Skocz do zawartości

Zamiana AMD FX 8320 na Intel i7 2700k cz.1


Recommended Posts

rozumiem że porównywałeś FX 8320 na taktowaniu 3500 mhz do flagowego procesora intela I7 3770 ?, a zauważyłeś chociaż to że taktowanie gra tu jakąś rolę ?, mnie się wydaje że to tylko takie właśnie jak to napisał gtxxor mam nowe to się pochwalę

 

a tak btw. Intel był na 4700 a FX na stocku ?

Link to post
Share on other sites

Powinien zrobić wydajność fx 8320 w grach dużo tytułach.Ja mam fx 8320 i wydajność w 3d marku 11 mam 10750 punktów.Po drugie w bf3 mam 120 160 fps na maksymalnych detalach .Mam 2 karty graficzne połączone w crossfire.A przy pojedynczej karcie graficznej 70 do 100 fps dochodzi.W ruse mam 60 fps z właczona sychronizacja pionowa a jak wyłanaczam od 120 fps do 170 fps.Wiec ten test nie do końca mi się zgadza.A procesora nie kręciłem wiec tez nie ma co porownywac architekturę.A tak samo działanie programów .

 

Ja zrobie test w dużo tytułach z oc procka i bez oc procka fx 8320 z jedna karta graficzna i z dwiema kartami graficznymi.

Edytowane przez daniel 12
Link to post
Share on other sites

rozumiem że porównywałeś FX 8320 na taktowaniu 3500 mhz do flagowego procesora intela I7 3770 ?

 

Wszystkie testy zostały przeprowadzone na tak samo taktowanych procesorach 4.7 GHz, karcie grafiki GTX 670,

napisał gtxxor mam nowe to się pochwalę

 

Chwalić to się można Intel Core i7-3970X z Intel DX79SR a nie masowym 2500K/2700K.

 

 

@daniel 12

 

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3b/Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg/300px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

Link to post
Share on other sites

daniel 12 popieram twój post , zgadzam się z twoją opinią bo niektóre karty blokują wydajność. Ja czekam na kartę Saphire 7870 XT na bazie Tahiti. Taka karta jedna w dualu graphics też osiąga max 130 fps. Pożyjemy , zobaczymy.

 

Ale z drugiej strony Rendering jest wydajniejszy na Fxach.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

Chwalić to się można Intel Core i7-3970X z Intel DX79SR a nie masowym 2500K/2700K.

 

Niektórzy tu się chwalą nawet baterią jakiś bajernych wentylatorów, a i7 LGA 1155 mimo że masowy to w Polsce wcale nie taki oczywisty... i raczej zaliczany do segmentu "high". Moim zdaniem porównanie nad wyraz logiczne, bo o tym każdy wiedział. Skoro tak porównujemy CPU różnych półek to weźmy np. Pentium SB i jarajmy się że FX-8350 jest lepszy - z tego wyciągnijmy wniosek "AMD rządzi" o voila. A różnica cenowa między Pentium SB a FX-8350, jest identyczna jak pomiędzy FX-8320 i 2700K a może nawet mniejsza.
Link to post
Share on other sites

Po drugie w bf3 mam 120 160 fps na maksymalnych detalach .Mam 2 karty graficzne połączone w crossfire.A przy pojedynczej karcie graficznej 70 do 100 fps dochodzi.

 

Nie chcesz zamienić 7950 na 7970 mojego bo jakoś nie widze tych 70-100 w BF3 może na twojej będzie lepiej. Chyba że ty o singlu mówisz.

rozumiem że porównywałeś FX 8320 na taktowaniu 3500 mhz do flagowego procesora intela I7 3770 ?, a zauważyłeś chociaż to że taktowanie gra tu jakąś rolę ?, mnie się wydaje że to tylko takie właśnie jak to napisał gtxxor mam nowe to się pochwalę

 

a tak btw. Intel był na 4700 a FX na stocku ?

 

A jak myślisz jak jeden był 4700 do drugi był na stocku, chyba logiczne że FX też był na 4700

Edytowane przez maxforces
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja zrobie test w dużo tytułach z oc procka i bez oc procka fx 8320 z jedna karta graficzna i z dwiema kartami graficznymi.

