Skocz do zawartości

Słuchawki do 500 zł  

13 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najlepszy model spośród podanych przeze mnie?

    • Asus Vulcan PRO
      0
    • Logitech G35
    • SteelSeries 7H USB


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad wyborem słuchawek do mojego kompa w cenie do 500 zł. Podłączone one będą do płyty gł.Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 (żadnych kart dzwiękowych itp. nie mam zamiaru dokupować). Słuchawki będą wykorzystywane głównie do gier FPS i słuchania muzyki (takiej z mocnym basem :D). Szukałem i znalazłem kilka modeli spośród których myślę że da się wybrać coś co będzie najlepsze. Są to:

- Asus Vulcan PRO

- Logitech G35

- Steel Series 7H USB

Czy w powyższych modelach znajduje się jakiś warty zainteresowania Który jest lepszy od którego? Czy opłaca się dokładać do najdroższego w tym przypadku Asusa? Czy w cenie do 500 zł jest jeszcze jakiś warty polecenia model? Pytam ponieważ w sprawach audio, słuchawek itp. jestem zielony :P

 

PS. Przypominam że nie mam zamiaru dokupować kary dźwiękowej więc moje słuchawki powinny mieć albo bardzo dobrą już załączona (jak np. Asus) albo dawać radę nawet z intergą.

Edytowane przez karolek1076
Link to post
Share on other sites

Jak nie chcesz kupic dzwiekowki to czemu wybrales tak dziadowe sluchawki? Te wszystkie "gejmingowe" modele sa do bani.

Zobacz cos od Sennhaisera, Denona, Superluxa..

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No to powiem Ci, że moje Sennhaisery będą lepiej grać na integrze, niż te "gejmingowe" z kartą na przewodzie. Nie chce mi się wierzyć, że jest tam jakiś skomplikowana elektronika. Jedyne co to dobre słuchawki zbierają więcej szumów z płyty głównej gdy są podłączone do integry.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok to już wiem że zamiast tych gamingowych za 500 zł lepiej brać słuchawki za np. 350 zł i kartę muzyczną.

 

Patrzyłem w takim razie słuchawki tak do 400 zł (i modele które znalazłem i podaje poniżej są chyba nawet lepsze od tych z przedziału do 500 zł) i "wyskoczyły" mi takie:

- Sony MDR-ZX700

- Sony MDR-XD400

- Philips SHP8900

 

1. Kosztują one kolejno 370/370 i 350 zł. Które z nich są najlepsze. Czy skoro te Philipsy mają pasmo 5 - 30 000 Hz to znaczy że są lepsze od takich Senek HD558 (które widzę że Shaco masz) bo one mają mniejszy przedział mimo iż są droższe aż o ok. 200 zł! Jeżeli się mylę że pasmo nie jest najważniejsze to jak niby mogę poznać że dane słuchawki są dobre (po samej specyfikacji; gdy nie ma okazji do testu praktycznego)???

 

2. Jaką w takim razie kartę muzyczną mógłbym użyć do któregoś z powyższych modeli abym zmieścił się w budżecie do takich załóżmy 600 zł (czyli karta wychodzi za max. 250 zł)? Szukając w sklepie arest.pl (to tam składałem PC) znalazłem ciekawe karty za ok. 250 zł :

1. Asus Xonar DX

2. Asus Xonar D1

3. Creative SB Recon3D

4. Creative SB X-FI Sorround 5.1 Pro (na USB)

 

Czy któraś z nich jest warta polecenia? Jakieś jeszcze może?

Jakby ktoś chciał mi polecać jakieś inne/tańsze karty to proszę wziąć pod uwagę że oprócz powyższych słuchawek i mikrofonu (taki prosty na pojedynczego jacka 3,5mm) do karty będzie podpięty w tym samym czasie zestaw 5.1 Logitech Z506 (wymaga 3 jacków)

 

Przepraszam za tak bardzo rozbudowanego posta :P

Edytowane przez karolek1076
Link to post
Share on other sites

Nie przepraszaj za posta, chociaż wiadomo o co chodzi :)

 

Z tego co wyskubałem: moje Sennhaisery mają wyższą czułość, są lżejsze i mają więcej technologii.

Looknij sam: http://www.ceneo.pl/361014#tab=spec

http://www.ceneo.pl/13858428#tab=spec

 

Naprawdę polecam jechać gdzieś i zrobić test, w życiu nie bierz nic w ciemno.

 

Co do karty dźwiękowej, pozwolę sobie podpiąć się, bo sam szukam.

