Skocz do zawartości

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black


Recommended Posts

Witam. Zastanawiam się nad kupnem tej obudowy i co można ewentualnie w niej dodać w miarę tanio (max 5 dych)? Mam dość długą grafę Gigabyte Radeon HD 6870 OC Windforce 3X i chciałbym jeszcze kupić chłodzenie SPARTAN PRO HE924. Zmieścić się niby zmieści. Mam jeszcze 2 dyski wewnętrzne, więc pasuje aby w środku nie było bajzlu. Z tego co pisze, to ta buda ma 2 gratisowe wentyle. Zastanawiałem się nad kupnem dodatkowych dwóch ENERMAX TB SILENCE UCTB12? No i jak zasiłka na dole + kable z prawej strony od zasilacz to czy nie zakryje tego miejsca na dolny wentyl? I z przodu wgl oświetlenie LED byłoby widoczne? Na pewno z tymi kablami musi być elegancko, bo mam strasznie w budzie bajzel tej co mam (ibox lynx 202k) a i również z karty graficznej jest spora wiązka kabli. Raczej z tego "choinki świecącej" nie zrobi, bo przecież boki zakryte, ale ma być w środku estetycznie zarówno dla ułożenia podzespołów jak i również ich chłodzenia :D Proszę o porady. 

 

http://denikomp.com/zdjecia/silentiumpc/bt-430/went.jpg

Link to post
Share on other sites

Posiadam model Brutus 310 Pure Black (czyli ma tylko inny przód).Wybrałem ją dlatego, ze według mnie jest najlepsza w swojej cenie.Na pewno duży plus za zasilacz na spodzie, gdyż w moim przypadku w starej obudowie miałem u góry i cooler cpu napedzał wentyl od zasiłki,a ten bardzo wył. Po zmianie obudowy jest pełna kultura pracy.

To jak ułożysz kable zależy od ciebie i od kabli, ale wiem że dołączone są takie zapinki na kable wiec moga byc pomocne.Kable raczej nie powinny zasłaniać dolnego wentyla (moze w minimalnym stopniu) u mnie mieszczą sie obok.

Jedyne minusy to to, że nie widać wnętrza(ale mozna miec otwartą :) ) i to, że nie ma miejsca na drugi wentyl u góry i po kilku godzinach pracy czuć, że u góry zbiera sie cieplejsze powietrze (ale to moje zdanie).Ogólnie mogę polecić. Możesz zobaczyć jak to wygląda w praktyce u mnie tyle że mam 4 wentyle i nie modularny zasilacz wiec jest sporo kabli:
http://www.benchmark.pl/uploads/zestaw_komp/17832/big/IMG_0445.JPG

Link to post
Share on other sites

Jedyne minusy to to, że nie widać wnętrza(ale mozna miec otwartą :) ) i to, że nie ma miejsca na drugi wentyl u góry i po kilku godzinach pracy czuć, że u góry zbiera sie cieplejsze powietrze (ale to moje zdanie).Ogólnie mogę polecić. Możesz zobaczyć jak to wygląda w praktyce u mnie tyle że mam 4 wentyle i nie modularny zasilacz wiec jest sporo kabli:

http://www.benchmark.pl/uploads/zestaw_komp/17832/big/IMG_0445.JPG

 

Mam nawet ten sam zasilacz (Aerocool 700W?) :D Kable widzę Ci styknęły od niego, bo też się bałem czy nie będzie za krótko, ale jak widzę, że luzik z tym. A z przodu widać jak Ci ten wentyl świeci? Czy to jest niewidoczne? 

 

sorki ale nie przeczytałem nawet bo odrazy nasuwa mi się tutaj jedna odpowiedź nie kupuj tej budy tylko kup coś lepszego za kasę jaką masz kup gladius M40 lub enermax ostrog nie ładuj się w 410 bo jak masz kasę na lepszą to kup lepszą 

 

Gladius już za drogi, raczej 140 zł zamierzam tylko dać, bo sporo będę i tak musiał akcesorii włożyć do PC. Odnośnie enermaxa to zobaczę, bo jest na allegro ciekawa licytacja, ale to wątpię żeby koleś sprzedał taniej niż 200zł.

Edytowane przez crysis1000
Link to post
Share on other sites

 

130+50 tzn? Bo nie bardzo zrozumiałem do której to obudowy się odnosi :D

 

A Enermax Ostrog White też tyle stoi co podałeś w linku? To ja kurde myślałem, że 70 euro skądś miałem takie info, a 70x4 z groszami to już trochę, a tu niespodzianka. Ten kurt media dobry sklep? Ciężko chyba takiego enermaxa znaleźć :D

Link to post
Share on other sites
sorki ale nie przeczytałem nawet bo odrazy nasuwa mi się tutaj jedna odpowiedź nie kupuj tej budy tylko kup coś lepszego za kasę jaką masz kup gladius M40 lub enermax ostrog nie ładuj się w 410 bo jak masz kasę na lepszą to kup lepszą 

 

Wiesz co, zastanawiam się bardziej nad tym gladiusem (tylko powyżej 210 zł nie byłoby sensu kupować, sama cena też musiałbym trochę dołożyć - 8 dych na pewno, ale w porównaniu do brutusa 410 ma sporo ciekawych bajerów). Tak jak mówię, zastanawiam się, bo   te 8 dych dla mnie to już sporo. Na razie brutus 410 jest głównym kandydatem. Ten czarny Enermax też ciekawy, choć do niego grafa by mi nie weszła "Maks. długość kart graficznych- 413mm (286mm z zamontowaną klatką na dyski twarde)", a odmontowywać taką klatkę no to gdzie by później miały te dyski być zamontowane? Mam 2, więc koniecznie muszą mieć coś "dla siebie". Apropo Brutusa 410 jeszcze - pisze, że jest możliwość montażu wentyla na górze, no ale jakbym kupił Spartana HE924 na procesor to w praktyce byłoby to wgl możliwe???

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...