Skocz do zawartości

Polecane Zestawy Komputerowe (Jaazik)


Recommended Posts

Temat będzie aktualizowany na bierząco.

Przez zmiany cen na rynku mogą niektóre zestawy wykraczać poza budżet, będę starał się temu zapobiegać.

Lepiej go ****a nie aktualizuj na "BIEŻĄCO", forum i bez tego ma dramatyczny poziom.

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Np to że do 2k zestaw to kpina

Dawanie i3 ? Błagam to się nadaje do laptopa, w tej cenie phenom. Ramy to jakiś żart. Goodramy 2x4GB za 120zł albo kingstony będą pierdyliard razy lepsze. Nie trzeba wtedy na dysku i zasilaczu oszczędzać. Np wtedy można wziąć deusa G1. Masakra jakaś

 

EDYTA

Poza tym jest ich za mało. Powinien się znaleźć <900zł, na AMD, 1800zł, 3000zł, etc etc. Monitorów również nie ma więc to powinno zasługiwać tylko na śmietnik. No i ofc 2500k na boxie chce podkręcić. Zrazik się postarał

Edytowane przez Kunnorinno
Link to post
Share on other sites

Borze święty, i3 to kupsko. Nadaje się jako tako do mojego laptopa. Kto normalny bierze i3 kiedy ten jest droższy od quad core. To 3 post i już to forum wydaje mi się kiepskie. Chcesz ciułać w BF3 na i3. Pozdrowienia 

 

EDYTKA

Jak wsadził i3 to nawet bez płyty do której w przyszłości można zrobić oc na procku z odblokowanym mnożnikiem

Edytowane przez Kunnorinno
Link to post
Share on other sites

W zestawie za 1700zł bym dał Phenoma, jednak w grach wydajniejszy jest i3. RAMy są dobre i to bardzo dobrej i znanej firmy. Co do zasilacza bym wziął Deusa, jednak kiedy robiłem te zestawy nie było go w ofercie a nie można tutaj edytować postów po x czasu. Gdzie wg Ciebie oszczędziłem na zasilaczu.

 

Uargumentuj to, że i3 to "kupsko", ponieważ to "kupsko" jest bardzo dobrym procesorem wydajniejszym od Phenoma. A co do tego ma Quad? Aha.. już wiem, pewnie jest pan z tych, dla których liczba rdzeni jest wyznacznikiem wydajności.

 

Nie każdy chce OC, a dobra płyta z OC kosztuje, a tutaj mamy nie za duży budżet.

 

@up uargumentuj to, podaj testy. Poza tym i3 ma 4 wątki.

Link to post
Share on other sites

AMD jest wydajniejsze w zastosowaniach wielowątkowych jak np. photoshop. Gdy gry zaczną być pisane na wiele wątków AMD będzie je po prostu rozgramiało. Co z tego że jest HT jak HT to syf znany jeszcze z P4.

Link to post
Share on other sites
W zestawie za 1700zł bym dał Phenoma, jednak w grach wydajniejszy jest i3. RAMy są dobre i to bardzo dobrej i znanej firmy. Co do zasilacza bym wziął Deusa, jednak kiedy robiłem te zestawy nie było go w ofercie a nie można tutaj edytować postów po x czasu. Gdzie wg Ciebie oszczędziłem na zasilaczu.

 

Uargumentuj to, że i3 to "kupsko", ponieważ to "kupsko" jest bardzo dobrym procesorem wydajniejszym od Phenoma. A co do tego ma Quad? Aha.. już wiem, pewnie jest pan z tych, dla których liczba rdzeni jest wyznacznikiem wydajności.

 

Nie każdy chce OC, a dobra płyta z OC kosztuje, a tutaj mamy nie za duży budżet.

 

@up uargumentuj to, podaj testy. Poza tym i3 ma 4 wątki.

Hahahahahah, dowaliłeś mocno. Nie, w ogóle nie można było go dostać. Wyszedł dopiero deus wczoraj. Och ach tak corsair świetne świetne. Tylko powiedz mi czym one się różnią od kingstonów? A no tak marką. I mają takie fajne chłodzenie +10 do lansu przed kolegami. XMP ale na co ci to jak nie robisz OC? Zgadzam się. I3 jest świetnym procesorem, ale do laptopa. Taki 955 jest lepszy. Zobacz sobie na testy. Ale jak chcesz grać na i3 w BF3 to pozdrawiam. Dropy na pewno będą bardzo przyjemne. No tak na P67 pro 3 wydatek 300zł jest ogromny kiedy ty podajesz na B75 za 200-250zł

Link to post
Share on other sites

miomol - udowodnij to testami, nie ma to jak ktoś przychodzi na forum i zaczyna bredzić bez żadnego solidnego argumentu. Poza tym czy każdy używa photoshopa? Większość ludzi szuka tutaj zestawu do gier, i właśnie zestawy do gier tutaj zaprezentowałem.

 

Edit: To samo się tyczy pana Kunnorinno.

Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites

Wciąż nie dałeś żadnych testów. Jeśli któryś z was napisze kolejny post tego typu będę go raportować jako fanboystwo i wprowadzanie ludzi w błąd.

 

@up Fajnie, że dałeś grę robioną całą pod AMD, daj jeszcze z 2 testy to Ci uwierzę. Do tego PCLab, czyli no cóż, nie za bardzo wiarygodny portal.

Edytowane przez Jaazik
Link to post
Share on other sites
W takim razie zrobimy z kunem testy, które otworzą oczy dzieciakom intela.

Zobaczymy Core i3 vs. Phenom II X6...

Proszę bardzo, czekam z niecierpliwością.

 

@up Właśnie trzyma dobry poziom ponieważ od razu ingeruje w wasze brednie i spam, a nie pclol który was ciągle trzyma. No i pokazałeś swój poziom rzucając wyzwiskami na moderatora.

Edytowane przez Jaazik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie, nie o to chodzi. Jeśli chcesz patrzeć tylko przez pryzmat tego testu, to najbardziej opłaca się kupić FX-4300. Ale patrząc na inne gry, gdzie w wielu przypadkach FPS jest mniejszy lub równy 60 na i5, to wtedy 10 FPS mniej na FX robi różnicę w płynności rozgrywki. Jeśli na i5 będzie przykładowo 90 FPS, a na FX 70 FPS, to wtedy FX jest lepszym wyborem (o ile rekompensuje mniej FPS ceną, bo jeśli można mieć więcej FPS, nawet dla samej satysfakcji, za te same pieniądze, to warto wziąć i5). Tylko nadal trzeba pamiętać, że póki co i5 w większości przypadków zapewnia lepszą wydajność, dlatego 1 czy 2 gry nie sprawią, że FX stanie się nagle bardziej opłacalny od i5.

 

Nie mniej jednak, jeśli w najbliższym czasie utrzyma się sytuacja, gdzie FX-4300 zapewnia lepszą wydajność od i3, to będziemy mieli mocnego zawodnika w niskim/średnim segmencie.

 

Zrozum, że nie jestem fanboyem i wisi mi to czy mam procesor AMD czy Intel. Tutaj chodzi o opłacalność zakupu, żeby nie przepłacić za coś czego i tak nie odczuję.

 

@Sn1PeR, szkoda, że usunąłeś tą dyskusję, bo z chęcią zobaczyłbym odpowiedź na ten post.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...