Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest tego już wiele, ba nawet za wiele. Już Igorrodz polecał mi Asroka Z68 Fatal1tego, Dodo24x MSI Z77A-G43 jako dobra do 4,5G i wyżej (?), znowu inny spec że jak chcę pojechać dłużej na OC to minimum Gigabyte na Z77 - UD5H, ja sam wiem że warto iść w Asusa minimum Pro lub wyżej i będzie dobrze.

Z racji że budżet ograniczony to jeszcze nic nie wybrałem i się cały czas motam z wyborem płyty.

Polećcie dobrą płytkę do max OC procesora 3570K na samym mnożniku. Chciałbym uzyskać stabilność na parę ładnych lat i max wydajność Ivy przy normalnych tempach (nie 90st.C!)

Nie chciałbym też wydać majątku, po prostu walcie propozycjami a ja się dostosuję.

ps. czy warto robić OC na auto-vcore czy na sztywno powiedzmy 1.2V?

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

Akurat do temperatur CPU płyta ma mało do powiedzenia, więc ten warunek jest ?dziwny?. Do 4,5GHz wystarczy ci Z77A-G43, a wyżej z Ivy nie polecisz bo go zagotujesz.

 

Co Ty gadasz... Masz Ivy ? Spokojnie to 4.7 zrobi i nic się nie zagotuje.
Link to post
Share on other sites

Do 4,5GHz wystarczy ci Z77A-G43, a wyżej z Ivy nie polecisz bo go zagotujesz.

Czy obędzie się bez zwiększania napięcia na procesorze dla owych.

2 sprawa czy owa G43 jest taka super? Wszędzie indziej piszą o słabej sekcji zasilania - czy przy takim OC długo pożyje?

Wypas płyty drugorzędny, GPU może być integra - nie do gier, standardowa ilość łączy wystarczy.

Tak sobie teraz przypominam jak pisali że na z77-g43 sekcja zasilania pozwoli max 4,2.

Link to post
Share on other sites

G43 jest po prostu zwyczajną solidną płytą, bez żadnego "wypasu". Nie ma ona żadnego bajeru, ale działa bardzo dobrze.

 

Btw. u mnie 2500K chodzi na tej mobo stabilnie @4,5GHz ... może po 5 latach padnie, ale kto ją będzie tyle trzymał. No ale należy pamiętać że proc z włączonym iGPU jest cieplejszy i bardziej łakomy na prąd.

Link to post
Share on other sites

ja ci polecę Asrock Z77 Extreme 4 śmiga na 4,5ghz bez problemu

 

4,7Ghz to już wyczyn na ivy pewnie napięcie wysokie a temp kosmos

 

ps. kup dobre chłodzenie i pastę nie fortis nawet coś lepszego niż Macho hr-02

przy 4,5 tempy będą wysokie szczególnie w intel burn test , który odpuściłem ze względu na masakryczne temp. Occt już znośnie inaczej zapomnij o oc

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

sekcja w msi z77 g43 pozwoli Ci na 4.5 ghz, więcej dla bezpieczeństwa bym nie robił.... zresztą wszystko zależy od sztuki procesora, widziałem ludzi z 2500k co mieli 4,5 ghz przy 1.21v a inni potrzebowali 1.38v a to już różnica znaczna. Ja na swoim odpaliłem wina przy 5.1ghz ale nie sprawdzałem stabilności itd lecz nie wiem po co komu takie taktowania, normalnie działam na 4.2ghz.

Link to post
Share on other sites

No to mamy 2 mobo z 2 polecanych stajni:

http://www.morele.ne...xtreme4-458745/

http://www.morele.ne...ossfire-459863/

ewentualnie tą która w zupełmości wystarczy do oc:

http://www.morele.ne...ossfire-459603/

Jak podziała przez 5 lat na 4,3-4,5G na 3570K to biorę w ciemno :)

 

Kiedyś patrzyłem na Asusy i Asroki na P67/Z68 ale teraz pewnie 'nie tego'

ps. Barsa już zdecydowałem że Iva.

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

Akurat do temperatur CPU płyta ma mało do powiedzenia, więc ten warunek jest ?dziwny?. Do 4,5GHz wystarczy ci Z77A-G43, a wyżej z Ivy nie polecisz bo go zagotujesz.

chyba nie masz IB i nie miałeś z nim do czynienia. Mam go podkręconego do 4,2GHz (na samym mnożniku - napięcie Vcore na auto) i temperatura max w idle to 42C. Pod pełnym obciążeniem pokazało mi max 72C. IB przy 90-95 pracuje stabilnie.