Edytowane przez Shaco
Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze raz ze swej strony powiem że zakup samych słuchawek bez wzmacniacza słuchawkowego albo karty dźwiękowej mija się z celem. Proponuję http://sklep.rms.pl/index.php?p10683,audiotrak-prodigy-hd2-advance-de-atrprodhd2ade-pci-karta-dzwiekowa-z-dac i do tego http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/554035 albo http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/554033. Wyczytałem że lubisz bass więc mamy te same preferencje. XB700 to moje poprzedniczki bass wciska w podłogę świetnie do hip hopu i do elektronicznej muzy. XB500 to też potężny bass mniej wyrafinowany za to bardziej w twarz. Zawsze możesz dołożyć i wziąć Audinsta (jak w mojej sygnaturze) czyli najlepszy wzmacniacz słuchawkowy z wbudowaną kartą dżwiękową do 600zł.

 

Oczywiście nie rozmawiamy o słuchawkach do 100 zł bo je mógłbyś podpinać do integry. Wszystkie to taki sam złom.

 

Aha no i te głośniki 5.1 to raczej odpadają przy Audinst. Typowo pod słuchawki.

Link to post
Share on other sites

Shaco - wiem że bronisz Senek bo są twoje ale mimo to upierał bym się że jeśli chodzi o jakość dźwięku to te tańsze Philipsy są równe twoim jak nie lepsze :)

 

kabak 1991 - dobry sprzęt poleciłeś ale cóż - ja MUSZĘ mieć podpięte zarówno słuchawki jak i zestaw 5.1 :/

 

Z powyższych postów wywnioskowałem że najlepsze słuchawki do 500 zł to Sony MDR-ZX700. Jak ktoś twierdzi inaczej to pisać!!! :D

A ogólnie chłopaki dzięki za dotychczasową pomoc i opinie ale nadal moje powyższe pytania co do karty muzycznej (muszę - co logiczne - wybrać spośród nich JEDEN najlepszy model :P ) pozostają bez odpowiedzi ;)

 

Edytowane przez karolek1076
Link to post
Share on other sites

Kurcze; sory ale 400 zł to dla mnie za dużo chociażby nie wiem jaka jakość była :/ (ale zapiszę sobie ten model - może jakaś kasa by wpadła kiedyś, ale na razie pilnie potrzebuję coś tańszego). A coś za góra 250-300 zł, czyli chyba jedna z tych co podałem bo lepszych od tej czwórki już nie ma chyba że się grubo mylę?

Link to post
Share on other sites

Tak nie widziałem tego posta bo pisałem własnie tamten :rotfl:

 

Generalnie popatrz która z tamtych 4 co podałeś ma wzmacniacz słuchawkowy i wybierz tą. Jeśli żadna nie ma to jet zgryz bo zostaje ci tylko te Prodigy. Ale poszukam jeszcze. Może akurat jest coś sensownego.

 

Zawsze możesz poszukać używki jeśli cię to urządza.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dowiedziałem się że z tej czwórki tylko Creative SB Recon3D ma wzmacniacz słuchawkowy. Znalazłem jeszcze na lekko za granicą mojego budżetu Creative SB X-FI HD (on jest na USB)

Więc teraz pytanie która z tych 2 kart ze wzmacniaczem słuchawkowym będzie lepsza do najlepszych słuchawek w cenie do 500 zł czyli Sony MDR-ZX700 :D:

1. Creative SB Recon3D

2. Creative SB X-FI HD (na USB)

???

 

Ale uwaga - ta druga karta muzyczna ma tylko 2xRCA więc czy zestaw Logitech Z506 gra lepiej na podłączniu 3x mini jack czy 2xRCA. Bo czytałem (http://twojepc.pl/artykuly.php?id=test_zestawu_logitech_z506&jedna_strona=1) że w tym zestawie zestaw podczas podłącznia 2xRCA głośniki same symulują dźwięk przestrzenny. Jak to wpływa na jakość?

Edytowane przez karolek1076
Link to post
Share on other sites

Shaco - wiem że bronisz Senek bo są twoje ale mimo to upierał bym się że jeśli chodzi o jakość dźwięku to te tańsze Philipsy są równe twoim jak nie lepsze :)

Czytaj http://www.sennheiser.com.pl/ Bronię ich, bo na nich się nie zawiedziesz. To renomowana firma i z tego co wiem zajmuje się tylko sprzętem muzycznym. Phillips? Sony? Mi się kojarzą odpowiednio z odkurzaczami czy telewizorami :D To tak odbiegając troszkę i wrzucając na luz.

