Skocz do zawartości

(Ciekawy) pomysł na iMac Mod / All-In-One PC na Thin Mini-ITX


Recommended Posts

W mojej jaźni zaistniał pewien chory pomysł, jednak gimbusowi brak pieniędzy na jego realizację - dlatego dzielę się tym pomysłem z wami mając nadzieję, że jakiś pasjonata modów i składania pecetów wykona ową konstrukcję.

 

Zamysł jest taki - hackintosh (nie musi być na nim OS X-a, jeżeli nie chcecie być niezgodni z umową licencyjną Apple) oparty na Thin Mini-ITX w obudowie iMaca G5. iMaci 2006 (pierwsze na G5, potem na Core2Duo) były jeszcze dosyć grube(bodajże coś koło 3,5cm), co pozwoli na wpakowanie tam takowej płyty głównej. Uszkodzonego (nie na obudowie ani wyświetlaczu) iMaca G5 można znaleźć na Allegro czy Tablicy już za 200zł. Na wybranym przeze mnie mobo jest LVDS, będzie więc można bez najmniejszego problemu podłączyć ekran znajdujący się w maczku.

 

Proponowane podzespoły:

MOBO: Intel DQ77KB

CPU: Intel i5-2400S

CLG: Intel Standard Thermal Solution for Thin Mini-ITX (zanim wyda się na to te parę groszy można spróbować z oryginalnym chłodzeniem z zakupionego maczka. Przewiduję, że też się grzać nie będzie, przynajmniej nie ten proc)

RAM: Corsair 8GB 1333MHz DDR3 SO-DIMM "MacMemory" (jak ktoś będzie miał parę złotych więcej to proponuję Corsair lub Kingston duale 2x4GB, będą szybsze)

HDD: WesternDigital Blue 1TB 2,5" (a jak jeszcze pozostanie miejsce po budowie to można dołożyć jakiś SSD, np. mojego ulubionego - Vertexa czwórkę 128GB)

DVD: superdrive z maczka

SND: zintegrowana

NET: zintegrowana

GPU: zintegrowana HD Graphics 2500, bo nie ma miejsca, a nawet jakby - to co najwyżej Quadro NVS300 na riserze, albo zwykłą grafikę low-profile na riserze x1 --> x16, ale będzie chodzić tragicznie, nie wiem, czy nie gorzej niż zintegrowana 2500

PSU: zwykły zasilacz od laptopa/nettopa/netbooka

 

Sam od roku marzę o zbudowaniu takiej konstrukcji, jednak we własnym składaku grafiki nie mam i przez dłuższy czas jeszcze mnie nie będzie stać na coś optymalnego, a co dopiero mówić o czymś takim.

Przewidywany koszt: Około 2100zł (plus ewentualny SSD, grafika czy cuś)

 

Trzeba będzie rzecz jasna dostosować obudowę do przykręcenia mobo typu mini-itx, ale to jedynie zaznaczenie ołówkiem otworów wzorując się posiadaną płytą i przyklejenie na kropelkę nakrętek łącznikowych (screw bases), na allegro już po złotówce.

-----------------------

Z tego, co widziałem, były już podobne konstrukcje w obudowie iMaca G4 "lampki", ale jeszcze nie spotkałem się z czymś takim w G5/Late 2006

-----------------------

edit: ZASZŁY ZMIANY W KONFIGURACJI!

edit: POWRÓT DO MOBO PIERWSZEGO WYBORU ZE WZGLĘDU NA DX11!

Edytowane przez OHCS_97
Link to post
Share on other sites

Po co komu taki wynalazek? Zestaw ni do gier, ni do programów, tragicznie dobrane komponenty (do takiego zestawu wysatrczyłby jakiś pentium, nie proc za 840zł). Poza tym, w cenie 2200zł można by było kupić zestaw, który zgniótłby twojego peceta w każdym zastosowaniu.

