Skocz do zawartości

Podkręcanie procesora i5 3570k. (pomoc-pierwsze kroki-jestem "zielony")


Recommended Posts

Witam,

 

więc tak, zamówiłem sobie nowy komputer z procesorem 3570k oraz płytą główną MSI Z77A-G43.

 

Komputer przyjdzie dopiero w piątek (11.01.2013r.) ale teraz już chciałbym wiedzieć coś o jego podkręcaniu. Jestem "zielony" w tych sprawach i na forum nie znalazłem takiego tutorialu o podkręcaniu i wgl.

 

Zauważyłem, że dużo forumowiczów ma ten procesor. I mam prośbę abyście mi wytłumaczyli jak zacząć to podkręcanie i wszystko z tym związane, te napięcia itp.

 

Ja chciałbym podkręcić go na stałe na około nie wiem, może 4 ghz, albo 4,2 lub 4,3. Troszkę podpowiedzi by mi się przydało na ile najlepiej aby się nie nagrzał i nie napracował xd . A, i moje chłodzenie zamówione to Fortis he 1225.

 

Może ktoś ma jakiś tutorial z którego korzystał i by się podzielił. Myślę, że ten temat pomoże nie tylko mi ale także innym użytkownikom zaczynającym zabawę z podkręcaniem.

Link to post
Share on other sites

z chłodzeniem nie zaszalałeś , warto było poczytać o oc tu na forum jest dużo ciekawych i wnoszących tematów o ivy , a Fortis jest za mało wydajny do ivy chyba że interesuje cię niskie oc. Mam fortisa ale już na półce ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Mam taki sam CPU i płytę jak ty i powiem tak w UEFI masz OC Genie II które podkręci ci proca do 4GHz.

Żeby podkręcać ręcznie wchodzisz w zakładkę OC i zmieniasz Adjust CPU Ratio (np. 40 oznacza 4GHz) Warto również ustawić  Extreme Memory Profile(X.M.P) na Enabled bo to ustawia pamięci w optymalne ustawienia.

U mnie do 4,4GHz chodziło bez zmieniania jakich kolwiek innych opcji.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...