 

 

To wykonaj testy , chętnie zajrzę do wyników.

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

bf3 od 70 do 100 fps wachaja się na 1 karcie 7950 .A tamte więcej fps jest na 2 takich kartach graficznych te 120 do 160 fps.,

 

No baaa, to masz Tahiti z dx 11.1 :]

 

A ja za rok wymieniam sobie procka na A10-6800K HD 8000 ze sprzętowym akceleratorem dx 11.1 APU i karta Saphire 7870 XT dx 11.1.

 

Bo nie ma sensu wyrzucać kupę kasy na intela i nvidii geforca.

 

Także trzeba zbroić w cierpliwośći na lepsze wyniki ...

Edytowane przez extremme
Link to post
Share on other sites

bf3 od 70 do 100 fps wachaja się na 1 karcie 7950 .A tamte więcej fps jest na 2 radeonach 7950 połączonych w crossfire.Minimalny fps 120 do 160 fps maksymalny fps.

 

wybacz ale codziennie gram w BF3 w mp i się tak nie waha FPS na Ultra HD jak to opisujesz.

daniel 12 popieram twój post , zgadzam się z twoją opinią bo niektóre karty blokują wydajność. Ja czekam na kartę Saphire 7870 XT na bazie Tahiti. Taka karta jedna w dualu graphics też osiąga max 130 fps. Pożyjemy , zobaczymy.

 

Ale z drugiej strony Rendering jest wydajniejszy na Fxach.

 

Może to ci zobrazuje o co chodzi

 

http://www.tomshardware.com/reviews/990fx-sli-am3,2953-9.html

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

rozumiem że porównywałeś FX 8320 na taktowaniu 3500 mhz do flagowego procesora intela I7 3770 ?, a zauważyłeś chociaż to że taktowanie gra tu jakąś rolę ?, mnie się wydaje że to tylko takie właśnie jak to napisał gtxxor mam nowe to się pochwalę

 

a tak btw. Intel był na 4700 a FX na stocku ?

 

Obydwa na 4.7

 

UP- aktualizacja o blendera i AF CS6

Edytowane przez gshepherd
Link to post
Share on other sites

Nie ma znaczenia czy stock czy OC, single jest nie zależny od procesora poza 2-3 miejscami. BF3 to głównie MP a nie single a tam już jest całkiem inna historia.

 

FX-8 JEST RYWALEM CENOWYM I5 NIE I7. ZROZUM ŻE TEN TEST JEST BEZSENSOWNY! PORÓWNAJ SOBIE PENTIUM SB DO FX-8 - RÓŻNICA CENOWA TA SAMA!

 

Przeczytaj tekst początkowy jest to parę linijek akapitu Edytowane przez maxforces
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przeczytaj tekst początkowy jest to parę linijek akapitu

 

Cena do możliwości... Haha śmieszny jesteś koleś. i7 2700K jest 2x droższy od FX-8320... więc aby mieć taką samą relację cena/możliwości musiałby w każdym zastosowaniu być równo 2x wydajniejszy, a oczywiście nie jest. Więc argument ci spalił.

 

Typ zakłada temat żeby się przylansować, ewentualnie coś sobie napisać w przypływie noworocznej weny. TEMAT OKLEPYWANY W ARTACH KILKADZIESIĄT RAZY. Zaś banda fanboy'ów Intela fapuje jaki cudowny ten ich i7.

 

PS: Mam 2500K w stacji i 3210M w laptopie - więc nie jestem posiadaczem procka AMD

Link to post
Share on other sites

fajny test, czekam z niecierpliwością na reszte wyników ;)

 

FX-8 JEST RYWALEM CENOWYM I5 NIE I7. ZROZUM ŻE TEN TEST JEST BEZSENSOWNY! PORÓWNAJ SOBIE PENTIUM SB DO FX-8 - RÓŻNICA CENOWA TA SAMA!

dla mnie jest sensowny, bo myślałem o FXie jako tańsza alternatywe do renderingu i pakietu adobe zamiast i7, taki test pomoże mi czy warto oszczedzać te pare stów, czy wziąć od razu i7 ;)

Edytowane przez fantomaz
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...