Skocz do zawartości

CFX z 2x7970, ccc 12.11 beta, czy warto?


Recommended Posts

Dużo tytułów i czy tak fajnych by było opłacalne wydawać na teraz 1,5k ? Sam nie wiem czy nie kupie drugiej ale raczej nie teraz , może w połowie roku mysle ze stanieją.

 

Słuchaj, ja tu się nie zastanawiam nad opłacalnością tego zakupu tylko nad wydajnością takiej konfiguracji. Miałem juz CF wcześniej z 2x5770 i 2x6870 więc wiem jakie wady i zalet ma taki zestaw. Interesuje mnie bardziej to na jaki wzrost wydajności mogę liczyć przy 2x7970. W tym wypadku spostrzeżenia osób korzystających z takiego konfigu nacodzień są dla mnie wartościowsze niż suche tabelki w różnych testach, na różnych portalach.

 

I niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego tez chce dokupić dodatkową grafikę.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Napisz skąd jesteś, to może znajdzie się w okolicy osoba z 7970, która byłaby chętna do przeprowadzenia testów CF. Osobiście z chęcią zobaczyłbym na własne oczy jak pracuje taki potworek, bo czytanie testów w sieci to jak lizanie loda przez szybę ;)

Link to post
Share on other sites

Bakak - tak z ciekawości i sory jednocześnie za offtopa - masz może GTA IV i czy uświadczyłeś na nim microstutteringu w 7970?? Pytam bo niedawno przesiadłem się z gtx 470 na właśnie radka z sygnaturki i niesamowicie wku.. mnie "skakanie" obrazu. Sprawdziłem chyba z 15 wersji sterowników i nic to nie dawało. Pomogło włączenie vsync - microstutering zniknął, zablkoowało max fps na 56 ale i spadły z 2 fps minimalne. Ciekawy jestem czy u kogos innego tez tak jest. Dodam że nie każdy widzi microstuttering - mnie wpienia niemiłosiernie ale kilku kumpli wogóle tego nie widzi.

 

A co do zakupu drugiej 7970 - ja bym sie wstrzymał. poczekaj do premiery nowych generacji. Wtedy ewentualnie 7970 do ludzi i nowa karta - mniej stracisz pieniędzy i zawsze mniej problemów z pojedynczym GPU.

Link to post
Share on other sites

Napisz skąd jesteś, to może znajdzie się w okolicy osoba z 7970, która byłaby chętna do przeprowadzenia testów CF. Osobiście z chęcią zobaczyłbym na własne oczy jak pracuje taki potworek, bo czytanie testów w sieci to jak lizanie loda przez szybę ;)

 

Łódź

 

Bakak - tak z ciekawości i sory jednocześnie za offtopa - masz może GTA IV i czy uświadczyłeś na nim microstutteringu w 7970?? Pytam bo niedawno przesiadłem się z gtx 470 na właśnie radka z sygnaturki i niesamowicie wku.. mnie "skakanie" obrazu. Sprawdziłem chyba z 15 wersji sterowników i nic to nie dawało. Pomogło włączenie vsync - microstutering zniknął, zablkoowało max fps na 56 ale i spadły z 2 fps minimalne. Ciekawy jestem czy u kogos innego tez tak jest. Dodam że nie każdy widzi microstuttering - mnie wpienia niemiłosiernie ale kilku kumpli wogóle tego nie widzi.

 

A co do zakupu drugiej 7970 - ja bym sie wstrzymał. poczekaj do premiery nowych generacji. Wtedy ewentualnie 7970 do ludzi i nowa karta - mniej stracisz pieniędzy i zawsze mniej problemów z pojedynczym GPU.

 

Mam GTA IV i jeszcze tego nie sprawdzałem na tej gierce. Zaraz sprawdzę :)

 

Niestety mam jakieś problemy z grą i muszę ja przeinstalować. Dam znać jak uda mi się dojść z nią do ładu :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

http://images.tweaktown.com/content/4/5/4523_21_sapphire_hd_7970_3gb_video_cards_in_crossfire_overclocked.pnghttp://images.tweaktown.com/content/4/5/4523_32_sapphire_hd_7970_3gb_video_cards_in_crossfire_overclocked.pnghttp://images.tweaktown.com/content/4/5/4523_28_sapphire_hd_7970_3gb_video_cards_in_crossfire_overclocked.png

 

http://images.tweaktown.com/content/4/5/4523_99_sapphire_hd_7970_3gb_video_cards_in_crossfire_overclocked.png

 

Tak to wygląda.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

No ja miałem microstuttering własnie w GTA IV (niezależnie od driverów) i w wiedźminie 2 (tu pomógł update driverów do 12.11 beta). W assassins ccreed III były błędnie wyświetlane tekstury ale tu równiez pomógł update do 12.11. Ogólnie źle nie jest ale nvidią żadnych tego typu jazd nie miałem.

