Skocz do zawartości

SAGEM F@ST 2704, Rozłączający się internet, 10MB/s Neostrada


Recommended Posts

Otóż, wziąłem na próbę internet z neostrady wraz z modemem SAGEM F@ST 2704 (za 49,99 :)). No i jest pewien problem, ponieważ gdy przeglądam sobie internet ruter co jakiś czas (różnie) "traci połączenie". Jednak po chwili (1-3 min) znowu łapie sygnał i można dalej korzystać z internetu. Jednak to jest trochę uciążliwe. Co to może być jak macie jakieś propozycję to proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

 

Jeśli będą potrzebne jakieś screeny to bez problemu wstawię tylko napiszcie co, bo jeśli chodzi o modemy i internet to jestem zielony :P

Link to post
Share on other sites

Jaki miałes wczesniej internet? Jesli chodziło coś ok 6 mb to podejrzewam ze to wina łącza. Modem synchronizuje się na ok 10 mb ale polaczenie jest nie stabilne. Najprościej mówiąc 10 mb nie pojdzie na Twoim łączu. Ewentualnie mozesz probowac wezwac technika ale watpie zeby cos poradzil. Najwyzej ustawia Ci linie na nizsza wartosc

Link to post
Share on other sites
Jaki miałes wczesniej internet? Jesli chodziło coś ok 6 mb to podejrzewam ze to wina łącza. Modem synchronizuje się na ok 10 mb ale polaczenie jest nie stabilne. Najprościej mówiąc 10 mb nie pojdzie na Twoim łączu. Ewentualnie mozesz probowac wezwac technika ale watpie zeby cos poradzil. Najwyzej ustawia Ci linie na nizsza wartosc

 

To było tak .... :) Miałem internet bezprzewodowy z Orange, ale było do du*y z pobieraniem więc chciałem puścić internet po kablu. Byli u mnie technicy, którzy ciągli nową linie pod internet. Mam usługę internetu "do 10 mb/s" i spokojnie wyrabia łącze bo sprawdzałem speedtestem. Po prostu jest chyba coś z ich modemem nie tak... Nie wiem na razie wszystko jest do wytrzymania może za jakiś czas kupię nowy modem.

 

Już nie potrzebuję pomocy jak coś ;)  

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Powiem tak, szukałem na innych forach i niektórym pomagało zmienienie routera. Ja właśnie zbieram kase na jakiś porządny :) A co do problemu to jakoś z nim żyje  ;)  W 100 % ci nie powiem, czy zmiana routera pomoże, ale mam nadzieje że tak się stanie :D

 

Co myślicie o Asus RT-N10U ???

http://www.alternate.pl/html/product/ASUS/RT-N10U_Black_Diamond/1035936/?



Black diamond najlepiej wygląda moim zdaniem :)

Link to post
Share on other sites

Cześć,
1., przed zakupami z alter..te przestrzegam - "firma" wysyła sprzęt z niemiec, w razie problemów będziesz musiał odesłać go za granicę (koszt, czas).

2., ale widzisz (i zdajesz sobie sprawę), że oba routery o których piszesz, nie posiadają modemu adsl? masz jakiś żeby wpiąć pod rj'tkę WANa tych routerów?

3. polecić Ci mogę Asusa DSL-N10 http://pl.asus.com/Networks/ADSL_Modem_Routers/DSLN10/ albo TP-linka TD-W8970 (z gigabitowym switch'em, to nowy model, już dostępny np w komputroniku)

4. ja na szczęście nie mam problemów z f@st 2704, na dodatek na starej linii. też mam neo w opcji "do 10mb".
 pokaż screen ze stronki "informacje > statystyki > xdsl"
 

Link to post
Share on other sites

Witam,
wejdź w 'ustawienia zaawansowane > dsl' i zaznacz/włącz 'bitswap' i 'sra'.

Jeśli to jeto nowo położona linia, to albo technicy coś spaprali, albo faktycznie ten router jest walnięty.
Moc wychodząca =0? Nie widzi mi się to; mój daje ponad 19. Na tego Sagema jest gwarancja 12 czy 24miesiące, nie pamiętam. Jeśli masz paragon / dowód zakupu, spakuj sprzęt i idź z min do salonu, niech Ci wymienią, powiedz że bez przerwy się rozłącza czy coś. To bym proponował przed zakupem jakiegośnowego routera adsl.
Ten 2704, pod względem sprzętowym, to całkiem dobre ustrojstwo.
Ewentualnie, jeśli masz możliwość, pożycz od kogoś znajomego jakiś inny router na próbę.

Bo, statystyki, są co najminej paskudne :-| sieje błędami, tłumiemie nawet nie jest złe (w uproszczeniu jest wyznacznikiem odleglości od centrali; czym mniejsze tym lepiej), ale linia zaszumiona. 'margines snr' to odstęp sygnau od szumu, czym więcej tym lepiej. Z 9ciu decybeli dla DL bym jeszcze afery nie robił (choć kto wie czy chwilowo nia leci za bardzo w dół), ale <6 dla UL to już może być problem. Problem z rozłączaniem, problem z synchronizacją..
W necie sporo informacji by się znalazło, 'zgapkę' masz tutaj:
http://www.naschenweng.info/2008/10/16/adsl-significance-of-snr-and-attenuation/

Co bym na Twoim miejscu zrobił:

0. sprawdził styki, połączenia, czy przypadkiem nie wpiąłem tego filtra adsl do linii z routerem;)
1. jednak pokusił się o wymianę/reklamowanie tego egzemplarza 2704,
2. na nowym lub pożyczonym routerze obserwował SNR i ilość błędów, (bo przypuszczam że tłumienie linii nie będzie znacząco różne)
3. jeśli nadal SNR bedzie niskie, poniżej 7-6 dB, no to już bym molestował techników od linii, bo tak pozostać to nie może...

