Skocz do zawartości

C2D E7400 + GA-73PVM-S2


Recommended Posts

Witam serdecznie.Dręczy mnie jeden problem a mianowicie: Do ilu Ghz będę mógł podkręcić swój procesor (Core 2 Duo E7400 stepping C0, 2.80 Ghz)?

 

Posiadany sprzęt to:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E7400 (stepping C0 @ 2.8 GhZ)

 

Karta Graficzna: Gigabyte 9600 GT

 

Mobo: Gigabyte GA-73PVM-S2

 

RAM: 2x1GB GoodRam 800 Mhz

 

Karta Dźwiękowa: Audigy SE

 

Cooler: Nieznana marka,ale CPU w spoczynku/lekko-średnim obciążeniu 27/32 st.C (Mogę dać zdjęcie jeśli potrzeba)

 

Zasilacz: Modecom Feel III 450 W

 

System: Windows 7 Ultimate x86 PL

 

Obudowa: No-Name,srebrna.

Edytowane przez KhazAkar
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Koczejk , strasznie duże napięcie masz jak na tylko 3,7 Ghz  :o

 

Po pierwsze radziłbym Ci zmienić zasilacz , ponieważ ta seria jest bardzo niewdzięczna. Sam takowy posiadałem i do OC się kompletnie nie nadaje.

 

Po drugie twoja płyta nie osiągnie większego FSB niż 1333, czyli 10,5 x 333 = 3,5 Ghz :)

Możesz dorzucić jakieś zdjęcie pod obciążeniem programem OCCT :)

Link to post
Share on other sites

często na asus są skoki napięcia , chodziło by na mniejszej ale to mnie zabezpiecza

dosyć duże ale niema problemu jak temperatura jest niska,najwieksze jaką próbowałem to 1.68 przy 4200ghz

 

dokłądnie tak jak przedmówca pisze wszystko od płyty zależy, na takiej nie poszalejesz zasilacz też na wiele nie pozwala

wytrzyma ale nie podkrecaj gpu z prockiem :]

Edytowane przez koczejk
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Odświeżam.
Niestety,ten zasilacz prawdopodobnie mi spalił GPU,więc mam dodatkowe pytania.
Jeśli nadal są potrzebne screeny z OCCT i temperatur,to chętnie dam,tylko proszę dać znać.
A zdjęcia płyty,to jakie dać?
Teraz pytania
1: Jeśli nie ta płyta,to jaka? Abym mógł wyciągnąć mniej więcej ~4.0 Ghz. Do 200-300 zł jeśli można
2. I jaka karta graficzna do tego proca po podkręceniu? W miarę tania(max 300 zł),gdyż mam niewielki budżet do dyspozycji.
A co do zasilacza kupiłem zasilacz Chieftec 600W modularny. Dobry będzie?


A,i jedno pytanie
Czy jak zupdate'owałem bios do F4D,to poprawki tj. Lepsze wsparcie dla OC pamięci do 1066 Mhz z biosu F3 będą na F4D czy raczej downgrade do F3?

Edytowane przez KhazAkar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...