Skocz do zawartości

Głośniki nie wydają dźwięków


Recommended Posts

Witam. Nagle podczas gry z głośników poleciał metaliczny dźwięk, PC się przyciął. Dźwięku już nie ma. Patrzyłem, głośniki szumią, potencjometr świeci się na zielony, zasilacz od głośników gorący , czyli wszystko działa, w systemie też ok, tyle że system jakby o nich zapomniał, pieprzyć tego cholernego głupiego Windowsa. W każdym razie macie jakieś porady co może być nie tak ? Coś się wyłączyło ? DZiała to tylko na nerwy zwłaszcza że to już nie pierwszy raz , tyle że wcześniej to od razu po włączeniu nie działały ale wtedy np. same się wyciszyły albo potencjometr się oderwał. Proszę o pomoc, sam już nie mam ochoty wiecznie coś nie tak, modem, głośniki, itd. :oops:

Link to post
Share on other sites

To tak, przepraszam że tak późno ale nie mogłem się połączyć z benchmark i dopiero co patrzyłem co i jak. Czyli tak podsumowanie:

 

Głośniki na oko są dobre i działają dobrze, bo szumią, pali się lampka i zasilacz normalnie gorący. Odłączyłem zestaw 5.1 i podłączyłem stare 2.0 głośniki do wejścia zintegrowanego w komputerze. Dźwięk zadziałał i urządzenie zostało pozytywnie odkryte. Kolejne spostrzeżenie, po przełączeniu głośniczków 2.0 na wejście do karty dźwiękowej Sound Blaster, dźwięk nie działa. Poszedłem też do panelu sterowania, tam mam tylko do wyboru Realter HD audio, nie ma już zakładki sound blaster, nie są też wyciszone. CZyli co teraz ?? Sterowniki próbowałem też zainstalować, do głośników zrobiłem reinstalkę natomiast do karty dźwiękowej wyskoczył komunikat:

 

"Setup could not detect any Sound Blaster Audio card on your system

Please ensure that your Sound Blaster hardware is properly installed before running this setup program. Setup will now exit" Mniej więcej rozumiem z tego tekstu że system nie wykrył żadnego urządzenia karty dźwiękowej z serii Sound Blaster Digity .... i nie może kontynnuować dalej instalacji zanim nie będzie jej widział tak ???????? CZyli co , moje amatorskie wnioski to że karta dźwiękowa odmówiła posłuszeństwa, dobre wnioski. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Co ty za bzdury wygadujesz ? Przeczytałeś moją wypowiedź, chodzi mi o kartę dźwiękową , jeśli 2.0 działają na integrze a na karcie dźwiękowej nie to znaczy że coś nie tak z kartą a głośniki 5.1 zostawmy w spokoju. Jak mam podłączyć głośniki 5.1 z kablami zasilaczem do mp3 ???

 

Dziwna pomoc chyba Michel

Link to post
Share on other sites

:P jak ja mam problem, to staram się wykluczyć wszystkie inne możliwości, że np. z głośnikami coś jest nie tak...

 

Głośniki na oko są dobre i działają dobrze, bo szumią, pali się lampka...

Ja bym dla świętego spokoju je sprawdził... ale skoro to Ty masz problem, to nie mnie powinno zależeć na jego rozwiązaniu... :D
Link to post
Share on other sites

Oczywiście masz rację i nie denerwuj się , ale jak mam taki zestaw podłączyć chłopie do mp3 ????? A jak ja mam problem to staram się go rozwiązać, chyba zrobiłem coś z tym że doszedłem że to karta, ale proszę o pomoc chociaż obytego człowieka w tych sprawach.

Zaraz będę jechał, po południu wróce, ale wątpię być napisał gdzie mam wetknąć kabelki, czarny, zielony itd. :oops:

Link to post
Share on other sites

Co ty za bzdury wygadujesz ? Przeczytałeś moją wypowiedź, chodzi mi o kartę dźwiękową , jeśli 2.0 działają na integrze a na karcie dźwiękowej nie to znaczy że coś nie tak z kartą a głośniki 5.1 zostawmy w spokoju. Jak mam podłączyć głośniki 5.1 z kablami zasilaczem do mp3 ???

 

Dziwna pomoc chyba Michel

1) jak masz głośniki 5.1 to zasilacz zostaw go w spokoju, włącz go tylko do gniazdka

2) od mp3 podłącz najpierw kabel zielony i zobacz czy działa

3) potem poramańczowy i zobacz czy działa

4) potem podłącz czarny i zobacz czy działa

5) przy realizacji punktów 2-4 kolejność dowolna

6) Michał dobrze mówi coby sprawdzić głośniki, żeby wykluczyć taką ewentualność, że to one nie działają

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Wyjąłem ją z obudowy, wytarłem z kurzu i włożyłem z powrotem. Wykryto urządzenie lecz nadal dźwięków nie było. Chyba jednak ta karta jest zepsuta, tak myślę. Innego wytłumaczenie chyba nie ma. Nie mam drugiego komputera na sprawdzenie, będę musiał kogoś poprosić.

Bardzo dziękuję za pomoc. Ogólnie założyłem tu ostatnio temat o modernizacji mojego komputera, w najbliższym miesiącu zdobędę kasę i pomyślę nad kupnem części. Kupno części odłożę na ferie zimowe , początek lutego. :P:D Postaram się zdobyć trochę więcej niż 500 zł to będzie dobrze.