Chciałbym posłuchać tych Phillipsów. Sony słuchałem jakiś model za 400zł, ale mnie nie powaliło. Miałem też styczność z oryginalnymi słuchawkami od Beats Audio za jakieś 850zł - grały świetnie, ale nie mogę korzystać z konstrukcji zamkniętych :) Mam jeszcze w domu Denon AH-D301 (padła lewa strona) i mogę potwierdzić, że Denon też robi genialny sprzęt audio.

Jeśli bierzesz w ciemno to siłą rzeczy trzeba patrzeć na markę, no al wybór należy do Ciebie. Jak weźmiesz Phillips, czy Sony to chętnie dowiem się jak grają :P

P.S Z zaciekawieniem czytam dalszy wątek dot. kart dźwiękowych.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma być taniej to z kart muz. polecam audiotraka maya u5.

http://www.ceneo.pl/15992986

 

a ze słuchawek - nie interesuj sie sony ani philipsem w ok. 400-500zł. Zainteresuj się markami stricte audio np. akg, sennheiser, beyerdynamic. Obecnie mam akg k 272hd i zdecydowanie je polecam, choć nie wiem czy przypadną Ci do gustu bo wytwórnia basu to to nie jest.

Dobrze by było, gdyby karta miała wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, bo bez niego przy słuchawkach z impedancją rzędu 150 ohm jest naprawdę trudno. Jeśli by nie miała wzmaka to trzeba by kupić osobny np. coś z fiio

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

morro - wielkie dzięki za propozycje Audiotrak MAYA U5 USB. Teraz rzeczywiście widzę że ona jest pośród innych i nie wiem jak ją mogłem przeoczyć. :P

 

1. Więc wybór najlepszej karty pozostał nadal przy 2 modelach ponieważ znalazłem o tym informacje i wykluczyłem Creative SB X-FI HD (na USB) bo mimo iż dobre to nie da mi wykorzystać w pełni zestawu 5.1 (http://www.forum.twe...506-t51718.html przepraszam jeśli to nie zgodne z regulaminem) :

1. Creative SB Recon3D

2. Audiotrak MAYA U5 USB

 

2. Co do tej pierwszej karty to znalazłem jej 1 wersje - czym się różnią???

http://www.ceneo.pl/14534102

http://www.ceneo.pl/15070940

Edytowane przez karolek1076
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o brzmienie Philips SHP8900. Miałem je około 3 lata. Kiedyś kosztowały 160 zł, obecnie 350 zł. Szkoła grania jaką prezentują to typowa V-ka, czyli podbity dół i góra, przez co środek wydaję się wycofany. Bas ma bardzo niskie zejście, ale jego ilość i uderzenie jest niewielkie. Góry jest bardzo dużo, jest ona chłodna, czasami może zakłuć w ucho (w niektórych utworach i na chłodnym źródle) Scena w nich jest bardzo szeroka a przestrzeń duża. Słuchawki są szczegółowe i analityczne jak na swoją cenę. Wygoda stoi na bardzo wysokim poziomie. Bardziej wyrównane brzmienie ze stajni philipsa prezentuje model SBC HP1000, nieprodukowany już od lat. SHP8900 grają spokojnie z X-Fi Xtreme Gamera a także z Xonara D1.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Recona nie bierz pod uwagę. Ma kilka mankamentów, miedzy innymi szumy. Jest to tez nieco słabsza dźwiękowo kata od Xonara DX. Wybór zaokrągliłbym do Audiotraka Maya i DX/D1.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

adivxv5 -

1. Wyżej osoby piszą że muszę mieć wzmacniacz słuchawkowy - więc odrazu chcę go mieć wbudowany - a te Asusy nie posiadają go (tak jak wiele innych kart które powyżej wyeliminowałem)

2.To jest takie lanie wody - ja na necie widziałem opinie że to właśnie Xonar DX ma szumy itp. - tutaj do tego nie dojdziesz, chyba lepiej kierować się parametrami.

