Skocz do zawartości

Gra roku 2012


GOTY Benchmark  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Gra Roku 2012 (max. 3 gry)

    • Mass Effect 3
    • Rayman Origins
      0
    • The Walking Dead
    • Assasins Creed 3
    • Hitman Absolution
    • Diablo III
    • Max Payne 3
    • King Arthur II
      0
    • Gra o Tron
      0
    • XCOM: Enemy Unknown
    • Ghost Recon Future Soldier
      0
    • DIRT Showdown
    • Spec Ops The Line
      0
    • The Darkness II
      0
    • Kingdoms of Amalur: Reckoning
    • Prototype 2
    • Darksiders 2
    • Sleeping Dogs
    • Counter Strike Global Offensive
      0
    • Alan Wake
    • Syndicate
      0
    • Dark Souls Prepare to Die
    • Guild Wars 2
    • Black Mesa
      0
    • Faster Than Light
    • PlanetSide 2
      0
    • Torchlight 2
    • Borderlands 2
    • Far Cry 3
    • Dishonored


Recommended Posts

Witam,

Nie znalazłem takiego tematu, więc postanowiłem sam go założyć.

Rok dobiega końca, nic wielkiego już nie wyjdzie więc można rozpocząć plebiscyt na grę roku.

Nie jestem w stanie stworzyć dobrej ankiety, więc zadam pytania:

a) Gra Roku

b) Zaskoczenie Roku

c) Rozczarowanie Roku

 

Ranking będę prowadził do 6 stycznia.

ZMIANA

Na prośbę użytkowników dodałem ankietę, ale tylko z grą roku.

Co do zaskoczenia i rozczarowania to piszcie typy w komentarzach.

Zaskoczenie i rozczarowanie po max. 3 tytuły, zasady punktowania

1 - 5pkt

2 - 3pkt

3 - 1pkt

 

 

 

Zacznę ja.

a) Gra Roku

1. Far Cry 3 - mimo, iż jeszcze gry nie skończyłem to dla mnie jest najlepsza. Graficznie piękna, fabularnie też niezła, daje ogromny świat do zabawy. Fajnie się poluje, strzela, czego chcieć więcej?

2. Hitman Absolution - za powrót starego dobrego Agenta 47, po 6 latach od Blood Money. Może nie było tam wybitnej fabuły, ale gameplay i mnogość możliwości eliminacji celu dały mi masę frajdy. Jednak jest to gra na raz, nie ma sensu przechodzić jej ponownie.

3. Dishonored - jakoś ominęły mnie gameplaye i trailery, więc podchodziłem do gry bez oczekiwań. Zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony, super skradanka, masa fajnych "mocy", fabuła nie porywa, ale i tak jest nieźle.

b) Zaskoczenie Roku

The Walking Dead - nie jestem fanem serialu, widziałem jakoś dwa odcinki i mnie nie wciągnęło. Ale gra fabularnie stoi na najwyższym poziomie, mamy mnóstwo wyborów nad którymi trzeba dobrze się zastanowić nim podejmie się decyzję. Do tego model dystrybucji bardzo mi się spodobał, jedna gra na jeden wieczór co pewien czas, jak dobry serial.

c) Rozczarowanie Roku

Mass Effect 3 - gdybym nie grał w ME1 i ME2, to uznałbym tą grę za średni Space Shooter, takie 5/10. Ale gdy trzecia część serii, do której dotychczas kupowałem wszystkie dodatki i byłem mega wkręcony i przechodziłem grę co najmniej 3 razy, mówi mi "******* się" i ma w du**e to, że importuję save'a z 2 (wcześniej z 1 do 2), wszystkie moje wybory są nic nie warte, postaci z którymi się zżyłem w tej części mają mi do powiedzenia tylko "Cześć, fajnie że jesteś. Musimy walczyć. To na razie.". Do tego te sny z chłopcem, mega patriotyczny patos. No i najważniejsze: zakończenie.

Nie ważne co robisz przez całą grę, przychodzi mały chłopiec i rozkazuje Ci wybrać czy galaktyka ma stać się zielona, czerwona czy niebieska.

 

Nie tego się spodziewałem i nie podoba mi się ta gra.

Assasin Creed 3 - fabularna kupa, do tego działa jakby chciała, a nie mogła

Edytowane przez Taellih
Link to post
Share on other sites

a). Far Cry 3 - gra mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, nie spodziewałem się tak dobrego shootera po średniej Dwójce, a jednak się udało.

 

b) Far Cry 3 - mało w tym roku grałem, a ta gra mnie zaskoczyła, także głos również na nią.

 

c) Black Ops 2 - trzeba dodawać coś więcej?