 

Będę w takim razie musiał kupić nową kartę dźwiękową, ta obecna była dla mnie wystarczająco dobra, czy opłaca się ją brać :

 

http://www.allegro.pl/item861747982_cre ... 20_gw.html

 

Czy też polecacie coś innego, nowego ? Nie chcę raczej wydawać kupę kasy w kartę muzyczną więc chyba wyboru nie będzie co ?

 

A mam jeszcze jedno pytanie, kiedyś widziałem jak redakcja wybierała jakiś PC użytkownika i składała go, ulepszała, czy jest szansa że zaproponuję i mnie np. jak mógłbym najwydajniej wydać np. 300 zł ????

Link to post
Share on other sites

To raczej za mały budżet. Jak już będzie konkurs, to za 1000zł minimum.

 

A co do dźwiękówki, nawet już taka zapewnia lepszą jakość. Siostrze kupiłem identyczną - SB220 - i gra bardzo ładnie. Sterowników w sieci jest pełno, więc z tym nie ma problemu.

Link to post
Share on other sites

Karta sprawdzona, działa na innym PC i jest dźwię. CZyli tak, podczas startu jest Realtek HD Audio, i teraz mogę nareszcie wybrać sound Blaster , nie tylko realteka. Ale nadal dźwięków nie ma. CZyli co mam zrobić ???? Informatyk polecił bym zmienił w BIOSIE ustawienia na te z karty muzycznej, a całkowicie wyłączyć te z integrowanej . Jak to zrobić ??? Jak myślicie dobrze prawi ???

 

Przy wgraniu najnowszych sterowników po podgłoszeniu prawie że na full słychać jakby z oddali bełkot, nie dźwięk, cały czas jakieś dziwne dźwięki.

 

Działa tylko subwofer, to on tak buczy strasznie.

Link to post
Share on other sites

Edytuj posty a nie piszesz jeden pod drugim!

 

A wracając do tematu to w BIOSie musisz wyłączyć zintegrowaną kartę żeby działał ten Sound Blaster. Usuń wszystkie stare sterowniki od dźwięku, zrób porządek w rejestrze (ściągnij ccleaner i wyczyść kompa) i wgraj najnowsze do tego Creative :)

Link to post
Share on other sites

Powiedz jak noobowi wszystko co mam zrobić. Jak wyłączyć to w BIOSIE, a mam skasować te od karty i Realteka tak ??? I potem zainstalować tylko od muzycznej ?

 

Hej, pomóżcie. Wlazłem do tego Biosu, Award, ale jaka opcja odpowiedzialna jest za zintegrowany dźwięk i te porty ? :P:)

Link to post
Share on other sites

Wejdz w bios, wejdz w INTEGRATED PERIPHERIALS, znajdz cos takiego na onboard audio, choc moze to byc inaczej nazwane, i wyłącz to (ma być disabled). Wtedy mozesz wywalic stare stery od zintegrowanej muzycznej, chociaz ja nie wywalałem i mi soundblaster audigy działa :)

Link to post
Share on other sites

szczerze nie pamiętam. jak wyłączyłeś to jedno jest pewne: dźwięk z integry nie powinien iść.

nie pamiętam, bo w niektórych płytach jest opcja wyłączenia "podwójnie": integry jako integry i integry jako HD audio(lepszy dźwięk itp, ale niewspierany w starszych systemach)

Link to post
Share on other sites

Dźwięk jest, teraz jest tylko Sound Blaster WAve czy jakoś tak, tyle że stłumiony i pełen baaaasów że nic się nie da zrozumieć , no i cichy , coś z dźwiękiem jest nie tak. A jak próbuje odtworzyć mp3 to jest kod błedu 88780078

 

Już działa Wszystkim daję pochwały !!!!!!!

 

CZekajcie !!!!! :oops: :)

 

Dźwięk jest dobry w mp3 i filmach, gdzie w panelu sterowania walnąłem 5.1 Ale w Heroes V znowu buczy, czyli jakie mam ustawienia walnąć, żeby zadziałało ???? bo gry buczą....

Chodzi mi o ustawienia głośników , chyba że wgram jeszcze od głośników stery to będzie samo szło.... już wkładam płytę....

Link to post
Share on other sites

ja się nie nabijam! :hahaha:

myślałem że są jakoś wypasione czy coś, i tyle!

ale jeśli filmy działają ok, a w grach same basy, to znaczy że nie coś z kodekami/softwarem.

głośniki 2.1 czy 5.1 podłączyłeś?

i na pewno nie pomyliłeś wtyczek(np zamienić center/bas z lewo prawo, każdemu może się zdarzyć)

 

edit:dla jasności:

sound blaster działa w filmach/muzie, ale w grach tylko bas? i głośniki też sprawne(np działały na innej dźwiękówce?)

próbowałeś zmieniać w sterach ustawienie 5.1/2.1? albo tam puścić "surround test"(taka muzyczka leci po kolei z każdego głośnika)

 

edit2:

jak miałeś 5.1/2.1 to czy w menu hirołsów nie wybierało się dźwięku stereo/surround :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...