Skocz do zawartości

Zamiana AMD FX 8320 na Intel i7 2700k cz.1


Recommended Posts

hehe ja zauważyłem że niestety @daniel 12 jest trochę zielony w pewnych sprawach i trzeba go trochę wyedukować :P

 

i5 3570 (bez K) stock + 6870x2 @1000/1200 MHz http://www.3dmark.com/3dm11/5468325

 

i5 3570K stock + 7970 (referent) 925/1375 MHz http://www.3dmark.com/3dm11/5468483

 

w obu prockach było aktywne TURBO :)

 

a to dla porównania phenom ii 955 4.0ghz 

 
Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Ja mam wynik w max payne 3 2013-01-06 19:37:39 - MaxPayne3
Frames: 23056 - Time: 300000ms - Avg: 76.853 - Min: 33 - Max: 112                                                                            2013-01-06 20:34:36 - MaxPayne3
Frames: 101827 - Time: 300000ms - Avg: 339.423 - Min: 45 - Max: 4452 wyłączone fxaa msaa oraz teslacja.Reszta na maksa w grze włączone.

 

 


 

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

Drogi autorze ja w hitmanie mam min 37 kl/s a sredni0 43kl/s. W mafi 2 mialem podobne do Ciebie wyniki i cos mi sie zdaje ze wydajnosc Twojego configu fx byla zbyt niska co moze oznaczac ze konfig byl zle zlozony. Gdybys dysponował wynikami 3d marka 11 to chetnie bym zobaczyl jak to u Ciebie wygladalo gdyz moje podzespoly w kazdym przypadku sa o model nizsze a wyniki podobne lub bardzo zblizone

Edytowane przez trybcio86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Drogi autorze ja w hitmanie mam min 37 kl/s a sredni0 43kl/s. W mafi 2 mialem podobne do Ciebie wyniki i cos mi sie zdaje ze wydajnosc Twojego configu fx byla zbyt niska co moze oznaczac ze konfig byl zle zlozony. Gdybys dysponował wynikami 3d marka 11 to chetnie bym zobaczyl jak to u Ciebie wygladalo gdyz moje podzespoly w kazdym przypadku sa o model nizsze a wyniki podobne lub bardzo zblizone

 

Kolejny odkrywca %-)? Ciekawe, co mogło być źle złożone inteligencie :rotfl:? To nie te czasy, gdzie komponenty mogły się "gryźć" ze sobą.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites
Drogi autorze ja w hitmanie mam min 37 kl/s a sredni0 43kl/s. W mafi 2 mialem podobne do Ciebie wyniki i cos mi sie zdaje ze wydajnosc Twojego configu fx byla zbyt niska co moze oznaczac ze konfig byl zle zlozony. Gdybys dysponował wynikami 3d marka 11 to chetnie bym zobaczyl jak to u Ciebie wygladalo gdyz moje podzespoly w kazdym przypadku sa o model nizsze a wyniki podobne lub bardzo zblizone

Nie rozśmieszaj mnie tą różnicą. Teraz na nowych sterownikach wynik na i7 mam również proporcjonalnie wyższy. 

Gdybyś czytał nim napiszesz to wynik znalazł byś w tym wątku o który pytasz. Nie wiem i nie mam możliwości udowodnić Ci jakie masz ustawienia w samych sterownikach które można również podrasować pod wydajność. U mnie wszystko było da def. ponieważ miało na celu powtórzenie tych testów na i7. 

A tomcug nie jest dla Ciebie "mądralą" tylko człowiekiem który pomacał i przetestował więcej sprzętu niż wszyscy w tym wątku. Więc to że chce coś napisać lub doradzić jest tylko zaleta a nie powodem do napaści na niego.

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites
jego sarkastyczny ton wypowiedzi wszystko tłumaczy... tyle mi wyjaśnił że mogę to wiedzę sprzedawać... :peace:

 

Prosta sprawa, w chwili obecnej kontroler pamięci siedzi w procesorze. Tak więc płyta główna nie ma praktycznie najmniejszego wpływu na wydajność. Ton wypowiedzi był taki ze względu na to, że nie lubię ciągłego poszukiwania spisów godzących w interesy AMD. Tak, jak pisał gshepherd, nawet nowa wersja sterowników może w znacznym stopniu zmienić wynik. Daleko szukać nie trzeba, przykładowo HD 7970 na starych sterownikach ma dużo większy narzut od HD 6970 w Black Ops, a po aktualizacji problem praktycznie znika.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites
"redaktor" tomcug powie ci prawdę -_- Jakoś jeszcze nie widzę twoich benchmarków od 8 miesięcy ..

 

 

to sprawdź dokładnie na http://overclock.pl/ a znajdziesz

 

 

Jest tam Jego autorstwa jeden z lepszych w polskim internecie test cpu w grach

http://overclock.pl/articles/show/id/412,jaki-procesor-dla-gracza-test-dwudziestu-dwoch-popularnych-modeli

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

tomcug widzę że ty masz wielkie problemy ze swoim ego mądralo...a co do słabej wydajności to prawdopodobnie płyta na chipsecie 990 mogła stanowić ten problem.

No dobra... Witam Was serdecznie - odgrzewam kotlet z dwóch powodów - po pierwsze rozdrażniła mnie ta cała dyskusja. Moim zdaniem porównanie FX8320 vs i7 nie ma najmniejszego sensu - TO NIE TEN PRZEDZIAŁ CENOWY, jak większość zdążyła zauważyć (i słusznie).

 

Po drugie, odnośnie zaniżonej wartości w markach na chipsecie 990 - może nie chodzić o sam chipset... po złożeniu zestawu na 990fx sabertooth (1.0) i FX 8320 z HD7850 nie byłem ani trochę zadowolony :/ Szarpały mi niektóre gry, które nie powinny były szarpać - np. Dirt 3 a marki wychodziły bardzo nierówno. Co się okazało? Zwyczajnie - mój zasilacz 600W okazał się zbyt mało wydajny. Dlaczego? Miał 2 linie 12V, które sumarycznie dawały sporo prądu, lecz każda z nich dawała go zbyt mało dla FX8320 :D:D:D

 

Zmieniłem zasilacz na mocną 550W z jedną linią i wszystko hula jak ta lala - marki skoczyły nie 500 a ok 1500 w górę.

 

Pozdrawiam,

SB

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Jako, że minęły dwa lata od testu można co nieco napisać jak się rozwinela sytuacja. Wszyscymowili i mowia ze fx-8320 nie nadaje sie do gier... Obecnie mozna go kupic za mniej niz 600 zl i napodstawie testow pc lab w grze wiedzmin 3 n fhd i ultra ma on 64 klatki czyli o 13 mnie niz intel i7 4790k ktory ma 77. Oba po OC.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...