 

Reszta gier na szczęście chula jak dzika.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

A ja już w pierwszym poście poleciłem Ci wyjazd na zachodnie fora. Czego się spodziewałeś po wypowiedziach obecnych tutaj idiotów? Pomijam już fakt, że CF z 7970 ma tylko jedna osoba...

 

Po pierwsze proszę się powstrzymać od rzucania epitetami ;)

Po drugie, poczytałem sobie trochę te fora, do których podałeś linki i szczerze nie wyjaśniły mi za wiele, choć kilka przydatnych informacji znalazłem.

 

ja osobiście RADEONA nigdy już nie kupię, mam podobne freezy czy tam skakanie obrazu co pisał kolega wyżej, g**no tylko na papierku dobrze wygląda.

 

Nie wiem o jakich Freezach mówisz? U mnie nic takiego nie ma miejsca, choć na starym procku Phenom II x4 955 @4.0GHz i HD 6870x2 (dwa GPU na jednym PCB) rzeczywiście zjawisko Mikroprzycięć występowało, po zmianie procesora na i5 3570 problem nie występuje :)

Po za tym ludzie czasem mylą mikro przycięcia i freezy z słabym odświeżaniem obrazu.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=-nU2_ERC_oE

 

Przy małej ilości klatek obraz się delikatnie dzieli, ale nie jest to mikroprzycięcie :P coś takiego występuje u mnie na Sleeping Dogs, przy zmaksowanych ustawieniach graficznych :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Tamte tematy nic nie wyjaśniają, ponieważ są ze stycznia/lutego tamtego roku, czyli relacje nie uwzględniają wrażeń na nowych sterownikach.

 

Dlatego pytałem czy poważnie zastanawiasz się nad taką opcją. Jeżeli tak - zakładasz konta na tamtych forach, robisz refresh tematów i możesz posłuchać opinii 100 osób z CF 7970. Jeżeli nie (a tak to wygląda) - zostajesz na benchmarku i słuchasz opowieści o tym, że 660 jest fajniejsza i oglądasz sobie ciekawe tabelki i wykresy...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Bakak - tak z ciekawości i sory jednocześnie za offtopa - masz może GTA IV i czy uświadczyłeś na nim microstutteringu w 7970?? Pytam bo niedawno przesiadłem się z gtx 470 na właśnie radka z sygnaturki i niesamowicie wku.. mnie "skakanie" obrazu. Sprawdziłem chyba z 15 wersji sterowników i nic to nie dawało. Pomogło włączenie vsync - microstutering zniknął, zablkoowało max fps na 56 ale i spadły z 2 fps minimalne. Ciekawy jestem czy u kogos innego tez tak jest. Dodam że nie każdy widzi microstuttering - mnie wpienia niemiłosiernie ale kilku kumpli wogóle tego nie widzi.

 

A co do zakupu drugiej 7970 - ja bym sie wstrzymał. poczekaj do premiery nowych generacji. Wtedy ewentualnie 7970 do ludzi i nowa karta - mniej stracisz pieniędzy i zawsze mniej problemów z pojedynczym GPU.

 

niestety mnie też skacze :( ale ja nie gram w tą grę :P

Link to post
Share on other sites

Aczkolwiek nieprzyjemnie to zabrzmi to uspokoiłeś mnie :) Myślałem że mam coś skopane w systemie lub jakieś robactwo :) Dzięki za sprawdzenie. To GTA to jest jednak wybitna gra - myślałem że po 4 latach od premiery oraz kupnie solidnej platformy i GPU za 1,5 tysia pogram sobie wreszcie w pełni komfortowo a tu zonk :)

 

A co dopiero by się działo na jakiejś konfiguracji z CFX..... IMO jeżeli multi GPU to chyba jedynie z Nvidią.

