podkręcała? Jeśli nie, to Intel byłby lepszym rozwiązaniem.

 

Edit: Dałem niżej dobry zestaw

Edytowane przez idzpro100
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Jeżeli nie będzie OC procesora, to lepiej wziąć i3. Intela nie podkręcisz, więc nie trzeba kupować drogich płyt - wystarczą te za 200zł. Bez podkręcania i3 2120 przebija PhenomaII x4 965, ale po OC koronę wydajności przejmuje jednak AMD. Niesety wadą Phenoma jest pobór prądu. Znacznych kosztów to nie na robi, bo kupując i3 miesięcznie oszczędzisz... ok.

 

 

 

www.morele.net/inventory/info/H8mgd/

Edytowane przez idzpro100
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz pod AMD to zestaw Jacka jest chyba najlepszy w tej cenie. Od siebie proponuje porównywalną konfiguracje od intela

http://www.morele.net/inventory/info/GWtY4j/

 

co do składania zestawów to zacytuje sygnaturę Sn1Per'a

 

Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką reakcję Panowie! :)

 

A teraz moje wątpliwości:

  1. Wybór pomiędzy Intelem a AMD podyktowany był sprawdzeniem kilku testów wydajności i jednak wybrany przeze mnie Phenom wypadał bardzo dobrze, wydawało mi się, że lepiej od i3, stąd taka decyzja (np. tu http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-procesorow ). Ja raczej nie myślę o podkręcaniu czegokolwiek (no może rzęs), wolałabym jednak tego nie robić.
  2. Rozumiem, że zasilacz 600W, który wybrałam to kobyła, ale czy proponowane przez Was 450W nie są za słabe? Chciałabym, żeby w przyszłości ew. ten składak nadawał się do jakiejś dalszej rozbudowy.
  3. I jeszcze karta graficzna: tutaj może głupie pytanie, ale proponowane płyty mają złącza PCI Express 2.0 x16 podczas, gdy karta dysponuje złączem PCI Express 3.0 x16 - nie oznacza to, że będzie chodzić może nie na pół, ale na część gwizdka?
Edytowane przez Blondynka
Link to post
Share on other sites

1. Jeśli myślisz o rozbudowie to są 2 wyjścia (niestety każde to wzrost kosztów). Przy amd najlepiej byłoby wziąć MOBO Gigabyte GA-970A-UD3 i do tego PII 965BE. Potem kupić chłodzenie, podkręcić do 4 GHz sprzedać 7770 zakupić 7850 i jazda masz już wydajny sprzęt. Przy Intelu podobnie tylko tu lepiej by było zamienić potem i3 na i5 a to już koszty rosną (spora różnica w cenach CPU+sensowna MOBO pod i5 tez tania nie jest).

2. Nie, nie są za słabe do tych zestawów. Jeśli w grę wchodziłaby rozbudowa to trzeba by celować w coś 500/550W.

3. Nie będzie żadnych problemów. Ani nawet pół problemów :D

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

do dalszej sensownej rozbudowy to tylko intel, podkręcenie phenoma da zwiększoną wydajnośc ale jednak nie porównywalną do nowych i5tek

 

. Z dwóch zaproponowanych zestawów od JackHammer i Dadulek brat będzie na pewno zadowolony, perspektywy daleszej rozbudowy też Ci opisał Dadulek.

 

Jeśli podkręcanie nie będzie wchodziło nigdy w gre to zestaw pod intela i potem jakaś i5 na stocku też będzie działać, jeśli kiedyś podkręcanie będzie wchodzić w gre to wybieraj jak chcesz bo dalsza rozbudowa i tak będzie się wiązała w obu przypadkach z wymianą mobo+CPU.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pentium jest relatywnie niewiele wolniejszy od i3 więc nie ma sensu w tej kwocie dawać tego i3.

 

Pamięć Good Ram DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM (WD5000AAKX) OEM 
Procesor Intel Pentium G870 3.1 GHz (BX80623I32120) BOX 
Zasilacz Fortron ATX HEXA 500W 120 mm (HE-500)
Obudowa SilentiumPC Brutus 410 Pure Black AT X/SSD (BT-410)
Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 1024MB rev. 2.0 (GV-R777OC-1GD)
Płyta główna Asus P8H61-M LE R2.0
Lite-On iHAS120-04



 

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie propozycje/namiary. :)

 

Dziś dowiedziałam się, że w poprzednim kompie sfajczyła się płyta główna, reszta części podobnie do niczego prawie się nie nadaje, także zakup jest konieczny w sumie asap. Brat rozmawiał też z gościem w serwisie, w którym zostawił aktualny wrak i skłania się bardziej ku propozycji AMD, a że to on będzie go użytkował najczęściej, bo ja jestem raczej laptop userem, to pewnie taki będzie wybór.

