Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siema,

 

Od dłuższego czasu szukam MB pod najnowsze FX. Wiem, że najwłaściwsza płyta będzie z chipsetem 990, ale ciągle mam w głowie przeczytane opinie, że i tak potrzebna jest aktualizacja BIOSa, żeby Vishery (Bulldozery) odpaliły.

 

Niestety nie mam możliwości włożenia innego CPU na podstawkę AM3/AM3+, dlatego też zwracam się do Was z prośbą, żebyście doradzili, które mobo bez zająknięcia obsłuży najnowsze modele.

 

Wyłowiłem 2 karty, ale nie wiem, czy nie będzie problemu. Są to:

Gigabyte GA-990XA-UD3
MSI 990FXA-GD65
 
Z ceną nie chciałbym przesadzać. 400 +/- 5% to absolutne maksimum.
 
Z góry dziękuję za fatygę.
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar
Gość rezerwuar
teoretycznie nawet bez obsługi powinny wystartować, ale głowy nie dam

to zależy którą wersję biosu będziesz miał wgraną

Dokładnie, pamiętam jak dawniej było z intelami gdzie nie było szans bez wgrania biosu by nowy procesor wstał. Przy amd problemu nie było nawet jak bios był nieaktualny to komp wstał z CPU unknown(czasami było napięcie lekko zawyżone lub mnożnik nie taki jak trzeba) i można było przeprowadzić update biosu.Może troche generalizuje ale takie mam wspomnienia właśnie.

Link to post
Share on other sites
Zdecydowałeś się na tego fx może lepiej jak byś brał i5?

Do czego ten komp? Masz już kupiony cpu?

CPU to 6300, ale jeszcze nie zakupiłem.

 

Potrzebny będzie do obróbki audio-wideo (nie planuję animacji, chyba że jako zabawę w wolnej chwili), grafiki rastrowej, maszyn wirtualnych, i pewnie do innych głupot, które mi teraz nie przychodzą do głowy.

 

Intela nie wezmę głownie przez cenę. Mało gram, więc tych kilka klatek więcej nie zrobiłoby mi różnicy. Core vs. core na korzyść Intela, ale co z tego. 10-15% więcej, a trzeba dopłacić 200-400 zł (w zależności od modelu).

 

Myślałem jeszcze nad Athlonem II X3 450, jednak nie planuję rozbudowywać zestawu przez następne 5-7 lat, więc wolę coś solidniejszego, a takiego Athlona musiałbym za rok/dwa wymienić i nie wiadomo, czy bym go opchnął.

 

rezerwuar i Anthony DiNozzo dzięki za odp. całość chciałem kupić na giełdzie komp., ale chyba CPU kupię w sklepie, o ile któryś zgodzi się na update BIOSu.

Link to post
Share on other sites

Niestety sam to przerabiałem.

 

Ze starszym biosem nie ruszy. Musi być odpowiedni bios aby wstał komputer.

 

Jeśli będziesz szukał płyty, mam coś fajnego :) oddam za dobra cenę :)

 

Asrock 890FX Deluxe 5, ta płytka zaspokoi potrzeby każdego.

Jesli będziesz potrzebował jakiegoś wyjaśnienia wal na PW. Chętnie pomogę.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Ja posiadam Gigabyte GA-990XA-UD3 i na Phenomie II x4 980 pracuje pieknie. MIałem co prawda problemy z aktualizacją biosu pod ten procesor (F13) ale dzięki genialnemu dual-biosowi płyta działa i nie było konieczne flashowanie kostki biosu. Wadą Gigabyte jest podawanie zaniżonego napięcia.

na dzisaj jedyny procesor, jaki wsadziłbym od AMD to FX-8320 ale przymierzam się do zmiany platformy na Intelowską - jest po prostu wydajniejsza i mniej prądożerna.

 

 

jednak nie planuję rozbudowywać zestawu przez następne 5-7 lat, więc wolę coś solidniejszego

 

Zależnie od budżetu ale polecam MSI Z77A-G43 + któryś z Intel Core i5, ew. Intel Xeon E3 z HT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...