Skocz do zawartości

Sapphire HD7870 XT i Toxic - pyt. do znawców tematu


Recommended Posts

Jestem na tym forum nowy, więc cześć wszystkim.

 

Cały czas szukam najlepszej karty w cenie do 950zł. Najbardziej jak dotychczas przekonuje mnie ten Sapphire.

 

1.

Jednak ostatnio pojawiła się informacja o wydaniu Sapphire HD7870 XT na rdzeniu Tahiti LE. Względem zwykłej wersji ma on więcej procesorów strumieniowych (ok. 1500 vs 1200), więcej jednostek teksturujących i efektywne taktowanie pamięci na poziomie 6000Hz (vs 4800Hz w zwykłej wersji).

Jeszcze nie widziałem go na polskim rynku, więc czy warto na tę kartę czekać? Czy te dane techniczne przełożą się na lepsze osiągi wersji oznaczonej XT? W końcu pracuje na rdzeniu, w które wyposażone są karty z serii HD7900.

 

2.

Druga wersja, która ma się niebawem pojawić to Toxic. Tu, szczerze mówiąc, przekonuje mnie czarne PCB.

W tym przypadku te same pytania: czy warto na niego czekać oraz czy nie będzie to karta z wygórowaną ceną? W końcu to ich flagowa seria.

 

3.

Trzecia kwestia to ten dziwny czarny cooler z turkusowym(?) paskiem. To jest jakaś budżetówka Sapphire? Jest o niecałe 100zł tańszy, ale jakoś wygląd mnie nie przekonuje. Miał ktoś z tym styczność?

 

Mam nadzieję, że wyraziłem się dostatecznie jasno.

Jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia w którejkolwiek z tych trzech omówionych przeze mnie spraw, to zapraszam do dyskusji.

Możliwe, że widziałeś na innym forum ten sam temat, staram się po prostu dotrzeć do jak największej liczby osób obeznanych z nowościami w dziedzinie GPU.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Bierz tą zwykłą wersję, a jak nie to dołóż do 7950.

 

za 860pln jest HD7870 XT w esc.pl http://www.esc.pl/pr...oducts_id=50767 + W komplecie gratis gry: Far Cry 3 , DIRT Showdown

 

wydajność w okolicach HD7950 , w tej cenie można śmiało brać , no chyba że w grę wchodzi tylko Sapphire

 

http://img534.imageshack.us/img534/5290/7870h.jpg

Link to post
Share on other sites

tylko ceny w tym esc.pl to skaczą jak chcą, a spotkałem się z opinią, ze człowiek zamówił po danej cenie, przyszedł odebrać i cena była już zupełnie inna, ale możesz spróbować kupić za pobraniem...bo to chyba najlepszy wybór, jeszcze jeszcze msi 7870 w techplnaet za 830 ale to "zwykła" 7870.

Edytowane przez Barsa
Link to post
Share on other sites

jako druga w cf bo przy cf jak uzywasz kompa do netu to druga calkiem sie odlacza i nawet wiatraki nie chodza przez co mniej sie kurzy :P (zeroCore)

a tak serio to jakos w tej konfiguracji cf chodzi lepiej jak TFIII jest pierwszy

 

na poczatku przed zmiana mobo musial byc pierwszy ze wzgledu na reactor na plecach karty. teraz juz go moge dawac nizej

 

jest to tez uwarunkowane tym ze zawsze druga karta w cf jest troszeczke chlodniejsza ze wzgledu ze nie generuje ostatecznego obrazu a nie wiem czemu Hawk jest zdziepko cieplejszy od TFIII i przy takim rozmieszczeniu sa prawie identycznej temperatury

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...