Skocz do zawartości

Laptop/Ultrabook do 7500. Zenbook UX51VZ?


Recommended Posts

Cześc wszystkim. Chciałem was zapytać o radę co do wyboru laptopa (czy jak to się przyjęło ultrabooka). Cena maxymalna to 7500tys zł. Zastanawiam się czy znajdę coś lepszego od Asus Zenbook ux51. Zastanawiałem się nad macbookiem pro ze względu na jakość i rozdzielczość wyświetlacza retina, jednak odpycha mnie relacja cena/wydajność.

Moje wymagania co do tego sprzętu:

15"

Procesor Intel i grafika nVidia, ze względu na możliwość instalacji systemu Mac OS.

Najlepiej miejsce na 2 dyski, aby bezproblemowo można było zrobić dual boot.

Nie bede ukrywał, że w tej cenie chce żeby sprzęt też dobrze wyglądał i był zrobiony solidnie.

Będzie używany do codziennego użytku, pracy, obróbki grafiki (rawy), czyli można powiedzieć że do wszystkiego.

 

Sam szukalem, ale jedynym slusznym wyborem wydsje sie ten asus.

 

Moze wy znacie jakies alternatywy mniej znane? Moze wiecie o jakichs premierach ktore maja sie ukazac w przyszlych 2 miesiacsch?

 

Z gory dziekuje wszystkim za odpowiedzi i zycze udanego Nowego Roku;)

 

Edit:

Chcialem sie jeszcze upewnic co do upgrade'u ukladu graficznego. Czy nie ma możliwości wymiany GPU w takim sprzęcie? Pytam bo jest to chyba najbardziej "starzejący" się element takiego urządzenia.

Edytowane przez Diwad
Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się czy znajdę coś lepszego od Asus Zenbook ux51.

Znając chłodzenie Ultrabooków od Asusa z dedykowanymi kartami graficznymi to z tego musi być niezła grzałka, która mogłaby służyć w zimie za termofor.

 

Do tego waga ponad 2 kg dość wyklucza go jako sprzęt ultramobilny.

 

Edit: Chcialem sie jeszcze upewnic co do upgrade'u ukladu graficznego. Czy nie ma możliwości wymiany GPU w takim sprzęcie? Pytam bo jest to chyba najbardziej "starzejący" się element takiego urządzenia.

W tym Asusie prawdopodobnie nie. Jeśli zależy ci na wymianie poszczególnych podzespołów w późniejszym czasie to zainteresowałbym się ofertą kadłubków od Clevo.

Link to post
Share on other sites
Z solidnych, ale nie ultrabooków (zresztą co to za ultrabook 15"?) to:

HP 8570w - http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/4985304#from1215

Lenovo W530 - http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/5394410#from1215

 

Z ultabooków to jeszcze Samsung 900 - http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/5289845#from1215

 

 

Fakt, pod pewnymi wzgledami ten zenbook nie kwalifikuje sie jako ultrabook. Zmienie tytul watku aby nie mylic pozostalych.

 

Jedynie samsung, ktorego podales wydawalby mi sie atrakcyjnym wyborem gdyby nie rozdzielczosc, brak dedykowanej grafiki i miejsca na drugi dysk.

 

Pozostałe pod wzgledem estetycznym mi sie nie podobaja. 

 

Mimo wszystko dzieki za zaangazowanie.

 

 

 

Znając chłodzenie Ultrabooków od Asusa z dedykowanymi kartami graficznymi to z tego musi być niezła grzałka, która mogłaby służyć w zimie za termofor.

 

Do tego waga ponad 2 kg dość wyklucza go jako sprzęt ultramobilny.

 

 

W tym Asusie prawdopodobnie nie. Jeśli zależy ci na wymianie poszczególnych podzespołów w późniejszym czasie to zainteresowałbym się ofertą kadłubków od Clevo.

 

Tez czytalem o tym, ze te urzadzenia sie niezle grzeja (nawet do 60*C), a nawet dochodzi do throttlingu, co pewnie nie jest problemem przy normalnym uzytkowaniu, ale trzeba brac to pod uwage. 

Link to post
Share on other sites

Do czego ma być ten laptop/ultrabook ? (Przepraszam nie umiem czytać mój nick mówi za siebie.)

gdyż na bluemobility można złożyć coś małego ,sredniego lub dużego znacznie wydajniejszego niż podany przez Ciebie asus który według mnie nic nie ma ciekawego za tyle pln

Edytowane przez Desperat
Link to post
Share on other sites
W 15" w ogóle rzadko kiedy jest miejsce na 2 dyski - nie lepiej podłączyć drugi na USB 3.0?

 

Estetyka i smukłość nie idą w parze z solidnością. Coś lekkiego to 13", ale nie będzie miało miejsca na 2 dyski.

 

Moze troche zle sie wyrazilem co do solidnosci. Nie chodzilo mi raczej o solidnosc typu "zrzuc z 5m i uzywaj dalej", tylko o jakosc i spasowanie elementow.

 

Co do bluemobility to nie moge znalesc zadnych informacji o jakosci, a i wyglad zniecheca. Nie potrzebuje bog wie jakich bebechow tez. Wystarczylyby te z vx51, moze poza grafika ktora moglaby byc lepsza.

 

Dzieki z odp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...