Skocz do zawartości

Overclocking – czyli jak przyspieszyć PC


Recommended Posts

  • 2 miesiące temu...

Siemka,mam dwa pytanka,dlatego ze chce ciut inaczej.Mam i7 2600K.Chce osiagnac 4200-4300.

jaka jest roznica podnoszac ratio turbo w zakladce ai, a ratio w zakladce advance?Speed step wylaczylem tak jak przy starym 775.

Jaka roznica jest miedzy podniesieniem offset a manualnie vcore?-na 775 podnioslem vcore wiec offset to dla mnie nowosc:)

 

Temperatury na default procku 48* -100% stress wlaczajac test stress cpu w aida64

Link to post
Share on other sites

W razie czego linkuję trochę bardziej przejrzystą wersję tego poradnika(tutaj na forum jest trochę mało "przejrzysta"):

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/overclocking-czyli-jak-przyspieszyc-swoj-komputer.html

 

 

Co do pytania pierwszego, ratio turbo i tego jestem pewny w 100% ustala mnożnik dla procesora gdy ten jest obciążony. Co do CPU Ratio z zakładki advanced to nie mam możliwości teraz tego sprawdzić, ale chyba jest to ustawienie które ustabilizuje mnożnik / taktowanie na ustalonym poziomie - niezależnie od obciążenia. Najlepiej sam sprawdź.

 

Co do offsetu to "+" podnosi napięcie, a "-" obniża. Czyli praktycznie jest to to samo jakbyś ustawiał napięcie manualnie na s775, z tą różnicą, że offset podnosi napięcie dla każdego stanu obciążenia. Jak ustawisz +0,01v to w spoczynku gdy procesor standardowo pracuje z niskim napięciem i taktowaniem np. 1v i 1,6GHz będzie pracował po zmianie z 1,01v i taktowaniem bez zmian. Podobnie pod obciążeniem, gdy procesor osiągnie taktowanie docelowe napięcie także będzie wyższe o 0,01v.

 

 

Polecam, jeśli masz płytę ASUS'a podkręcanie zgodnie z tym co opisałem w poradniku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

mam pytanie o oc.Postepuje w ten sposob: Podnosze ratio robie test i jak przejdzie to ratio 1 wyzej.W biosie widze caly czas napiecie 1,176 a w cpuz:
na auto ratio (sppedstep wylaczony,stale 3800MHz) mam vcore 1,312,
ratio 41 vcore taki sam jw.
dalem ratio 42 to wykazuje 1,360
a przy 44 mam 1,384 vcore w cpuz...

Plyta to P8P67 ASUS
CPU Offset voltage auto

EDIT: majac np ratio 40 i w cpuz vcore 1,312 dajac stres test vcore zmienia sie na 1,256 lub przy ratio 42 na 1,280

Edytowane przez Camaro86
Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
  • 2 lata później...
  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...