Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie, zastanawiam sie nad wymiana procesora w moim zasluzonym zestawie:

 

intel dual core e2180 2.0ghz @ 2.8ghz

asus p5q se

2x2gb ddr2 ocz

HD 6750

 

win8 64bit

 

 

 

sprawdzilem ta plyte i obsluguje ona core quad'y, prosze Was o rade czy jest sens kupowac procesor 4-rdzeniowy jesli tak, to jaki - moj budzet 300-400zl, czy moze lepiej kupic porzadniejszy dwu-rdzeniowy?

 

domyslam sie, ze najlepiej byloby zostawic juz tego pc-ta i pomyslec o nowym sprzecie pokroju i3 lub i5, ale chcialbym wykrztusic cos jeszcze z obecnego sprzetu; czy przejscie na quada zaowocuje jakims skokiem wydajnosci w grach, w codziennej pracy?

Link to post
Share on other sites

domyslam sie, ze najlepiej byloby zostawic juz tego pc-ta i pomyslec o nowym sprzecie pokroju i3 lub i5,

I moim zdaniem to najlepszy pomysł, bo ceny używanych quad'ów są absurdalnie wysokie w stosunku do ich możliwości.

Link to post
Share on other sites

Do tego trzeba by dorzucić w miarę solidne chłodzenie (o ile autor takowego nie posiada) i trafić na dobry egzemplarz. Jasne, że jeśli krucho z kasą, to jest to jedyna opcja, ale jeśli w niezbyt dalekiej przyszłości brana jest pod uwagę zmiana platformy, to moim zdaniem nie ma sensu ładować kasę w tak archaiczną podstawkę.

Link to post
Share on other sites

Q6600 rev. G0 ~230zł i dobre chłodzenie ~150zł.

 

Różnica będzie wielka. Każdy z G0 powinien zrobić 3GHz, większość lepiej, ale Twoja płyta ograniczy mocne OC.

 

Przy przesiadce z E7200 2,53 GHz @3,5GHz (który jest sporo mocniejszy niż Twój procesor) na Q6600 2,4GHz @ 3,4GHz widać ogromną różnicę w BF3 na przykład.

Link to post
Share on other sites

Q6600 rev. G0 ~230zł i dobre chłodzenie ~150zł.

 

Różnica będzie wielka. Każdy z G0 powinien zrobić 3GHz, większość lepiej, ale Twoja płyta ograniczy mocne OC.

 

Przy przesiadce z E7200 2,53 GHz @3,5GHz (który jest sporo mocniejszy niż Twój procesor) na Q6600 2,4GHz @ 3,4GHz widać ogromną różnicę w BF3 na przykład.

 

i co z tego miałem ten procek na 3,2 Ghz i nawet gtx 570 ograniczał bez sensu i kasa w błoto

 

wchodź w nową platformę

Link to post
Share on other sites

dziekuje Wam bardzo za odpowiedz!

 

przemysle przejscie na nowa platforme - choc musze przyznac ze na obecnym sprzecie wciaz jestem w stanie pograc w wiele tytulow na srednich detalach, i sam nie wiem czy jest tak duzo nowych gier dla ktorych warto kupowac nowy komputer.. bo tak naprawde o tym bysmy rozmawiali, w przypadku przesiadki na i3/i5.

 

Battlefield 3, nowy FarCry badz Crysis czy te gry sa wystarczajacym powodem do zmiany platformy? Chyba nie, moze nowe GTA? Bo do czego innego, tak wypasione maszyny jak Nowaj'a czy wiwat'a moga sluzyc? :)

Link to post
Share on other sites

i co z tego miałem ten procek na 3,2 Ghz i nawet gtx 570 ograniczał bez sensu i kasa w błoto

O czym Ty w ogóle mówisz? Napisał, że ma HD 6750 i podał budżet 300-400zł, a Ty z ograniczaniem GTX 570 wyskakujesz, która jest bardzo mocną i droższą od całego jego zestawu kartą...

Jemu do gier ten q6600 powinien wystarczyć.

 

Mam jeden komputer z q6600 i GTX 460 obecnie quad stock 2,4GHz, bo się płyta uszkodziła (nowa w drodze) ale na 3,4 śmigał i BF na ultra 1440x900 bez MSAA 50FPS. Prawda, czasem jest spadek, ale cały czas grywalnie

 

Ja kosztem 100zł przerzuciłem się ze słabego mobo pod 775 oraz e8400, na obecny sprzęt. Było warto i na prawdę nie żałuję.

e8400 na allegro schodzą po 190zł, a e2180 po 50zł. Jest różnica?

 

 

Autor może sprzedać swój sprzęt(procesor, płyta i RAM), za co będzie miał 250-270zł, może mniej. Jeśli doda do tego 400zł to za 650 można już poszukać używek na nowsze podstawki.

 

Jeśli ma się jeden komputer trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że najpierw trzeba kupić nowego PCta, a później sprzedawać starego, żeby nie zostać bez komputera.

 

Myslę, że za ~700zł znajdą się używki Phenom II x4 965, ASRock 970 Pro3 i 8GB DDR3.

Bardzo dobra wydajność w takiej cenie i sporo można podkręcić, ale potrzebne chłodzenie - kolejne 150zł. W przyszłości można będzie wymienić samą grafikę.

Edytowane przez Pynky
Link to post
Share on other sites

Pynky, dzieki za odpowiedz - zawsze mnie zastanawia skad sie Was tylu bierze? Mam na mysli szybka, fachowa i przede wszystkim liczna odpowiedz na zadany problem :) Czy przegladacie forum szukajac odpowiedzi na swoj problem i przypadkiem natrafiacie na np moj post, czy po prostu lubicie pomoc, doradzic? :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...