Most Wanted - nie miałem ochoty grać ponownie w Burnouta, liczyłem na powrót do korzeni.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a) 1. Zdecydowanie The Walking Dead - ta gra to dzieło sztuki pod względem fabuły i zabawy emocjami gracza.

2. Far cry 3 - graficzny majstersztyk, świetna fabuła.

3. Hitman Absolution- łysol jaki by nie był i tak bym grał :)

b) Planetside 2 darmowa gra na mapkach do 3000 graczy o rozmiarach kilkuset razy większych od tych klitek z BF3?

c)Most Wanted 2012 - co tu dużo mówić, na trailerach super , w praktyce już nie do końca. Dlaczego nie postarali się o jakąkolwiek fabułę trzymającą to co widzimy na ekranie w kupie. Jesteśmy, mamy się ścigać i to tyle. Najśmieszniejsze że wszystko wyjaśnia nam głos babki z GPS.

Assasins Creed 3 - Assasiny zawsze pociągały fabułą lecz kompletnie zj :cenzura: bana optymalizacja nie pozwala mi jej poznać.

Mimo posiadania tej gry nie widzi mi się granie z płynnością prezentacji w power poincie. (10 fps max).

Pozdrawiam.

Edytowane przez krychu2007
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a) :

Assassin`s Creed 3. Gra dla mnie GENIALNA. Świetna fabuła, widowiskowa walka, masa misji pobocznych i świetna grafika, jak na konsole. Do tego oczywiście parkour, swoboda ruchu. Nic, tylko GRAĆ!

b) :

Far Cry 3. W ogóle nie liczyłem na tą grę. Dwójka mi się nie podobała, jedynka również. A tu proszę! Dla mnie murowany hit, który ma wszystko czego tylko gracz sobie zapragnie. Fabuła, elementy RPG, grafika (tutaj już grałem na PC, także ;)), crafting i wiele innych. Naprawdę - HIT.

c) :

Diablo 3 . Dla mnie istna kaszana. W dwójkę zagrywałem się tygodniami. Tutaj po dniu rozgrywki nie chciało mi się już grać.

Edytowane przez Vister81
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dodałem ankietę, ale tylko z grą roku.

Co do zaskoczenia i rozczarowania to piszcie typy w komentarzach.

Zaskoczenie i rozczarowanie po max. 3 tytuły, zasady punktowania

1 - 5pkt

2 - 3pkt

3 - 1pkt

 

Proszę o uczciwe podejście do ankiety i wybranie 3 gier, mimo iż jesteśmy w internecie.

 

Użytkownicy, którzy już głosowali w komentarzach, mogą zagłosować w ankiecie i ponownie umieścić swoje typy odnośnie zaskoczenia i rozczarowania w komentarzach, jeżeli tego nie zrobią ich głosy zostaną policzone tak jak są teraz

Edytowane przez Taellih
Link to post
Share on other sites

a) Diablo 3 - zarąbista gra! :D kocham RPG wogóle więc bez dwóch zdań dla mnie gra roku....choć jak widzę nie każdemu się podoba.

 

b ) Hitman Absolution - całkiem pozytywnie mnie zaskoczył ten tytuł :) bo szczerze nigdy nie grałem w hitmana ale teraz można to zmienić :D

 

c ) Torchlight 2 i NFS:MW 2012 - zawiodłem się na tych tytułach bardzo mocno - spodziewałem się hitów a tu co?!?......kaszka z mleczkiem ; /

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

U mnie wyglądałoby to tak:

 

a. Gra roku:

 

1. Far Cry 3 - niewątpliwie gra zasługująca na tytuł roku. Piękny rozbudowany świat, możliwość jego eksploracji. Świetna fabuła, możliwość polować na zwierzęta, efektowny sposób eliminacji wrogów. Ogólnie gra przy której można spędzić miło baaaaaaardzo dużo godzin.

2. Hitman Absolution - drugie miejsce niewątpliwie zajmuje u mnie Hitman, byłoby pierwsze ale zobaczyłem FC3 a to wszystko zmieniło :D. Świetny powrót po 6 latach przerwy. Fabuła gry nawet niezła, myślałem że będzie gorzej. Najbardziej w tej grze spodobała mi się możliwość ukrywania i przemieszczania niezauważonym, które bardzo przypominało mi to znane z Deus Ex a ukończenie danego poziomu bez zmiany ubrania i ze statusem cichego zabójcy sprawiało niesamowitą frajdę.

