Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zastanów się tylko czego potrzebujesz i oczekujesz.

Ciszy i gorszej wentylacji czy dobrej wentylacji ale i większej głośności.

I czy warto dać 500-600zł za bude.

Za 300zł także są dobre propozycje.

Pomyśl.

 

No to co byś proponował za te 300 zł, oczywiście może być z hakiem ;)

Chcę między innymi dobrej wentylacji oraz dużej przestrzeni. Powiedzmy tak... nie jestem "maniakiem ciszy", ale denerwuje mnie jak komputer jest głośny .... Oczywiście jest taka opcja żeby kupić obudowę i samodzielnie ją wyciszyć :)

Edytowane przez dzidekXP
Link to post
Share on other sites

Spoko, zaciekawiła mnie Corsair Carbide Series 400R i mam jedno pytanie.... Czy jest sens dołożyć do 500R ????

Bo jest chyba bardziej funkcjonalna ale nie wiem czy się opłaca dokładać :)

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Corsair_Carbide_Series_500R_-_miniRecenzja-4277.html

 

Tyle, że do tej Corsair 500R musiałbym dokupić:

*filtr na przód obudowy jakiś

*filtr na bok obudowy

i opcjonalnie na tą górę...

Edytowane przez dzidekXP
Link to post
Share on other sites

Na górze chyba jest coś w 500R

Różni się głownie wyglądem, ma odkręcaną klatkę na dyski przez co mogą wejść jeszcze dłuższe karty graficzne.

Ma dodatkowy wentyl ogromny 200mm-podświetlony na bocznej ściance i regulator obrotów wentylatorów na przednim panelu, 400R takiego nie ma.

Nie licząc tej wyjmowanej częściowo klatki na dyski są to wewnątrz prawie jednakowe budy.

Wszystko zależy od ceny, czy dopłata jest mała czy duża.

Co do filtrów mi osobiście nie są potrzebne do szczęścia poza tym wciągająym na froncie i pod zasilaczem. Pozostałe mogą być lub nie. Ale to już decyzja każdego osobno. Można pseudo filtry wykonaćsamemu kupując materiał w castoramie za około 10-20zł. (siatka na moskity, itp, taśma dwustronna i jest GIT).

 

Znajdź w gogle taki artykuł na PurPC "

"Test Corsair Carbide 400R i 500R - Obudowy z potencjałem"

Wszystko będziesz wiedział o tych 2 modelach i różnicach.

Link to post
Share on other sites

Na górze chyba jest coś w 500R

Różni się głownie wyglądem, ma odkręcaną klatkę na dyski przez co mogą wejść jeszcze dłuższe karty graficzne.

Ma dodatkowy wentyl ogromny 200mm-podświetlony na bocznej ściance i regulator obrotów wentylatorów na przednim panelu, 400R takiego nie ma.

Nie licząc tej wyjmowanej częściowo klatki na dyski są to wewnątrz prawie jednakowe budy.

Wszystko zależy od ceny, czy dopłata jest mała czy duża.

Co do filtrów mi osobiście nie są potrzebne do szczęścia poza tym wciągająym na froncie i pod zasilaczem. Pozostałe mogą być lub nie. Ale to już decyzja każdego osobno. Można pseudo filtry wykonaćsamemu kupując materiał w castoramie za około 10-20zł. (siatka na moskity, itp, taśma dwustronna i jest GIT).

 

Znajdź w gogle taki artykuł na PurPC "

"Test Corsair Carbide 400R i 500R - Obudowy z potencjałem"

Wszystko będziesz wiedział o tych 2 modelach i różnicach.

 

Dzięki za odpowiedź, już wcześniej czytałem dokładnie ten artykuł. Ale właśnie ten demontaż koszyka na dyski mnie ujmuje bo obudowę kupuję "na lata" ;) . I co ważniejsze ten model jest większy, o co mi też właśnie chodzi :)

Edytowane przez dzidekXP
Link to post
Share on other sites

Obudowa Carbide 500R jest sporo droższa a Regnum L50 można dostać za mniejsze pieniążki a także oferuje sporo....za te cenę filtry przeciw kurzowe to już podstawa.

Na górze jest mesh

Edytowane przez 06radcho
Link to post
Share on other sites

Obudowa Carbide 500R jest sporo droższa a Regnum L50 można dostać za mniejsze pieniążki a także oferuje sporo....za te cenę filtry przeciw kurzowe to już podstawa.

Na górze jest mesh

 

Mnie bardziej interesowałby gladius X80 bardziej funkcjonalny i duży. A jakby go wyciszyć matami to by był spoko :)

 

Co o niej myślisz ??

 

Dziś zamówiłem gladiusa X80, tak więc proszę jużnic niepisać ;)

Link to post
Share on other sites
Spx, jak cenisz ciszę to zobaczysz że następny zakup to będzie obudowa wyciszona ;)

 

Mam nadzieje że nie będzie mi to aż tak bardzo przeszkadzało, ale zobaczymy w praktyce.

W końcu uczymy się na błędach, nie ...  ^^

 

Aha i jeszcze coś dzięki wszystkim za pomoc  :)

Link to post
Share on other sites

Jeśli jeszcze nie kupiłeś to z czystym sumieniem mogę ci polecić obudowę- cooler master cm storm trooper, mama ją ponad rok i jest naprawdę dobra- cicha, pakowna, ma regulację obrotów wentyli, filtry ładnie zatrzymują kurz.

 

  - http://pcfoster.pl/artykul/cm-storm-trooper-%E2%80%93-test-obudowy/1010-1.html

 

 

Sorki, nie doczytalem że już zamówiłeś ;)

Edytowane przez Jarkost
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...