Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam zakupiłem nie dawno Radeon 7950 i mój procek Q9300 strasznie go ogranicza :( W przeciągu 3,4 miesięcy zmieniam platformę jednak prosiłbym o radę jakie chłodzenie kupić abym mógł go podkręcić. Chciałbym aby nowe chłodzenie oprócz tego że teraz wykorzystam do Q9300 mógłbym założyć do następnego zestawu czyli I5 najprawdopodobniej. Na chłodzenie plus pastę posiadam ok 400 zł. I tak z ciekawości ile mogę wyciągnąć na tym procku z dobrym chłodzeniem? Dodam tylko że na Boxie pod obciążeniem OCC mam bardzo wysokie temp. rzędu 70 stopni :/ Pasta nie zmieniana od kilku lat :/

Link to post
Share on other sites

Thermalright Silver Arrow SB-E, Thermalright HR-02 - Macho, PHANTEKS PH-TC14PE, Noctua NH-D14, be quiet! Dark Rock Pro 2

 

Macho ma bardzo dobrą opinię na forum, osobiście wybierałbym pomiędzy nim a Dark Rock Pro 2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dadulek zdjęcia podeślę jak będę miał czym je zrobić, szału nie ma że tak powiem : ] Zastanawiam się między Thermalright Silver Arrow oraz Dark Rock Pro 2. Powiedzcie Mi jeszcze pasta Zalman STG-2 będzie najlepszym wyborem? Mam nadzieję chociaż do 3.3 GHZ pogonić Q9300 niebawem się okaże czy się uda :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam, pojechałem po Thermalright Silver Arrow jednak sprzedawca poleca MI Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme. Myślicie że warto dołożyć parę złotych? Jutro tam będę i muszę wybrać coś dzisiaj. Dodam że głośność chłodzenia to sprawa 2 rzędna najważniejsza jest jego skuteczność bo mam zamiar wycisnąć siódme poty z Mojego Quada, nawet teraz Boxa mam non stop na max obroty, nie przeszkadza Mi to wcale :) 

Link to post
Share on other sites

Noctua NH-D14 albo Dark Rock Pro 2 :) jedne z najlepszych na rynku :) + zostanie ci troche na pastę termoprzewodzącą to odrazu kupisz lepszą i ładniejsze oc będzie.

Sam posiadam Dark Rock ale tylko 2 i moja i5 2500k wkręca się spokojnie na 4,9GHz nie przekraczając 80'C, więc czuje, żę jakbyś dosiadł któregoś z tamtych potworów to ładnie wyciągniesz procka :)

Link to post
Share on other sites

mogę ci polecić Zalman CNPS10X Performa bardzo dobre chłodzenie, sam je mam zamontowane na S775 i można również zamontować na inne podstawki Intel oraz AMD.

Również polecam to chłodzenie. Sprawuje się wyśmienicie, dobre temperatury i dość tani. Niektórzy w opiniach piszą, że jest głośny... Kiedy przeglądasz internet, lub robisz codzienne czynności to jest ledwo słyszalny, a podczas grania jak masz słuchawki na głowie lub odpalone głośniki, to nic przecież nie słychać ;)

 

 

edit.

Ahh panowie odkopali temat sprzed paru dni, założyciel już zapewne kupił cooler.

Edytowane przez adam09626
Link to post
Share on other sites

Teoria "wąskiego gardła" czyli ograniczania karty graficznej przez procesor została kilkukrotnie obalona. A co do chłodzeń to polecam Fortis od silentiumpc i Scythe Mugen. W zestawie z Fortis'em jest dobra pasta termo przewodząca, ta dostarczana z mugen'em jest słabej jakości. Na koniec dodam że polecam pasty termo przewodzące od zalman'a.
Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

miałem q9300 był bardzo chłodny ze spartanem HE923, moja sztuka chodziła 100% stabilnie tylko na 3,15Ghz i max 55 stopni. teraz to chłodzenie mam na i5 i niestety troche słabe jest :( ok 67 stopni na 3,7 ivy bridge, ale i tak się cieszę że nie jestem skazany na boxa bo słyszałem że tam jest 80 stopni XD

Link to post
Share on other sites

Mam Fortisa HE 1225 i i7 3770K, a w OCCT maks 58 stopni (nie kręcony, w OCCT po samoistnym podkręceniu na 3,9 Ghz). Do 72 stopni trochę brakuje a więc nawet takiego potworka jak 3770K można jeszcze kręcić. Na i5 Fortis starczy całkowicie, po co przepłacać? Do tego tylko pasta Arctic Silver 5 i będzie ok. Nic więcej nie potrzeba.

Na boksie miałem prawie 70 stopni przy poprzednim i5 2500k, podkręconym na 4 Ghz. Nie widzę tu żadnej zagadki z doborem chłodzenia, i dziwię się że jeszcze nikt nie zaproponował tutaj HE 1225. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...