Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam małe pytanie. Czy istnieje możliwość podłączenia 2 kart graficznych takich jak GeForce GTX680 i Quadro4000. Chce tak podłączyć karty aby podczas włączania komputera wybrać na której będę pracował, a która zostanie wyłączona. Oczywiście jedna karta będzie podłączona do jednego monitora, a druga do innego monitora.

 

P.S. Podczas odpowiedzi proszę o wyrozumiałość

 

Z góry dziękuję za informację

 

Pozdrawiam

Dziemit

Link to post
Share on other sites

Chodzi mi o to, że jedna karta będzie wykorzystywana do projektowania Revit, AutoCad, rendering, Photoshop, itp. a druga oczywiście do rozrywki. A chce tak je przełączać aby jedna, bądź druga była wyłączona wtedy kiedy nie potrzebuje z niej korzystać.

Link to post
Share on other sites

Da się łączy tylko te karty, które mają ten sam chipset. Czyli gx680 możesz z dowolną gtx6xx.Tak jak napisał gtxxor można tak,choć nie będzie to wygadne zbytnio :)

 

Spoko tylko

1) nie w temacie

2) bzdura

 

Wytłumacz mi czym jest chipset karty? Bo jeśli chodzi o GPU no to np. GTX 680 ma inne GPU niż GTX 650, a to ta sama seria :P I nie zepniesz tego w SLI

Link to post
Share on other sites

LOL, ale tutaj farmazony ludzie prawią. Widział któryś z was w ogóle Quadro na oczy?

 

W zależności od wybranego API viewportu możesz wybierać konkretny GPU do danego programu. Profile sterownika Quadro dają wystarczające możliwości konfiguracji.

 

http://public.arch3d.fr/img/opengl.jpg

 

Jeszcze zapomniałbym o kolejnej opcji. Włącz sobie menu kontekstowe dla aplikacji, które pozwala na start konkretnej aplikacji przy pomocy wybranego GPU. To działa tylko bezpośredio z menu kontekstowego dla *.exe

 

http://public.arch3d.fr/img/opengl2.jpg

Link to post
Share on other sites

@saddam

 

1. rozumiem, że GTX-a mogę ustawić jako domyślą kartę graficzną, a Quadro przypisać do poszczególnych programów ?

2. karty podłączać na SLIM-ie ?

3. czy po uruchomieniu nr. Revita przełączy mi na Quadro a GTX zostanie wyłączony ?

4. i jak się to ma do uruchomionych np. 2 różnych programów np. Word będzie przypisany do GTX-a a Revit, Photoshop do Quadro ? czy nie będzie problemu z wyświetlaniem obrazu ? czy Word będzie tylko i wyłącznie wyświetlany na jednym monitorze a Photoshop na drugim ?

Link to post
Share on other sites

1. Jeśli korzystasz głównie z tego GTX'a to wystarczy, że monitory są pod niego podłączone. Niczego ustawiać nie trzeba.

2. Co takiego?

3. Nic się nie wyłączy. Wyświetlanie pulpitu, a akceleracja viewportów to zupełnie niezależne wątki.

4. Word nie korzysta z żadnej formy akceleracji i jest po prostu renderowany razem z pulpitem. GPU można przypisać jedynie do programu posiadającego sprzętowo akcelerowany viewport. Monitory też nie mają tu nic do rzeczy, bo wybrane GPU renderuje jedynie okno viewportu, a nie pulpit. Z wyjątkiem rzadkich przypadków trybu pełnoekranowego.

 

Karta zajmująca się renderowaniem pulpitu będzie działąć w trybie low-3d w przypadku aero oraz w trybie 2d z wyłączonym aero. Karta dodatkowa nie będzie wykazywała żadnej aktywności, aż będzie potrzebna. Nie wiem dokładnie czy będzie po prostu pracowała w trybie 2d, czy są jakieś mechanizmy całkowicie wyłączające dodatkowe karty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...