Link to post
Share on other sites

To GTA to jest jednak wybitna gra - myślałem że po 4 latach od premiery oraz kupnie solidnej platformy i GPU za 1,5 tysia pogram sobie wreszcie w pełni komfortowo a tu zonk

Chyba najgorsza optymalizacja jaką w życiu widziałem :/

 

IMO jeżeli multi GPU to chyba jedynie z Nvidią.

Niekoniecznie, ostatnie dwie serie Radków spisują się w duetach całkiem nieźle.

Link to post
Share on other sites

A co dopiero by się działo na jakiejś konfiguracji z CFX..... IMO jeżeli multi GPU to chyba jedynie z Nvidią.

 

Obecnie mam w domu dwuprocesorowego PowerColor HD 6870x2 i w towarzystwie i5 3570 grafika skaluje sie niemal w każdej grze w okolicach 80-99 %, a mikroprzyciecia są niezauważalne :)

 

Chyba najgorsza optymalizacja jaką w życiu widziałem :/

 

niestety tak :/

 

Niekoniecznie, ostatnie dwie serie Radków spisują się w duetach całkiem nieźle.

 

zdecydowanie bardzo dobrze :)

Link to post
Share on other sites

Obecnie mam w domu dwuprocesorowego PowerColor HD 6870x2 i w towarzystwie i5 3570 grafika skaluje sie niemal w każdej grze w okolicach 80-99 %, a mikroprzyciecia są niezauważalne

Sam się zastanawiałem nad CF z 6870, nawet zasilacz pod to zmieniałem, ale ostatnie obniżki sprawiły, że jednak stanęło na 7970.

 

Miałem jednak przez kilka dni duet 6870 (zdecydowanie łatwiej znaleźć znajomego z taką kartą, niż z 7970 :P ) i sprawowały się lepiej niż dobrze.

Link to post
Share on other sites

Sam się zastanawiałem nad CF z 6870, nawet zasilacz pod to zmieniałem, ale ostatnie obniżki sprawiły, że jednak stanęło na 7970.

 

Miałem jednak przez kilka dni duet 6870 (zdecydowanie łatwiej znaleźć znajomego z taką kartą, niż z 7970 :P ) i sprawowały się lepiej niż dobrze.

 

2x6870 mają niemal taką samą wydajność jak jedna 7970 :P wiem bo to sprawdziłem. Jednak pojawia sie problem gdy gra wymaga więcej niż 1 GB pamięci graficznej :(

Link to post
Share on other sites

Tak z innej beczki zapytam. Bakak a czy planujesz dokupić trzecią kartę 3 way CF ?

 

Bo jak wyjdzie seria HD 8000 to weżmę sobie jedną za rok. więcej już nie ma co płakać.Bo zasilacze 1000 wat nie zamierzam wciskać jak grom z nieba żre sporo prądu.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

2x6870 mają niemal taką samą wydajność jak jedna 7970 wiem bo to sprawdziłem.

Nie pamiętam dokładnie, ale miałem coś około 8k w 3DMarku 11, czyli niewiele mniej niż 7970 na starszych driverach.

 

Kurde, szkoda, że mam tak daleko do Łodzi, bo z chęcią potestowałbym 7970 CF :P

Link to post
Share on other sites

Nie pamiętam dokładnie, ale miałem coś około 8k w 3DMarku 11, czyli niewiele mniej niż 7970 na starszych driverach.

 

Kurde, szkoda, że mam tak daleko do Łodzi, bo z chęcią potestowałbym 7970 CF :P

 

Zapraszam serdecznie :)

 

a tu wyniki w 3Dmark11:

 

Na i5 3570 @4,3 GHz + 6870x2, 1000/1200 MHz: http://www.3dmark.com/3dm11/5433249

Na i5 3570K @4,3 GHz + 7970, 925/1375 MHz: http://www.3dmark.com/3dm11/5433278

 

Tak z innej beczki zapytam. Bakak a czy planujesz dokupić trzecią kartę 3 way CF ?

 

Bo jak wyjdzie seria HD 8000 to weżmę sobie jedną za rok. więcej już nie ma co płakać.Bo zasilacze 1000 wat nie zamierzam wciskać jak grom z nieba żre sporo prądu.

 

nie planuje 3 way CF i zaczynam się zastanawiać czy jest sens dokupowania kolejnej karty.

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...