Skocz do zawartości

Samoczynna zmiana bus speed, ht link przez co spadek core speed


Recommended Posts

Po podkręceniu i stabilnym działaniu procesora amd phenom 955 be na 4.0ghz (kręcona tylko za pomocą mnożnika i maksymalnie podwyższone było o 0.025V) płyta główna GA-990XA-UD3 zasilacz ocz fat1ty 750W ram 2x4GB Kingstone 1600mhz. Po pewnym czasie komputer zaczął świrować co chwila zmienia prędkość bus speed i ht link przez co core speed spada mi nawet do 2GHZ przez to spadki fps utrata nawet 30klatek w większości grach. Dodatkowo dodam że procesor miał wyłączone c&q control, c1e ,wirtualizacje oraz hpet . Zauważyłem że nastała taka sytułacja po zainstalowaniu easy tune od gigabyte przez który raz wyskoczył mi błąd na samym starcie komputera podobne do tego http://obrazki.elektroda.pl/3717744300_1357334605_thumb.jpg. Po odinstalowaniu tego programu nadal źle działa. Na prime 95 testy przechodzą bez błędów. System świeżo po formacie. Najnowszy bios oraz sterowniki. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły piszcie. 
Pozdrawiam! 
Pontas 

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Sprawdź Registry Cleanerem czy nie zostały jakieś wpisy po tym programie-jeśli tak to usuń.Load optimized defaults w biosie i jeśli możesz to daj zrzut z cpu-z w którym widać spadek bus speed i ht link.

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Mnie się już pomysły wyczerpały, może jutro jak kawke wypije to umysł sie rozjaśni i coś wpadnie do mózgu.Na koniec jeszcze można spróbować przełożyć grafike do innego portu PCIE-wiem, że nie jest to ciekawe rozwiązanie ale gdyby pomogło to wskazywałoby na problem z mobo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jest możliwe na dniach ale nadal wydaje mi się że to płyta albo jakiś czujnik nie wiem. Dzięki rezuwuar troszkę dużo pomagasz dam parę łapek w górę  :) Przypomniało mi się że miałem jeszcze przed tym jak mi latały te podkręcenia to miałem taki okres czasu że temperatura wszystkich rdzeni wynosiła 0 stopni ?

Edytowane przez Pontas
Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno - sprawdzenie everestem nie miało na celu obciążanie procesora, tylko sprawdzenie jego stabilności, stąd też zaznacz opcję "stress cache" - być może jest to problem właśnie z tym, ew. mało prawdopodobne - pamięć ram, dlatego też chciałem abyś to sprawdził.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...