Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam wersję od Gigabyte'a 1GB, lecz niestety już nie daje sobie rady, a przy okazji jest po gwarancji i w wyższych wymaganiach piszczą cewki, chciałem zapytać czy warto dokupić drugą kartę do SLi?

Komputer złożony na podstawce X58 LGA 1366, płyta obsługuje SLi z obecnym BIOSEM.

Pozostaje tylko pytanie, czy warto?

Link to post
Share on other sites

Przeciez 560 to 460 z wiekszymi taktami... dopiero 560ti ma boost o jakies 25-30% . SLI z 460tek robu cos kolo gtx 480 po mocnym oc lub 580 na stocku. Mozna tez sprzedac ta twoja i dolozyc to co masz na druha karte i kupic 580 lub 6970 i krecic. Tanio mozna tez wyrwac 7870 ktora jest chyba najlepsza opcja w tej cenie

Link to post
Share on other sites

Czy opłaca sie robić sli z gtx 460 1gb , nie opłaca się ,chyba że grasz w niskich rozdzielczościach to tak 1gb pamięci karty to stanowczo za mało jak na współczesne gry odpalane w rozdzielczości 1080 . Sam próbowałem robić cf na radeonach 6870 1gb i właśnie zbyt mała ilość pamięci skutecznie dawała się we znaki były mocne przycięcia . Teraz testowałem u siebie cf z 2x radeon 7870 i powiem rewelacja te karty doskonale się skalują w niektórych grach przyrost względem pojedynczej karty jest ponad 100% Wydajność jest dużo ponad gtx 680 i radeon 7970 a cenowo nawet taniej . Ci co twierdza że lepiej kupić kartę z jednym gpu chyba nigdy nie mieli do czynienia z cf lub sli zwłaszcza na radeonach z serii 7

Link to post
Share on other sites

Tez mam od 3 dni cf z 7870. Duzo lepsza opcja niz gtx 680 czy 7970 za niewiele wiecej . Fajna opcja zero core jak calkowicie wylacza druga karte az sie wiatraki zatrzymuja ;) skalowanie to bajka

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

sprzedaj tego Fermiego dołóż do jakiegoś porządnego radka...

CF nie opyla się robić bo przyrost wydajności w niektórych graj jest wgl nie warta świeczki, najlepszym wyborem jest tu 7850/70

dokładając niespełna 400/500 zł

Single-GPU i nie trzeba się martwić o brak wsparcia CF w grach

Link to post
Share on other sites

A jaka nowa gra wymagajaca wiecej niz gtx 460 nie ma wsparcia dla cf/sli ? W wiekszosci tyt jest przyrost taki ze pozwala przy wlaczonym vsync na plynna zabawe 60fps bez spadkow ze wszystkim mozliwym na max ;) ale wracajac do tematu to bierz 7870 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...