Skocz do zawartości

Recommended Posts

wiwat. Ja właśnie testowałem mojego Fortisa z dodatkowym wentylatorem AKASA VIPER i w stresie miałem nawet 92C na 4,2GHz... A więc coś nie halo... Albo źle zamontowałem chłodzenie (chociaż nie wiem co mógłbym źle zamontować...)

Link to post
Share on other sites

wiwat. Ja właśnie testowałem mojego Fortisa z dodatkowym wentylatorem AKASA VIPER i w stresie miałem nawet 92C na 4,2GHz... A więc coś nie halo... Albo źle zamontowałem chłodzenie (chociaż nie wiem co mógłbym źle zamontować...)

 

widzisz ja tez myślałem ze źle zamontowałem , Fortis do ivy jest za słaby

 

ale sprawdź jeszcze raz zamontowanie chłodzenia

Link to post
Share on other sites

Widzę, że opinie podzielone jedni mówią, że na swoich 3570K na 4,7 GHz mają 70 stopni inni znowu, że na lekkim OC im się pali.

I bądź tu mądry...

Chyba zostanę przy 3570K i Fortisie. Macho mi do M40 nie wejdzie, a nie chcę dopłacać niepotrzebnie do Regnuma

Link to post
Share on other sites

Hmm u mnie na 4,2 ghz i chłodzeniu CM tx3 w idlu 36-37 a w stresie w intel burn teście 80. Czyli w miare dobrze , w grach nie powinno przekraczać 65. No ale u mnie chodzi teraz na standardowych taktach i w idlu są 23 stopnie , u każdego inaczej :o. Winą takich temperatur jest pewnie pasta na IHS.

Link to post
Share on other sites

Jest tego już wiele, ba nawet za wiele. Już Igorrodz polecał mi Asroka Z68 Fatal1tego, Dodo24x MSI Z77A-G43 jako dobra do 4,5G i wyżej (?), znowu inny spec że jak chcę pojechać dłużej na OC to minimum Gigabyte na Z77 - UD5H, ja sam wiem że warto iść w Asusa minimum Pro lub wyżej i będzie dobrze.

Z racji że budżet ograniczony to jeszcze nic nie wybrałem i się cały czas motam z wyborem płyty.

Polećcie dobrą płytkę do max OC procesora 3570K na samym mnożniku. Chciałbym uzyskać stabilność na parę ładnych lat i max wydajność Ivy przy normalnych tempach (nie 90st.C!)

Nie chciałbym też wydać majątku, po prostu walcie propozycjami a ja się dostosuję.

ps. czy warto robić OC na auto-vcore czy na sztywno powiedzmy 1.2V?

 

Ja od siebie mogę polecić msi gd55 z77. Umiarkowana cena dałem 440 zł, w miarę dobra sekcja zasilania.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...