Skocz do zawartości

Samoczynna zmiana bus speed, ht link przez co spadek core speed


Recommended Posts

Wlacz Cpu Load Line Calibration

Wylacz Cpu Spred Spectrum

cpu Pll daj na 2.8 v

Cpu nb volrage na 1.15 v

Cpu voltage podbij o 0.075 v

Zablokuj taktowanie nb i ht na sztywno 2000

Napiecie ramow daj na 1,650v

 

I daj znac co z tego wyszlo

 

I sprawdz jeszcze czy chlodzenie na cpu jest prawidlowo zamontowane, bo zakladam ze nie masz juz boxa tylko cos lepszego?

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

 W load line calibration sa różne opcje nie tylko włączy wyłacz jak pamiętam. Nie było w awardzie tego drugiego. Cpu pii ? jak podbije o 0.075 to będzie powyżej 1.5 v a to już nie powinno się kręcić jak pamiętam. Tak mam lepsze chłodzenie nie pamiętam już nazwy bo dawno kupowane .

Edytowane przez Pontas
Link to post
Share on other sites

spokojnie do 1,5 V możesz śmigać, a po podbiciu o 0,075 V powienieneś mieć 1,45 V

Load line Calibration daj w takim razie na High lub coś w tym stylu.

CPU PLL to taka funkcja zwiększająca stabilność, na na swoim starym asusie miałem coś takiego. Daj foto biosu pomyslimy :) 

 

poczytaj też ten art:

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,9

Link to post
Share on other sites

Load line calib... dalej LLC to funkcja zapobiegająca vdropom, spadkom napięć, musisz ją tak ustawić, aby pod obciążeniem napięcie procesora osiagało takie wartosci jakie sobie załozyłeś. Czyli jeśli chcesz mieć 1,45 v, a daje ci aż 1,58 v to znaczy, że LLC jest ustawione za wysoko

 

A czy po wprowadzeniu tych zmian jest lepiej czy cały czas to samo?

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

może być tak, że płyta obniża takty bo "myśli", że proc się przegrzewa, czyli TAK :P

 

Inna opcja to uwalona płyta lub zasilacz, który nie wyrabia :( najlepiej sprawdzić na innym kompie procka i ewentualnie skombinować zasilacz do sprawdzenia.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Nie wiem wróciłem do wartości 4.1 ghz niby w bbc 2 nie pokazuje strat fps jak niby procesor spada ze swoim core speedem . Jutro sprawdzę z bf 3 bo coś mi się dzisiaj nie mógł zainstalować :/



a jeszcze jedno pytanie czy po tym ustawieniu na high to mi napięcie na procku prawie jakby nie podbiło o.O

Link to post
Share on other sites
Nie bo miałem taką sytuację że mój procesor normalnie po podkręcaniu o 0.025 v miał przy obciążeniu 1.49 teraz po dodaniu tego na tym medium jest 1.244..Wcześniej miałem ustawione to na auto.

to jest za mała wartość, te procki standardowo maja napiecie 1,35~1,375 V przy zegarze 3,2 GHz. Jesli jednak pod pełnym obciażeniem na 3,2 ghz i napieciu 1,244 v bedzie w pełni stabilny, to trafiłes rewelacyjną sztuke :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Panowie ale co my teraz robimy-rozwiązujemy problem spadku taktowania czy sie bawimy w podkręcanie bo ja już nie łapie.Procesor powinien normalnie działać po Load optimized defaults.Karte graficzną przekładałeś do drugiego portu?

Link to post
Share on other sites

Hmmm w sumie temperatura jest w normie, ale to ewidentnie wygląda na włączające się zabezpieczenie przed przegrzewaniem. Wejdź w zakładkę Monitor lub Hardware Monitor i na temp CPU daj IGNOR. No i przetestuj.

  • Jeśli to nie pomoże to trzeba by sprawdzić tego procka na innej płycie.
  • Jeśli problem nie będzie występować to znaczy, że masz uwaloną płytę.
  • Jeśli będzie występować to jest uwalony procek lub jego czujnik. 
Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...