Skocz do zawartości

Recommended Posts

Era netbooków niby się kończy na rzecz iPadów i innych tabletów ale jednak kupiłem gdyż potrzebuję coś z fizyczną klawiaturą na studia. Sprzęt nieco muli, chciałbym go w miarę możliwości rozbudować. Dawno nie interesowałem się sprzętem itd. więc proszę o pomoc.

 

Parametry:

 

Atom N2600 1.6 GHz, 1MB L2 (2 rdzenie).

1 GB RAM DDR3 - PC10700 - ile to MHz ?

320 GB Segate 5400 obr, 16 Cache.

 

1. Chodzą opinie że procek osbługuje max 2 GB RAM, jendak chciałbym kupić 4GB, co myślicie? Są w necie oferowane z kościami 4 GB. A może i 8GB dać ?

2. Wymiana dysku na SSD 256 GB - szybszy i mniejszy pobór mocy, jaki tutaj model wybrać? Nie wiem nawet 1.8 czy 2.5" tutaj mam. Nie wiem SATA 2 czy 3 , chipset to ID0BF1

3. Włożenie do slotu karty SD 2 GB jako Ready Boost.

 

Co myślicie? Docelowo instalacja win 7 x64 bo takiego posiadam , a ten cały Starter...to... sami wiecie :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1. Specyfikacja mówi ewidentnie o maks. 2GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o 4, może działać lub nie. Natomiast te 2GB to i tak rozsądne "maks" bo Atom N2600 demonem wydajności nie jest i ta pamięć będzie niewykorzystana.

 

2. Też raczej sztuka dla sztuki, kontroler SATA zbije ci wydajność każdego solidnego SSD i znów ten nieszczęsny Atom

 

3. Totalnie bezsensowna sprawa :P

 

Generalnie kupiłeś co kupiłeś i lepiej było wziąć tablet typu Nexus 7 + fizyczną klawiaturę Bluetooth niż tego netbook'a.

 

Btw jeżeli stać cię było na tego netbook'a + chcesz wrzucić w niego kolejnego tysiaka nie lepiej było wziąć jakiegoś Samsunga serii 5? Miałbyś przynajmniej coś co działa w miarę normalnie :)

Link to post
Share on other sites

Rozumiem. Miałem kiedyś win 7 na 1 GB RAM nawet z C2Quad przez jakiś czas i zamulał. 2GB dało dużo przyspieszenia.

Tak samo będzie tu ? Czy ten Atom jest na prawdę słaby ? A ten kontroler ? Teraz dysk ma transfer ok 60 MB, na SSD ile mógłbym mieć ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli HDD ma transfer 60MB/s to winę pełni tu kontroler na spółkę z CPU bo tak niskiego transferu nie osiągają nawet bardzo wolne dyski 2,5''. Inna sprawa że dysk wysokich lotów nie jest, ale dać prawie kafla za SSD żeby się dalej męczyć - to wzrośnie, ale będzie niewspółmierne do ceny.

 

Atom to piach, bo bazuje jeszcze na architekturze NetBurst (Pentium 4) i tutaj się dużo nie wymyśli w jego kwestii.

 

Chyba że byś zainstalował jakiegoś bardzo oszczędnego Linuxa na tym netbooku.

Link to post
Share on other sites

No może te 60 MB/s to przesadziłem, ale po benchmarku wyszło 72-89 MB/s. To może max dla tego dysku ? SSD nawet 128 GB wystarczy, ten komputerek tylko na studia/wyjazdy.

 

np. taki http://www.komputronik.pl/product/109701/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/OCZ_Vertex_2_E_SSD_2_5_120GB_285_MB-s_275_MB-s.html

 

No może te 60 MB/s to przesadziłem, ale po benchmarku wyszło 72-89 MB/s. To może max dla tego dysku ? SSD nawet 128 GB wystarczy, ten komputerek tylko na studia/wyjazdy.

 

np. taki http://www.komputron...s_275_MB-s.html

 

Edytowane przez assistant
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...