3. Max Payne 3 - to już trzecia odsłona przygód Maxa i gra ma się całkiem dobrze. Nie ma już tego nowojorskiego klimatu znanego z dwóch poprzednich części ale są za to cieplejsze klimaty, same Brazylijskie slumsy wywołały u mnie bardzo fajne wrażenie był tam świetny klimat. Retrospekcje, przemyślenia Maxa też niezłe ale wolałem te komiksowe znane z poprzednich części. Nie mniej jednak całość ogólnie wypada dobrze.

 

Zwrócę uwagę na jedną rzecz że nie grałem jeszcze w: Assasin's Creed 3. Dishonored, Borderlands 2, Darksiders 2, Sleeping Dogs, Diablo 3 i kilka innych które na pewno namieszałyby w zestawieniu, szczególnie pewnie AC3 i Dishonored.

 

b. Największe zaskoczenie roku:

 

1. Niewątpliwie gra którą wczoraj ukończyłem a mianowicie mowa o The Walking Dead, serial oglądam zaciekle i już wypatruję kolejnych odcinków, co do samej gry to miażdży na całej linii. Spodziewałem się że trzeba będzie podejmować wybory ale nie aż tak. Na każdym kroku czeka nas jakiś wybór który niesie za sobą swoje konsekwencje mniej lub bardziej bolesne. Fabularnie gra stoi na baaardzo wysokim poziomie, czułem się jakbym grał w film, w którym dalszy rozwój akcji leży w moich rękach. Powinni robić więcej takich gier, czekam już na TWD2 :D

2. Torchlight 2 - myślę że drugie miejsce się jej należy. Mamy tutaj sporo ulepszeń w porównaniu do pierwszej części. Więcej klas postaci, bardziej zróżnicowany świat, tym samym niepowtarzające się lokacje jak to miało miejsce w jedynce gdzie czułem się jakbym krążył w kółko. Gra na każdym kroku przypomina Diablo ale jeszcze jej do niego trochę brakuje. Mogliby popracować nad drzewkiem umiejętności bo jak dla mnie jest ono trochę chaotyczne i sporo umiejętności się zwyczajnie nie wykorzystuje bo nie ma kiedy. Trzeba się zdecydować na konkretne, jeśli chce się mieć je dobrze rozbudowane. Jakby ten element dopracowali, gra byłaby jeszcze lepsza.

3. Rayman Origins - co tu dużo pisać, fajna platformówka, dająca sporo godzin świetnej zabawy.

 

c. Największe rozczarowanie roku:

 

Szczerze póki co nie mam :D ale mógłby się tutaj znaleźć tak samo jak w zaskoczeniu Torchlight 2 bo są tam elementy które mnie zaskoczyły a na których równocześnie się zawiodłem. :/

Edytowane przez rafal12322
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

a) Diablo III - pomimo banalnej fabuły, w dodatku opowiedzianej w niezbyt spektakularny sposób gra zdobyła moje uznanie, dzięki niepowtarzalnemu klimatowi i dynamicznej rozgrywce, która sprawia mi dużo frajdy. Urzekła mnie oprawa audio.

b) The Walking Dead- wcześniej byłem fanem serialu, teraz stałem się fanem gry - fabuła po prostu wgniata w fotel.

Black Mesa - miło wrócić do odświeżonego, starego half-life (w dodatku za darmo) i zdzielić headcraba z łomu w łeb ;p

c) Baldur's Gate Enhanced Edition, Doom III BFG Edition - trzeba to komentować? Po prostu zwyczajny skok na kasę fanów, gdyż to samo (a nawet więcej) można osiągnąć z pomocą darmowych modów.

Edytowane przez GrUbEn95
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a) Far Cry 3 - gra roku (grafika, dzwiek, fabula i postac Vaasa!),

Black Mesa (H-L w nowej odslonie - miod!).

b) Far Cry 3 - zaskoczenie roku (po nieudanej dwojce taki skok jakosciowy!),

Rayman Origins (niesamowicie grywalny).

c) Doom 3 BFG - rozczarowanie roku (naciagane HD i skok na kase),

Dirt Showdown (gdzie te prawdziwe Dirty...)

Link to post
Share on other sites

W dniu dzisiejszym kończy się plebiscyt na grę roku 2012!

 

Gra Roku 2012:

1. Far Cry 3

2. Max Payne 3

3. Assasins Creed 3

4. Hitman Absolution

5. Borderlands 2, Dishonored, Mass Effect 3, Sleeping Dogs

 

Zaskoczenie Roku 2012

1. Far Cry 3

2. The Walking Dead

3. Rayman Origins, Hitman Absolution, PlanetSide2

 

Rozczarowanie Roku 2012

1. Need for Speed Most Wanted 2012

2. Call of Duty Black Ops 2

3. Assasins Creed 3

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...