Skocz do zawartości

Słuchawki za około 500zł, muzyka pop,rock


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam słuchawek głownie do słuchania muzyki ale również do rozmawiania na skypie i grania. Aktualnie mam creative fatality jednak przy większej głośności zaczynają charczeć. Głównie słucham muzyki pop, techno oraz rocka. Jeżeli nie da się pogodzić jednocześnie jakości dźwięku w grach i muzyce to ewentualnie zostane przy fatality, a do muzyki będę używać innych słuchawek. Słuchawek będę używać do iPoda Touch,Xperii S oraz komputera.

 

 

Przeglądałem oferty różnych producentów i natknąłem się na sennheisery 558, denon ahd 1100. Jednak nie znam się na tym i prosiłbym o opinie, jestem otwarty na wszelkie propozycje.

 

Edit: słuchawki będą często używane na zewnątrz, wskazana będzie budowa otwarta?

Edytowane przez dejnus
Link to post
Share on other sites

Jak widzę w opisie masz telefon HTC One X, słuchasz przez niego muzyki używając sennhaiserów i nie ma żadnych problemów? Myślę ze mogę porównywać mój telefon do twojego. Prawdopodobnie wybiorę te słuchawki ale chciałbym mieć jakiś większy wachlarz modeli.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie słuchawki za 500zl obojetnie jakie odpadają jeśli miałyby być podłączone do integry albo telefonu. To po prostu je zabija. Najlepiej byłoby dokupić dżwiękówkę albo zewnętrzny DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym. Odsyłam do sklepu RMS który dysponuje jednym z największych asortymentów kabli audio video , wzmacniaczy i sluchawek audifilskich. Jeśli nie jesteś audiofilem wystarczy coś takiego http://sklep.rms.pl/index.php?p9927,hifiman-hm-101-hm101-przenosna-karta-dzwiekowa-muzyczna-zewnetrzna-usb-z-dac-z-wzmacniaczem-sluchawkowym. Słuchawki otwarte ze znakomitą sceną http://sklep.rms.pl/index.php?p1274,sluchawki-przewodowe-beyerdynamic-dt-440-dt440-edycja-2007. Słuchawki otwarte maja to do siebie że każdy słyszy czego słuchasz. Jednak ja skupię się tu na użytkowaniu domowym. Osobiście jestem fanatykiem basu a bas będzie silniej odczuwalny w konstrukcjach zamkniętych, ale scena będzie słabsza. Dodatkowo zamknięte zapewniają większą prywatnosć (ja nie lubię jak ktoś wie czego słucham).

 

No i konstrukcja zamknięta http://sklep.rms.pl/index.php?p2078,akg-k-172-hd-k172hd-sluchawki-zamkniete

Link to post
Share on other sites

Głównie zależy mi na używaniu ich na zewnątrz i nie przeszkadza mi to że inni będą słyszeć czego słucham. Jednak spotkałem się z opiniami że nie ma sensu kupować porządnych słuchawek do telefonu/ipoda. Teraz mam wielki problem może jednak się całkowicie rozmyśle skoro nie będę w stanie wykorzystać w pełni słuchawek, albo po prostu zdecydować się na coś tańszego z czego również będę zadowolony ale w pełni wykorzystam możliwości. W komputerze niestety też mam tylko integre jednak tutaj nie ma problemu bo kartę dźwiękową zawsze można dokupić.

 

Dzisiaj na allegro zauważyłem 3 miesięczne sennki 598 używane za 579zł strasznie podoba mi się ich design oraz mają pochlebne recenzje, może to będzie mój najlepszy wybór?

Link to post
Share on other sites

Faktycznie kupywanie słuchawek podchodzących pod hi-end mija się z celem jeśli mają zostać one podpiete do telefonu. Od tego są wysokiej klasy przenośne odtwarzacze z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym z obsługą flac czy mp4. Najlepsze tego typu urządzenia produkuje firma Hi-fi Man. Sennki jak chcesz to zalezy od twoich preferencji dzwiekowych ale tutaj tylko z dobrym wzmacniaczem słuchawkowym z wbudowaną karta albo kartą dżwiękową. Ja jednak odradzam konstrukcje otwartą np w tramwaju czy w parku. Zauważ że otwarte bayery czy hi-fi many to wysokoimpedancyjne słuchawki przystosowane do współpracy z drogimi i klasowymi wzmacniaczami tylko i wyłącznie do odsłuchu domowego. Konstrukcja zamknieta jest tu rozwiązaniem dla Ciebie.

