Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Eagle84,

Recommended Posts

Witam

 

Potrzebuje cichej jak i zarazem wydajnej grafiki za ok 1000 zł do zestawu:

 

CPU: i5-3570K

MOBO: MSI Z77A-GD55

Wentylator: Silentium PC Fortis HE1225

RAM: 8GB (2 x 4 GB) Kingston Hyper X

Buda: GLADIUS X80

HDD: SSD Samsung 830 + Samsung HDD 500GB

Zasilacz: BE QUIET 550W 80

 

Za wszystkie propozycje z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Może joker super cichy nie jest, ale mieści się w normie.

No nie za bardzo. Różnica ponad 10 dB oznacza, że jest kilka razy głośniejszy od kart konkurencji, a w kwestii temperatur odstaje równie mocno.

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Czy taki wydajniejszy od hawka to bym sie klucil...hawki ludzie kreca na 1350-1400 a to juz sporo poza zasiegiem tego XT...

 

Ludzie kręcą Hawki do 1350. Ale czy Cluba nie da się wysoko podkręcić? Joker jest 10% wydajniejszy od 7870, więc Hawk potrzebuje ~12% wyższy zegar. Czyli przy 1200 Jokera (tyle zrobił egzemplarz w recenzji techpowerup) Hawk potrzebuje prawie 1350, pytanie czy każdy tyle zrobi?
Link to post
Share on other sites

Powiem tak widzę tych kart jest mnóstwo i MSI i Giguś i Saphir. Tylko którą wybrać, każda ma swoje chłodzenie różne tylko, która jest godna uwagi?

Komputer będzie stał w salonie więc fajnie by było gdyby karta była cicha, zdaje sobie sprawę, że w stresie może być kiepsko, ale gdzieś czytałem, że niektóre karty w stresie nawet miały niskie temperatury.

 

Teraz mam kartę starego dobrego radka HD3870 od Gigusia z chłodzeniem zalmana. ostatnio podczas przekładania jej ze starego kompa wymieniłem pastę, ale to i tak nic nie dało jest poprostu głośna i grzeje się jak cholera za to karta jest ponad czasowa (mam ją 5 lat) do dzisiaj działają mi wszystkie gry może nie na full detalach, ale i tak bije integre :). Jak ją wyciągnę i pracuję na integrze to jest błoga cisza.

 

I teraz jeszcze jedno pytanie lepiej dopłacić (jeszcze 100 lub 200 zl znajde) i wziąć coś lepszego czy ta kwota jest odpowiednia?

Chciałbym taką kartę która starczy na dobrych parę lat jak mój stary radek.

 

Jeszcze jedno karta musi mieć wyjście na 2 dvi lub przejściówki żeby były w zestawie. Czasami przy grafice i programowaniu pracuje na dwóch ekranach.

 

Plusem do kart Club3D jest to, że dodają gry do karty :)

Edytowane przez Eagle84
Link to post
Share on other sites

to już lepiej zwykłego 660 , wystarczy poczytać osoby które wnikliwie , przetestowały i porównały 66x , wnioski miały takie , że ze względu na wąską szyne , a obie mają 192-bit/24-rop , zaliczają podobne dropy animacji , czyli ci którzy kupili zwykłą 660 zrobili dobry interes

 

jak w gre wchodzi konkurencja to bardziej zalecany jest HD7870 256-bit/32-rop czy też wyżej HD7950

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...