Edytowane przez Ciryon
Link to post
Share on other sites

Ni do gier owszem, ale ni do programów? Komponenty są dobrane na tyle porządne i mocne, żeby przy niskiej temperaturze i nie rozwalaniu obudowy można było sporo porządnych apek odpalić. I poza tym FOR FUN - fajnie mieć coś, czego nikt inny (jeszcze) nie ma i móc się śmiało nazwać twórcą owej rzeczy

 

Jedynym mankamentem tej konstrukcji jest grafika - jakby dało się włożyć tu coś sensownego, byłby to bardzo dobry komputer za cenę półkową - o wiele lepszy od trzy razy droższych (dwa za oceanem) oryginalnych, nowych iMaców. Niestety, nie znalazłem Thin Mini-ITX z PCIe x16. Być może ktoś znajdzie coś takiego, jestem niezmiernie ciekawy :}

 

"wysatrczyłby jakiś pentium" - projekt miał być mocą zbliżony do dzisiejszych iMaców, stąd dysk 1TB czy mocny i5. Znów o tej grafice - iMac ma grafikę mobilną (i to dosyć mocną) na logic boardzie i to jest fajne, ale to rozwiązanie, jak nazwa wskazuje - mobilne. Owszem, znalazłem Mini-ITX, a nawet Pico-ITX z grafiką mobilną na mobo, ale to były płyty na ARM czy procesorach VIA x86, więc gdzie to porównywać do i5. Po raz kolejny już pytam się ludzi bardziej w temacie ode mnie - czy są lepsze komponenty spełniające owe zadania (ogólnodostępne, małe, niesamowicie chude, o małym poborze prądu i niskiej temperaturze, sporej mocy tj. ivy bridge i jak się znajdzie to i dobrej grafice)?

 

----------------

Powraca też główne pytanie - jest ktoś gotów to uczynić?

Edytowane przez OHCS_97
Link to post
Share on other sites

Zamysł jest taki - hackintosh

To albo wiesz co to jest "hackintosh" albo nie .Zdecyduj sie i jak sam masz pojecie to nie zawracaj gitary

 

 

jeżeli nie chcecie być niezgodni z umową licencyjną Apple

Jak bys znal sie conieco na "hackintoshu" to wiedzial bys ze kiedy zakupisz orginalna plyte to masz prawo ja instalowac gdzie chcesz brak tylko bedzie wsparcia ze strony jablka wiec przestan straszyc

Edytowane przez batdal
Link to post
Share on other sites

Instalacja systemu Apple Mac OS X / OS X na komputerze nie firmowanym logiem Apple jest sprzeczna z umową licencyjną systemu(co jest jednoznaczne z brakiem wsparcia), nie jest natomiast sprzeczne z żadnym obowiązującym prawem. Tak też napisałem i tak należało zrozumieć moje wyrażenie.

 

Hackintosh może oznaczać system OS X na komputerze PC lub architekturę PC wewnątrz obudowy komputera Apple.

Mówiąc tylko o pierwszym rozumowaniu, używamy profesjonalnej nazwy OSx86

 

---------------

Ostatnia rzecz z offtopu i wracamy do tematu konstrukcji:

Intelowska obudowa Loop L5 do samodzielnego złożenia All-In-One na bazie ich podzespołów. Ładne to. Moim zdaniem ładniejsze niż najnowsze iMaci. Cholera, to trochę burzy cały ten temat ;)

Edytowane przez OHCS_97
Link to post
Share on other sites

Widzisz różnicę między łamaniem prawa a licencji czy jeszcze nie dotarło?

 

"Oba powyzsze zalozenia lamia licencje Apple i nikt nie ma z tym watpliwosci. Jednak nie lamia polskiego prawa."

(z twojego pięknego linka do MyApple)

 

"Instalacja systemu Apple Mac OS X / OS X na komputerze nie firmowanym logiem Apple jest sprzeczna z umową licencyjną systemu(co jest jednoznaczne z brakiem wsparcia), nie jest natomiast sprzeczne z żadnym obowiązującym prawem." (cytując samego siebie, tekst jednoznaczny z powyższym z MyApple)

Edytowane przez OHCS_97
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...