 

Ewentualnie półotwarte AKG. Tu też poszperaj. Pamietaj że im lepsze i klasowe słuchawki tym lepszych wzmacniaczy potrzebują. Po prostu podpinając np ultrasone pro 900 do kompa z integrę mordujesz w tym momencie słuchawki za 1500zl. Dobre słuchawki wygrzewając na słabym wzmacniaczu po prostu zabijesz. Powiedzmy że bierzesz swoje senki niewygrzane podłaczasz do telefonu a kumpel twoj ma takie same tylko podpiete pod dac za 400zl. Po 100 godzin wygrzewania u Ciebie na fonie i takim samym czasie jego senków na tamtym dac, zdziwiłbyś się co byś usłyszał na Twoich a na jego.

Edytowane przez kabak 1991
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak masz kupować coś pod ipod'a lub iphon'a to kupuj Fiio E7 lub E17 (to już inny budżet) ktory podlaczasz jako DAC i do tego dobre słuchawki jak Senki 598 bedziesz w niebie. Słuchalłm HD598 i Beyer DT770/990 PRO no i jak dla mnie najlepiej wypadł DT990 PRO no ale sa otwarte (Senki prawde mowiac tez) a jeżeli potrzebujesz zamkniętych to i tak DT770 PRO są lepsze od Senków

Edytowane przez patrick25567
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dobra zdecydowałem się odświeżyć ten temat ponieważ zmieniłem zdanie co do kupna słuchawek i chce wybrać coś co będę w stanie wykorzystać w iPodzie/telefonie/PC(integra). W jakim budżecie powinienem się z tym zamknąć żeby znowu nie przesadzić.

Link to post
Share on other sites

Do żadnego z wymienionych przez Ciebie źródeł dźwięku według mnie nie ma sensu kupować słuchawek za 500zł. Im lepsze słuchawki tym wymagają lepszego źródła- na telefonie lub integrze będą grały tak dupiato,że będziesz chciał zamordować kogoś,kto polecił Ci dane,dobre słuchawki. Np. Audio Technica ATH-A700X podpięte pod Samsunga Galaxy S2 z dodatkowym niby wzmacniaczem FiiO E6 grają tak,że lepiej ich nie słuchać wcale. Bas buczy,wszystko jest zlane,przestrzeni brak. Lepiej grają na telefonie dokanałówki za 60zł.

Link to post
Share on other sites

 Witam, chcę kupić asusa xonara dx i do tego słuchawki za 500-600zł myślę nad Sennheiser HD 558 + jakiś mic przypinany (słyszałem że słuchawki z micro to bubel marketingowy) zależy mi na basie, ogólnie słucham rocka/ metalu oraz może czasem służyły by mi do tabletu czy iPoda (ale to tylko na dłuższe wypady raczek musze kupić sobie jakieś słuchaweczki typu creative Ep550). Gram w strzelanki więc jak obok strzela działo kalibru 160mm chciał bym słyszeć, że strzela 5 m ode mnie, a nie komar pierdną gdzieś za granicą  :)

Link to post
Share on other sites
HM5 zagrają z byle czego.

Moim zdaniem bez żadnego wzmacniacza, nawet konkretniejszego, będą grać z byle czego ale byle jak. Po co mieć dobre słuchawki jak nie będą grały nawet na 80%.. Tutaj jest kilka opisów:

http://www.head-fi.org/products/brainwavz-hm5-studio-monitor-headphones

 

Jak autor chce mieć dźwięk bez żadnych wzmacniaczy z samego iphona czy innego przenośnego odtwarzacza to wg mnie niech lepiej rozglądnie się za dokanałowymi słuchawkami. Soundmagic E10, E30, PL'ki, chociaż nawet i one potrafią pokazać pazur po podpięciu do jakiegoś przenośnego wzmacniacza. Nie jestem znawcą,ale próbowałem słuchać przez słuchawki 32ohm (nie 64 jak w przypadku HM5) z przenośnym odtwarzaczem - i jedyne co osiągnąłem do duuuże rozczarowanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...