Skocz do zawartości

Gigabyte HD 7950 WF3x artefakty?.


Recommended Posts

Witam. 8 dni temu zakupiłem właśnie tą kartę. Ma ona aktualnie takty 1000/5000 i widzę czasami artefakty typu

 

Nie są to aż takie mocne artefakty jak na tym filmiku jednak co jakiś czas widzę takie dziwne kwadraciki. Dokładnie mam taki problem.

Karta przeszła pełno testów na GPU i 0 artefaktów. Podbijałem napięcie i nic nie pomogło. Sterowniki mam 12.11 beta 11. Na pewno nie wina sterowników. Co ja mam z tym robić panowie?

 

O to mój PC :

 

i5 3470

Asus P8H61 R3.0 (najnowszy bios)

8GB DDR3 kingstone

StealthXStream 500W2

Edytowane przez rafi1991
Link to post
Share on other sites

Da się w ogóle coś z tym zrobić? Temperatury są jak najbardziej w porządku.

 

@EDIT. Panowie, ja mykam do pracy. Po 23:00 zajrzę w temat i proszę was, dajcie kilka sugestii co robić. Help hehe.

Edytowane przez rafi1991
Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Ewidentnie coś z rdzeniem bo przy wadliwych pamięciach troche inaczej to wygląda ale nie obrażaj sie na radeony tylko na Gigabyte co najwyżej-oj coś ten giguś ostatnio kaszanke robi.

Link to post
Share on other sites

Jeśli to pomoże. Miałem taki sam problem jak na filmiku z Radeonem od GIGABYTE (dziwne :P ) tylko, że HD 4850, po przesiadce na Windows 7. Szczerze nie wiem czym to było spowodowane. Taki problem był tylko w GTA IV. Jeśli to występuje jak u mnie tylko w tej grze, to pobaw się ustawieniami gry, lub w sterownikach.

Link to post
Share on other sites

Dobra jestem panowie. Zwolniłem sie z pracy wcześniej. Przejdźmy do rzeczy. Ogólnie artefakty posiadam w BF3. W innych starszych grach jest wszystko ok jak np : Toca 2 czy CS 1.6 ale w BF3 pojawiają sie (czasem) takie właśnie przebłyski jakie są na tym filmiku z GTA IV.

 

Sprawdzałem BF3 na HD 7850 od sapphire 2GB DDR5 i brak artefaktów.

Jeżeli miałbym podbijać napięcie w HD 7950 to na ile je ustawić?

Edytowane przez rafi1991
Link to post
Share on other sites

Też tak myślę, że tak zrobię. PS. jak to jest z tą gwarancją? Dają jakąś kartę zastępczą na czas naprawy?. Aktualnie mam jeszcze tego HD 7850 ale mam klienta na nią.

 

PS. Nikt z was nie miał podobnych problemów jak ja?

 

Zwiększyłem napięcie do 1.125V i dałem fans na AUTO. FAN wskakuje na 52, temp. 66*C w stresie. Trochę głośno jak na taki model karty. Grałem trochę w BF3 no i artefaktów nie widziałem. Zobaczymy co dalej, jak coś się zmieni, dam znać.

 

Chyba mam właśnie rozwiązanie tego zasranego problemu. Wcześniej miałem ustawione FAN na stałe 35.

Teraz mam na Auto. Oczywiście grafika chodzi dużo głośniej ale nie widzę artefaktów.

 

EDIT ;)

Edytowane przez rafi1991
Link to post
Share on other sites

Taki mam bios w moim HD 7950.

 

A no faktycznie. To bios do HD 7970.

To jakim cudem ja mam ją w HD 7950? Nic nie szperałem, nie znam się na tym :D

Da się to zmienić spowrotem na zwykły bios do HD 7950? Jak tak to w jaki sposób.?

Jaki BIOS był by najlepszy, najstabilniejszy dla mojej karty?

Edytowane przez rafi1991
Link to post
Share on other sites

Wgrałem Inny BIOS od HD 7970, jakoś się udało i jest 2048SP zamiast 1792 ale to chyba lepiej nie?. Wszystko hula jak szalone. 0 artefaktów. Wszystko stabilne. Bandwich zwiększył się do 264 z 240 jeżeli się nie mylę. :D

Edytowane przez rafi1991
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...