Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam zasilacz enlight GPS-400AB C , dokładnie taki jak na zdjęciu, który obecnie zasila GeForce'a 8800gt, a chciałbym go wymienić na MSI Radeon'a HD6850 1GB DDR5 256BIT dokładnie R6850-PM2D1GD5, procesor to Intel® Core™2 Quad Processor Q9450 (12M Cache, 2.66 GHz, 1333 MHz FSB), płyta główna g33m-s2.

I teraz taki pytanie, czy da on radę? Nie mam zamiaru nic podkręcać. Jeżeli nie da rady to wstawię HD7770 ;//

 

Znalazłem coś takiego na jednej stronce że zalecają min 450 W ;/ , ale może ktoś ma doświadczenie i mi podpowie czy konkretnie ten zasilacz nadaje się do wymiany, czy może na nim pochodzić ten sprzęt??

Pozdrawiam

 

http://www.guru3d.co...review,8.html�� <-- test HD6850

http://zapodaj.net/7...bb84b6.jpg.html <-- foto zasilacza

Link to post
Share on other sites

6850 nie bierze specjalnie wiecej w stresie niz 8800gt. zasilacz tez nie jest zly, ale ma juz pewnie swoje lata. bezpieczniej bedzie wziac 7770 i spokojnie rozejrzec sie za czyms co zastapi tego enlight'a.

 

zreszta patrzac na jego moc na 12V, to pracuje blisko swojej granicy ;), wiec zwazywszy na jego wiek, mysl o wymianie.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Tego Quada już użytkujesz łącznie z 8800gt więc jezeli zasilacz przy Quadzie radzi sobie z 8800gt to kupiłbym HD6850 albo HD7770 (bierze mniej prądu, jest równie wydajny co 6850). Enlight to dość przyzwoita marka zasilacza więc najwyżej się wyłączy.

 

Przyznam jednak szczerze, że te 200 watt z groszami na linii 12Volt to jest jednak trochę mało i nawet jeżeli komp będzie działać pod obciążeniem to należałoby ten zasilacz zmienić.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc ;-)

, a co myślicie jakbym wstawił Radeona 7770 bez zmieniania zasilacza? :D Chciałem tylko pograć trochę w Far Cry 3 bez wywalania kasy a znalazłem takie coś:

http://www.morele.ne...1/#product_list

 

a więc już bym miał grę :D a patrząc na TDP Radka 7770(80W) i 8800gt(105W) to powinien ten zasilacz troszeczkę odciążyć?

Co myślicie?

Link to post
Share on other sites

zobaczę co z tego będzie :D właśnie zamówiłem 7770.

Komp prawie 4 lata stał i służył do przelewów internetowych, czyli max 1 godzina pracy dziennie :D

Teraz dopiero go dorwałem i chcę sobie pograć, tak dla zabicia czasu.

Dziękuję za porady i pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...