Przy czym, na różnych routerach, ze względu na różne 'bebechy', SNR może się różnić. Mój stary kilkuletni tp-link dla DL widzi SNR około 12dB, za to 2704 24dB:) i tego sobie póki co zostawiam podpiętego, choć dla UL mam 8dB :-| ale nie mam problemów ze zrywaniem połaczenia, a przynajmniej tego dotąd (2tygodnie od podpięcia neo) nie odnotowuję. Na tplinku też problemów nie miałem z połączeniem, na nim miałem odpowiednio ~12 i 9 dB (DL/UL) snr.

Na obniżanie prędkości na centrali się nie zgadzaj ani nie proponuj, bo i tak już teraz nie masz pełnych 10/1 Mbit! Owa 'szybkość - 9215 Kbps' to szybkość synchronizacji, do połączenia, użytkowa jest niższa -masz coś około 8Mbit do dyspozycji.

Link to post
Share on other sites

No to tak, "sra" włączyłem (bitswap był włączony) Filtra nie podłączałem (niemam telefonu)i teraz jest tak....

http://img26.imageshack.us/img26/5092/dslrouterg.png



A i jeszcze jedno, czy wy też tak macie że youtube tak wolno ładuje filmy ????!!!! Bo to mnie lekko wkurza..... :D

Link to post
Share on other sites

dzidekXP - mi w tym Twoim routerze nie podoba się, że moc wychodzącą podaje 0.
ALE ja bym jeszcze potestował jedno:
w 'ustawieina zaawansowane > dsl' masz typy modulacji, domyśline zaznaczone wszystkie oprócz annexuM. Posprawdzaj jak będzie się zachowywał, jeśli wymusisz (czyli zostawisz zaznaczone) tylko g.dmt lub tylko adsl2. Zmiana na g.dmt czasami pomaga przy zrywanych często połączeniach, przynajmniej tak donoszą inni zainteresowani...

YT - pretensje do serwisu YT i ich serwerów ;P. w pracy mam net od zupełnie innego dostawcy, a ładowanie/buforowanie filmów wygląda identycznie.
 

Link to post
Share on other sites

Z tym 'sprawdzaniem jak się będzie zachowywał' miałem na myśli poobserwowanie, czy równie często będie się rozłączał na g.dmt, ale po jeszcze niższym snr mogę wnioskować, że lepiej nie będzie. :-|
W ramach 'bezpłatnych' działań możesz jednak reklamować ten egzemlarz routera, albo od razu na infolinię dzwonić i techników męczyć, że "router traci co parę(naście) minut połączenie, bez względu na wybrany typ modulacji, i że dla tej linii przez nich nowopołożonej jest bardzo mały parametr SNR (odstęp sygnału od szumu) wahający się około 6-8 decybeli [kilkanaście byłoby już fajnie; technicy już będą wiedzieć co i jak, babka z infolinii nie będzie miałą zielonego pojęcia o czym się do niej mówi] i żeby coś z tym zrobili..".
Ty, jako użytkownik końcowy, zrobiłeś już wszystko co było w Twojej możliwości żeby z problemem sobie poradzić.

No chyba, że ktoś jeszcze jakimś pomysłem się podzieli.

Oczywiście, inny nowy router możesz kupić i zobaczyć co i jak będzie (w razie czego podam Ci parametry do skonfigurowania połaczenia o ile ich nie znasz; nie zmieniły się w neostradzie przez ostatnie lata),
szanse masz na to, że inny sprzęt będzie lepiej się na tej linii zachowywał, ale gwarancji żadnej nie masz poprawnego działania (ze względu na to zaszumienie sygnału, tak podejrzewam).
 

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

witam mialem, a raczej mam to samo, od wczoraj mam nowy -wymieniony ruter fast2407 , i dzisiaj "@" zniknela i nie ma netu, pomaga restart. na pierwszym fast 2407 kilka razy dziennie sie to dzialo. u mnie SNR-22,1 ale moc wychodzaca to 0 .predkosc uzyskuje maxymalna sciaganie 12447 wysylka 1301. wlaczylem 'SRA' zobaczymy czy cos sie zmieni. czy inny ruter rozwiaze ten problem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

Otóż, wziąłem na próbę internet z neostrady wraz z modemem SAGEM F@ST 2704 (za 49,99 :)). No i jest pewien problem, ponieważ gdy przeglądam sobie internet ruter co jakiś czas (różnie) "traci połączenie". Jednak po chwili (1-3 min) znowu łapie sygnał i można dalej korzystać z internetu. Jednak to jest trochę uciążliwe. Co to może być jak macie jakieś propozycję to proszę o odpowiedź, z góry dziękuję.

 

Jeśli będą potrzebne jakieś screeny to bez problemu wstawię tylko napiszcie co, bo jeśli chodzi o modemy i internet to jestem zielony :P

mam tak samo co 30s rozłącza sie na 2-3min to najgorszy internet jaki widzialem

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...