Skocz do zawartości

LGA2011 / X79 & AM3+ / 990FX


Recommended Posts

Proszę o potwierdzenie/analizę poniższego:

  • LGA2011 na chipsecie X79 będzie platformą aktualną przez cały `13r oraz część `14r. Obsłuży przyszłe CPU Ivy Bridge-E.
  • AM3+ na chipsecie 990FX będzie platformą aktualną do III kwartału `13r. Nie obsłuży przyszłych CPU Steamroller ( będą wymagały chipsetu 1090FX )

Determinuje to, iż zakup:

  • ASUS RAMPAGE IV EXTREME + i7-3820 (2550zł) + 32gb/64gb

jest rozwiązaniem droższym jednocześnie dłużej aktualnym, niż

  • ASUS CROSSHAIR V FORMULA + FX-8530 (1585zł) + 32gb/32gb

 

Stoję obecnie przed zakupem (luty`13) komputera do profesjonalnej obróbki fotografii (pliki po kilka GB). Byłem już zdecydowany na AMD jednak po analizie przyszłości myślę, że dopłata 1000zł gwarantuje dłuższą komfortową pracę (CS6/CS7/CS8) jednocześnie generuje oszczędności w kontekście aktualizacji AMD (MOB + CPU).

 

P.S. Zdaję sobie sprawę, iż RAMPAGE IV EXTREME LGA2011 jest konstrukcją starszą niż MAXIMUS V EXTREME LGA1155 (nie wchodzi w grę z uwagi na 1150). Premiera RAMPAGE V według metodologi ASUS najpewniej będzie miała miejsce przed/w trakcie premiery Ivy Bridge-E ?

Edytowane przez drozdpl
Link to post
Share on other sites
Jeśli zajmujesz się tym zarobkowo, to sprawa jest jasna. Bierzesz Intela i masz zapewniony komfort pracy.

To wiem - jednak patrzę również na jakość/cena (zarobkowe zajmowanie się tymi tematami nie tworzy z osoby milionera) - w tym wypadku również na aktualność w czasie zakupionego sprzętu. Pytanie było inne...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...