3. Czemu wybór byś zaokrąglił do Audiotrka Maya i DX/D1 (te 2 to to samo z tego co wiem; poza połączeniem)? Czy Maya nie ma przypadkiem słabszych parametrów od Creativa SB Recon3D??? Maya - 48kHz częstotliwości próbkowania a Creativ aż 96kHz

4. ZAJRZAŁEM DO OBUDOWY I MAM PYTANIE CZY JAKBYM ZDECYDOWAŁ SIĘ NA JAKĄŚ KARTĘ NA PCI-e TO CZY BY SIĘ ONA ZMIEŚCIŁA?!?!?!

http://imageshack.us/photo/my-images/577/ababae.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/7/p1020069wa.jpg/

Link to post
Share on other sites

Wyżej osoby piszą że muszę mieć wzmacniacz słuchawkowy

W Reconach jest atrapa, nie wzmacniacz. Jest to przeciętna karta nie warta zainteresowania.

To jest takie lanie wody - ja na necie widziałem opinie że to właśnie Xonar DX ma szumy itp. - tutaj do tego nie dojdziesz, chyba lepiej kierować się parametrami.

takie problemy w 80% dotyczą karty graficznej , płyty głównej oraz zasilacza zakłócenia przenoszone na kartę graficzną. W Reconie jest inaczej ,kiepska separacja komponentów na układzie PCB, jak jeden placek. Szumy, to normalka przy wyjściu słuchawkowym.

Czemu wybór byś zaokrąglił do Audiotrka Maya i DX/D1 (te 2 to to samo z tego co wiem; poza połączeniem)? Czy Maya nie ma przypadkiem słabszych parametrów od Creativa SB Recon3D??

bo są tylko dwa układy w tym segmencie warte polecenia gra przeciętnego użytkownika. Co prawda znalazłyby się jeszcze jakieś DACi ale to z Ebay.

Maya - 48kHz częstotliwości próbkowania a Creativ aż 96kHz

to o niczym nie świadczy. Masz muzykę w takim formacie, że chcesz wykorzystać te 96 ? Mało prawdopodobne. Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Dokładnie. nawet te FLACi które maja 14 tysiecy kb/s lecą zazwyczaj w 44 maks 48khz. Sam nie wiem jak ja patrzyłem na te Audiotraki. Bierz Maya nawet jesli nie ze wzgledu na parametry to na markę juz nawet tak powiem choć to akurat nieraz też zawodzi.. Jeśli spojrzysz głębiej w konfig Audiotraka zobaczysz że to klasowe produkty opierajace się zazwyczaj na najlepszych (niekoniecznie najnowszych) przetwornikach itp. Sam osobiscie nie rozumiem fenomenu tych kart wewnętrznych w stylu Xonarów.. Asus to ostatecznie żaden renomowany producent audio a firmy takie jak audinst hi-fi man czy audiotrak zajmuja się tylko doskonaleniem audio, często mają też swoje projekty autorskie.

 

Aha no i te wewnetrzne karty przy tym SLI to sobie odpuść ^^

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

zakup samych słuchawek bez wzmacniacza słuchawkowego albo karty dźwiękowej mija się z celem.

1. A jeśli nawet te Asusy DX/D1 nie mają wzmacniacza to co tracę? Czy słuchawki będą aż tak ciche? I co jeszcze może mnie ominąć jak kupię kartę bez wzmacniacza?
2. Możesz podać jeszcze raz ten 2 link bo nie działa?

XB700 to moje poprzedniczki bass wciska w podłogę świetnie do hip hopu i do elektronicznej muzy.

3. A jak z kablem? Słyszałem że jest krótki? I co jeszcze można o nich powiedzieć? Głośne/ciche?

wzmacniacz słuchawkowy, bo bez niego przy słuchawkach z impedancją rzędu 150 ohm jest naprawdę trudno.

4. Gdzie ty masz 150 ohm? Przecież słuchawki mają po 32?

Nie wejdzie. Zresztą zmierz prześwit i zobacz wymiary danej karty.

5. Nie wejdzie? Bez przesady? Chyba na styk by weszła ponieważ ten metalowy śledź ma 1 cm a nic poza niego nie wystaje więc potrzebna przestrzeń to 1 cm (bo długości i wysokości nic nie krępuje) a poza tym karta "ciągnie się" od złącza PCI-e w dół

W Reconach jest atrapa, nie wzmacniacz. Jest to przeciętna karta nie warta zainteresowania.

6. Czyli lepiej nic nie mieć niż mieć nawet ten pseudo wzmacniacz?

to o niczym nie świadczy. Masz muzykę w takim formacie, że chcesz wykorzystać te 96 ? Mało prawdopodobne.

7. A co z takim parametrem jak odstęp sygnału od szumu? Widziałem gdzieś że tutaj też chyba lepszy jest Creative? Co ten parametr daje tak wogule? Edytowane przez karolek1076
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...