Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mam problem z pamięcia RAM dziś zakupiłem sobie kość corsair 8gb napięcie 1,5v 1600mhz problem polega a tym ze komp nie "wstaje" dociskalem, przekładałem w drugie wejscie i nic, pokazuje test memory OK... wczesniej miałem 2 kosci geil 4gb, zadnego problemu nie było, płyta główna to gigabyte GA-H55-S2H, myslicie ze uszkodzona?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Oddaj pamięć do sklepu i powiedz w czym problem, oni ją sprawdzą i jeśli jest walnięta to Ci wymienią.Jeśli mimo tego problem nie zniknie to znaczy, że płyta ma coś nie tak z kompatybilnością ramu.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że możesz zaktualizować BIOS w pierwszej kolejności (nawet w pozycji przy najnowszym BIOSie jest - Improve memory compatibility). Ewentualnie jak masz możliwość pożyczyć od kogoś inne gości po 8gb i sprawdzić u siebie.

Wcześniej też miałeś 1600mhz?

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

bios mam zauktualizowany niby... 1333 moze ja sprzedac i kupic 2x4?

bios mam do wersji F7 zainstalowany czyli niby najnowszy, nie mam od kogo pozyczyc 8gb juz mysle nad sprzedaża tej pamieci... a tych ustawien XMP czy memory compatibility nie mam;/ znalazlem hdd compatybility wiec nic z tym wspolnego nie ma kurde :pomocy:

Edytowane przez DamianS82
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ja nie rozumiem twojej frustracji. Przecież dopiero co zakupiłeś tą kość. Możesz ją w każdej chwili oddać do sprawdzenia, lub zwrócić nawet jeżeli jest sprawna ponieważ nie działa z Twoją płytą - a Ty chcesz płytę gł. wymieniać. WTF :mlotek:

Link to post
Share on other sites

effendi wiesz kupie nastepna i znów bedzie zonk... wkurzam sie bo miałem nadzieje, że ją wrzuce i będzie działać a 2 dni ślęczałem nad tym żeby cokolwiek zrobić, nie rozumiem po prostu dlaczego sie tak dzieje. Nie kumam też dlaczego na tej kosci nie moge wejsć w bios! Pozostaje pytanie nawet jak ją oddam to co kupic :o

Edytowane przez DamianS82
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jaki zonk. To znowu oddasz. Chyba lepsze to niż wymieniać płytę gł ! :mlotek:

 

A w ogóle co ci do łba strzeliło żeby brać jedną kość 8GB ?



Jeżeli wybierzesz pamięć z listy kompatybilnych (a na pewno ta lita jest spora) to MUSI działać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...