 

Na razie testuję kompa na tym taktowaniu. Potem systematycznie będę go kręcił wyżej ale chodzi tak już 3 doby z rzędu i nie dzieje się kompletnie nic.

 

PS. Niekręcony i5-3570k na moim chłodzeniu pokazywał 34-35C w IDLE a ~56-58C w stresie. Chłodzenie to SPC FORTIS HE1225+AKASA VIPER 120mm

Edytowane przez manfred86
Link to post
Share on other sites

Ten co ma MSI będzie Ci polecał MSI,a co ma Asrocka będzie polecał Asrocka.

Ja polecam oczywiście MSI Z77A-GD55 na 4.2Ghz mam go już jakiś czas i nic się nie dzieje.Ba podkręciłem na 4.5Ghz jest wynik dany w 3DMaru11,ale na razie nie widzę sensu na tyle podnosić więc lecę na 4.2 i jest O.K.

Link to post
Share on other sites

Ten co ma MSI będzie Ci polecał MSI,a co ma Asrocka będzie polecał Asrocka.

Więc ten co nie ma nic poleci to co najlepsze? ;)

 

chyba nie masz IB i nie miałeś z nim do czynienia. Mam go podkręconego do 4,2GHz (na samym mnożniku - napięcie Vcore na auto) i temperatura max w idle to 42C. Pod pełnym obciążeniem pokazało mi max 72C. IB przy 90-95 pracuje stabilnie.

Wciąż nie wyjaśniłeś co ma M/B do temp. CPU.
Link to post
Share on other sites

chyba nie masz IB i nie miałeś z nim do czynienia. Mam go podkręconego do 4,2GHz (na samym mnożniku - napięcie Vcore na auto) i temperatura max w idle to 42C. Pod pełnym obciążeniem pokazało mi max 72C. IB przy 90-95 pracuje stabilnie. Na razie testuję kompa na tym taktowaniu. Potem systematycznie będę go kręcił wyżej ale chodzi tak już 3 doby z rzędu i nie dzieje się kompletnie nic. PS. Niekręcony i5-3570k na moim chłodzeniu pokazywał 34-35C w IDLE a ~56-58C w stresie. Chłodzenie to SPC FORTIS HE1225+AKASA VIPER 120mm

1. nie masz gościu pojęcia !!! zacznij od poradnika podkręcania 90c to już szok , nikt nie zostawia Vcore na auto testuj jak najniższe zacznij od 1.2 i szukaj stabilnego góra/dół lub ustaw offesetem ja tak robię i jest max stabilny +0,035 . 2. Cpu PLL voltage w dół 1.701 lub 1.668 bo jest za wysoko nominalnie 3. fortis do ivy jest slaby miałem i wiem co pisze u mnie max 4.2

wyżej wymielone sugestie maja znaczący wpływ na temperaturę oc

 

@pierotez

no to słabo, chcesz duże oc przy bardzo ciepłym cpu nie inwestując w chłodzenie,pastę , śmieszne to i nie poważne

wentylacja budy tez jest ważna

bezpieczna granica jest rożna może być jak 4,5 a i może być 4,7 zależy od Vcore na jakim to chodzi i temp

u ciebie może z 4,2 lub mniej

Link to post
Share on other sites

mugen nie wiem ale nie widzę żeby ktoś go polecał,wspominał, w rankingach tez go brak więc pewnie lipa , Macho HR-02 + Zalman STG2 do ivy, heh raczej średni lub minimum intel burn test przy 4,5 czy 4,4 90c jest moment wiec nie za dobry a dalej nie próbowałem, w realnych zastosowaniach jak gry do 60C miej więcej

Link to post
Share on other sites

Sam posiadam MSI g43 i złego słowa na tą chwile o nie powiedzieć nie mogę , do tej pory testowałem procka i5 3570k na 4,2 i nie było problemów , tak czy siak wróciłem do taktowania standardowego ponieważ jest z zupełności wystarczające. Wiwat to widocznie słabo szukałeś bo Mugen jest bardzo dobrym chłodzieniem , testów i rankingów z nim jest mnóstwo.

Link to post
Share on other sites

No to myślę, że jednak będzie warto dopłacić 50zł z uwagi na sekcję zasilania bo podkręcanie będzie bezpieczniejsze i płyta dłużej pożyje niż G43. I G45 jest ładniejsza :D

 

A chłodzenie SilentiumPC Fortis HE1225 to chyba wystarczy do G45 + 3570K na 4,5 GHz prawda? Chyba, że coś znajdzie się wydajniejszego w tej cenie (nie chcę dopłacać do Macho).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...