Jeśli można jeszcze Was pomęczyć, to mam kilka spraw:

  1. Ten procek AMD choć jest stary, to w większości miejsc wypada wydajnościowo bardziej w okolicach i5 niż i3, a cena jest niezwykle atrakcyjna jak do ograniczonego budżetowo zestawu - macie do niego jakieś poważne zastrzeżenia? Tak jak napisaliście w sumie w obu przypadkach, jeśli najdzie mnie chęć rozbudowy to będę musiała wymienić płytę+procesor, a nie podejrzewam, że będę to chciała zrobić w zastraszającym tempie. ;)
  2. Gość z serwisu oznajmił mojemu bratu, że proponowana przez Was konfiguracja na AMD jest godna polecenia (sam używa tego procesora i nie narzeka) i dodał, że powinien rześko się trzymać jakieś 2 lata - jesteście podobnego zdania? Nie chcę słuchać na nowo lamentów wcześniej, więc wolałabym, żeby ten zestaw szybciej się nie "przeterminował'. ;)
  3. Wracając do zasilaczy: wybrałam większy biorąc pod uwagę rozbudowę (wiem, że czeka mnie wymiana procka i płyty, ale przynajmniej zasilacz odpadnie) - choć dziś wprowadzając różne parametry na którejś ze stron wyszło mi, że najwydajniej popracuje 430W zasilacz - co więc ostatecznie będzie najlepszym rozwiązaniem?
  4. Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 ma dwie wersje, albo już mi się w oczach mieni - z jednym i dwoma wiatrakami - ten dodatkowy wiatrak naprawdę robi dużą różnicę?
  5. Kwota w granicach 1700zł jest akceptowalna, żebym tylko zyskała święty spokój i sama mogła spróbować odpalić coś lepszego w razie czego. :P
  6. Dzięki za podlinkowanie opcji skręcania na morelach - moja wątpliwość dotyczy tego czy złożą mi całego kompa i na całość (a nie na poszczególne podzespoły) dadzą swoją gwarancję?
  7. Zestaw zaproponowany przez Jacka chyba najbardziej póki co odpowiada preferencjom mojego brata, więc jeśli macie jeszcze jakieś alternatywy, to najlepiej chyba właśnie co do tego zestawu.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wracając do zasilaczy: wybrałam większy biorąc pod uwagę rozbudowę



Dobrze, ale żeby to był markowy zasilacz np: Fortron, Delta, OCZ, XFX, Chieftec, Seasonic, BeQuiet.

Karta graficzna Gigabyte Radeon HD7770 ma dwie wersje, albo już mi się w oczach mieni - z jednym i dwoma wiatrakami - ten dodatkowy wiatrak naprawdę robi dużą różnicę?



HD7770 za gorący to nie jest, wiec osobiście wybrałbym coś z tych producentów (MSI, XFX, Sapphire).

Dzięki za podlinkowanie opcji skręcania na morelach - moja wątpliwość dotyczy tego czy złożą mi całego kompa i na całość (a nie na poszczególne podzespoły) dadzą swoją gwarancję?



Morele.net:
Polecam zakup sprzętu komputerowego w sklepie internetowym Morele.net. Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 
Link to post
Share on other sites

Tzn jeśli zdecydujesz się na AMD 965 BE na płycie GA-970A-UD3 to proca i płyty nie musisz zmieniać ewentualnie kartę i chłodzenie pod OC (najlepiej Fortisa za ok 130PLN).

 

Na morelach poskładają Ci kompletnego kompa z gwara na każdy element z osobna.

Edytowane przez dadulek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki. Wychodząc od propozycji Jacka na AMD, zdecydowałam się na zmianę proponowaną przez dadulka, czyli

AMD 965 BE na płycie GA-970A-UD3

.

 

 

Tak teraz wygląda mój koszyk na morelach:

http://www.morele.net/inventory/info/BZvMPU/

 

Widzicie jakąś ew. możliwość drobnej redukcji kosztów na czymś najmniej istotnym? Chcę skorzystać z moreli, bo opcja złożenia za zeta brzmi ciekawie i mam możliwość skorzystania z odbioru osobistego u siebie w mieście.

 

 

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Ja bym tego Gigabyte nie brał, MSI 970A-C46 albo AsRock 970 PRO3 będzie wg mnie lepszy.

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970a-g46-amd-970-socket-am3-2xpcx-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-sli-crossfire-970a-g46-448166/

Rożnica 60zł prawie między tymi płytami, a wg mnie MSI lepszy. Jak chodzi o gry to wolałbym dołożyć do karty:
http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-hd6850-1gb-ddr5-256bit-2xdvi-hdmi-displayport-box-r6850-pm2d1gd5-360777/

Edytowane przez JackHammer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...